IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Денес не одам на училиште - правам тест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес не одам на училиште - правам тест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 23:35
сум бегала, и јас
Посебно во прва по физика до полугодие имав петка,
ама имавме понеделник седми час ,ми беше досадно.
Ама канцеларијата беше одма до училницата и имаше еден професор дежурен и не смееше да те види дека си одиш со ранец........па така јас ќе излезев а ташната ми ја фрлаа од трети.
Не сум бегала за да изгубам време или да седам со некој,едноставно така сум сакала и сум си одела дома.
Ама кога физика ми рече ќе одам на полагање
се упрпав......па се пропуштено си научив да оправдам.

и никогаш не се замарав,со нешто како што наведува бисерна,тоа е секаде така,и денес некој учи за испити,а некој препишува.Ама тоа е колку ќе си научиш толку ќе си знаеш во животот
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 08:14
Училиштето е за тоа, да учиш и да го оценуваат твоето знаење, мене ми пречи кога учениците се фалат дека не учат, а сепак не сакаат да добијат ниска оценка, но сега со оценувањето и на наставниците мислам дека работите малку се затегнаа, така да сите тие бегања од писмени мислам дека ќе си имаат и свои последици.
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 12:48
А јас сум правел тест по свое барање и пред комисија. И што се случи? Велат врана на врана очи не вади. И излезе точно. Комисијата беше од други градови, но одвај ми дадоа двојка, иако заслужував најмалку четворка. Но така требало да биде. Ако ми дадеа петка после единица, ќе се видеше дека професорот ме мрази. Мораа да ја забошотат работата.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 13:16
Само ме нервираа тие што секогаш викаа...Леле јас ништо не научив,книга не отворив не ме прашувај појма немам...........
А кога ќе излезеа на табла мислиш ја предаваат лекцијата,и тестовите без грешка
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 13:28
ма не се замарам со нив... само ме нервираат бидејќи поминуваат неказнето, и денес можеби е еден обичен тест, а утре да биде фалсификат на документ...

иииии да мрзла, имам едно девојче такво во клас, секогаш е стресена кога треба да одговара или пред писмена... а тестовите и се без грешка... што е срамново ако си научил ?? јас секогаш на сите им поткажувам, на математика писмена кој и да седи до мене, секогаш има по една задача решена а англиски по цели тестови... па што ??

точно дека треба да си помагаме и да се снаоѓаме, сите другарски во класов,... и секој се случува да не научи нешто и некогаш, ама има некои кои гледаат да ја избегнат СЕКОЈА писмена... е тоа не оди така...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 01:29
всушност во корчагин поминуваат казнето, само зависи кај кој професор
јас имам бегано од испрашување, ама храбро, само од тој часголема%20насмевка, никогаш се немам „разболено“ само за да избегнувам настава, а присутен сум бил на секој тест, без разлика дали сум бил спремен или не

инаку не се замарам со тоа кој како бега и какви оцени има, јас си го гледам своето, па кој како сака нека си го гледа неговото голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 22:49
Snajdi se pa zivej, koj kako znae neka spasuva glava od namaluvanje na ocenkata. Jas do sea go neam praveno ova i najverovatno nema da go napravam bidejki mi ostanaa uste nekolku meseci do krajot na srednoto obrazovanie. Ali sum pravela drugi raboti za da ne mi se namale ocenkata, prepisuvav ako e profesor so moze da se prepise, se izvinuvav pa pravev sledniot cas i taka se snaogav nekako. Ova prepisuvanjeto sega vo 4ta godina po4esto