IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Закон за бракови помеѓу хомосексуалци?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Закон за бракови помеѓу хомосексуалци?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 14:40

Абе какви права нека бидат среќни шѕо никој не се занимава со нив.

Изменето од anastea - 11.Февруари.2009 во 15:02
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 14:50
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ќе ве замолам сите без вулгарности и навреди на темава.
Да ја насочиме дискусијата кон законот за антидискриминација и законот за бракови на хомосексуалци, какви права бараат тие луѓе, ги имаат или немаат кај нас, што со тоа може да се добие или изгуби...
 
 
sosem ispravno .............. sekoj ima pravo da bara i po legalen pat da se izbori za ona sto go bara ........ no isto taka , sekoj ima pravo i da iznese svoj komentar vo vrska so tie baranja ........ znaci , dokolku eu vekje ima takvi zakoni vo upotreba , se nametnuva prasanjeto dali i nie , nasata drzava Makedonija kako aspirant za taa evrointegracija treba i dali mora da donese takvi zakoni ........... znaci , diskusijata sepak e na tema ........ i sekoe izneseno mislenje e dobronamerno zosto sepak treba i javnosta da si go kaze svoeto mislenje vo vrska so toa i tie zakoni .........
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 14:54
Значи не можам да си ја објаснам потребата за навредување и плукање по се она што е различно од тоа што некои индивидуи мислат дека е правилно. Зошто бре луѓе не си го живеете животот како што сакате и не ги оставите другите да го живеат својот живот како што сакаат? Наместо да плукате за тоа кој со кого спиел, кој како бил облечен, дали онаа била к*рва затоа што спиела со еден куп мажи и слични други теми... земете и средете си ги вашите животи! тогаш ќе бидете по исполнети и помалку гневни, па нема да блуете со негативна енергија насекаде!!!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 14:55
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:02
Originally posted by OUST OUST напиша:

Значи не можам да си ја објаснам потребата за навредување и плукање по се она што е различно од тоа што некои индивидуи мислат дека е правилно. Зошто бре луѓе не си го живеете животот како што сакате и не ги оставите другите да го живеат својот живот како што сакаат? Наместо да плукате за тоа кој со кого спиел, кој како бил облечен, дали онаа била к*рва затоа што спиела со еден куп мажи и слични други теми... земете и средете си ги вашите животи! тогаш ќе бидете по исполнети и помалку гневни, па нема да блуете со негативна енергија насекаде!!!


Во право си нема што,но тука не се работи за тоа,на педерите никој не им забранува и не може да им забрани да се редат со други мажи,но кога станува збор за експонирање од видот на паради,или девијатни појави како бракови помеѓу луѓе од ист пол тогаш настанува проблем.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:05
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Ќе ве замолам сите без вулгарности и навреди на темава.
Да ја насочиме дискусијата кон законот за антидискриминација и законот за бракови на хомосексуалци, какви права бараат тие луѓе, ги имаат или немаат кај нас, што со тоа може да се добие или изгуби...
 
 
sosem ispravno .............. sekoj ima pravo da bara i po legalen pat da se izbori za ona sto go bara ........ no isto taka , sekoj ima pravo i da iznese svoj komentar vo vrska so tie baranja ........ znaci , dokolku eu vekje ima takvi zakoni vo upotreba , se nametnuva prasanjeto dali i nie , nasata drzava Makedonija kako aspirant za taa evrointegracija treba i dali mora da donese takvi zakoni ........... znaci , diskusijata sepak e na tema ........ i sekoe izneseno mislenje e dobronamerno zosto sepak treba i javnosta da si go kaze svoeto mislenje vo vrska so toa i tie zakoni .........
Точно така.
Реков и ќе повторам: дискутирајте, но без вулгарности, навреди и омаловажување, сепак да го задржиме достоинството.


Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:06
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Значи не можам да си ја објаснам потребата за навредување и плукање по се она што е различно од тоа што некои индивидуи мислат дека е правилно. Зошто бре луѓе не си го живеете животот како што сакате и не ги оставите другите да го живеат својот живот како што сакаат? Наместо да плукате за тоа кој со кого спиел, кој како бил облечен, дали онаа била к*рва затоа што спиела со еден куп мажи и слични други теми... земете и средете си ги вашите животи! тогаш ќе бидете по исполнети и помалку гневни, па нема да блуете со негативна енергија насекаде!!!


Во право си нема што,но тука не се работи за тоа,на педерите никој не им забранува и не може да им забрани да се редат со други мажи,но кога станува збор за експонирање од видот на паради,или девијатни појави како бракови помеѓу луѓе од ист пол тогаш настанува проблем.


Ама не ми е јасно, што тебе би ти пречело ако двајца дечки кои се долго време заедно одлучат да стапат во брак? Ако тоа нив ги прави среќни, кој сум јас или ти да ги осудуваме!? Нека си го живеат животот како што сакаат и се додека не сум јас засегнат од тоа, не планирам никого да осудувам нити да го плукам!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:10
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Значи не можам да си ја објаснам потребата за навредување и плукање по се она што е различно од тоа што некои индивидуи мислат дека е правилно. Зошто бре луѓе не си го живеете животот како што сакате и не ги оставите другите да го живеат својот живот како што сакаат? Наместо да плукате за тоа кој со кого спиел, кој како бил облечен, дали онаа била к*рва затоа што спиела со еден куп мажи и слични други теми... земете и средете си ги вашите животи! тогаш ќе бидете по исполнети и помалку гневни, па нема да блуете со негативна енергија насекаде!!!


Во право си нема што,но тука не се работи за тоа,на педерите никој не им забранува и не може да им забрани да се редат со други мажи,но кога станува збор за експонирање од видот на паради,или девијатни појави како бракови помеѓу луѓе од ист пол тогаш настанува проблем.


Ама не ми е јасно, што тебе би ти пречело ако двајца дечки кои се долго време заедно одлучат да стапат во брак? Ако тоа нив ги прави среќни, кој сум јас или ти да ги осудуваме!? Нека си го живеат животот како што сакаат и се додека не сум јас засегнат од тоа, не планирам никого да осудувам нити да го плукам!


Бидејќи истите треба да одгледуваат деца.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:12
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Значи не можам да си ја објаснам потребата за навредување и плукање по се она што е различно од тоа што некои индивидуи мислат дека е правилно. Зошто бре луѓе не си го живеете животот како што сакате и не ги оставите другите да го живеат својот живот како што сакаат? Наместо да плукате за тоа кој со кого спиел, кој како бил облечен, дали онаа била к*рва затоа што спиела со еден куп мажи и слични други теми... земете и средете си ги вашите животи! тогаш ќе бидете по исполнети и помалку гневни, па нема да блуете со негативна енергија насекаде!!!


Во право си нема што,но тука не се работи за тоа,на педерите никој не им забранува и не може да им забрани да се редат со други мажи,но кога станува збор за експонирање од видот на паради,или девијатни појави како бракови помеѓу луѓе од ист пол тогаш настанува проблем.


Ама не ми е јасно, што тебе би ти пречело ако двајца дечки кои се долго време заедно одлучат да стапат во брак? Ако тоа нив ги прави среќни, кој сум јас или ти да ги осудуваме!? Нека си го живеат животот како што сакаат и се додека не сум јас засегнат од тоа, не планирам никого да осудувам нити да го плукам!


Бидејќи истите треба да одгледуваат деца.


Темата не е посвојување деца, туку бракови на хомосексуалци! Кога станува збор за посвојување на деца се јавува комплексен проблем, за кој треба многу нашироко да се дискутира!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:14
Епа мене не ме интересира,ама такви луѓе не смеат да одгледуваат деца.

Изменето од anastea - 11.Февруари.2009 во 18:48
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:20
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Значи не можам да си ја објаснам потребата за навредување и плукање по се она што е различно од тоа што некои индивидуи мислат дека е правилно. Зошто бре луѓе не си го живеете животот како што сакате и не ги оставите другите да го живеат својот живот како што сакаат? Наместо да плукате за тоа кој со кого спиел, кој како бил облечен, дали онаа била к*рва затоа што спиела со еден куп мажи и слични други теми... земете и средете си ги вашите животи! тогаш ќе бидете по исполнети и помалку гневни, па нема да блуете со негативна енергија насекаде!!!


Во право си нема што,но тука не се работи за тоа,на педерите никој не им забранува и не може да им забрани да се редат со други мажи,но кога станува збор за експонирање од видот на паради,или девијатни појави како бракови помеѓу луѓе од ист пол тогаш настанува проблем.


Ама не ми е јасно, што тебе би ти пречело ако двајца дечки кои се долго време заедно одлучат да стапат во брак? Ако тоа нив ги прави среќни, кој сум јас или ти да ги осудуваме!? Нека си го живеат животот како што сакаат и се додека не сум јас засегнат од тоа, не планирам никого да осудувам нити да го плукам!
 
Neka si zhiveat SREKNO, nikoj ne im brani, megutoa brakot e chin na  zaednica na MAZH I ZHENA kako edinstveni dvigateli na zhivotniot ciklus na choveshtvoto.
 
E sega ako tie sakaat da zhiveat NADVOR od chovechkiot ciklus (ciklusot na prirodata) togash i tamu TREBA DA SI OSTANAT - NADVOR! голема%20насмевка намигнување
 
 
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:21
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Епа мене не ме интересира,ама такви луѓе не смеат да одгледуваат деца.


И пак доаѓаме до тоа дека НЕМА ПОТРЕБА да навредуваш се она што тебе не ти изгледа нормално!!!
Геј луѓето се исти како сите на „нормалните“! Впрочем има многу успешни луѓе кои се геј, па нивната сексуална ориентација не им сметала да станат тоа што се. Типичен пример тие премиерката на Исланд! Да им пречеше на исланѓаните тоа што таа е геј сигурно немаше да ја изберат на таа висока функција. Но за нив најбитно е да изберат човек кој би им обезбедил подобар живот и во нејзе веројатно виделе таков човек и ја избрале!
Затоа да ги оставиме предрасудите позади нас и да си го живееме нашиот живот, без да им судиме на останатите!

Изменето од anastea - 11.Февруари.2009 во 18:49
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:28
Мене не ми изгледа нормално не оти така ми текна,туку бидејќи на целата заедница тоа не му претставува нормално.И нема нешто што би го оправдало како нормално,ама нека си го терат ќефот луѓе се,само нека не се експонират.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:31
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Мене не ми изгледа нормално не оти така ми текна,туку бидејќи на целата заедница тоа не му претставува нормално.И нема нешто што би го оправдало како нормално,ама нека си го терат ќефот луѓе се,само нека не се експонират.


Кој сум јас да кажам дали е нормално тоа или не е!? Тоа е нивна сексуална ориентација, тој начин на живот нив ги прави среќни и јас немам ништо против тоа. Како што кажав немам ништо против се она што не ме загрозува мене!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.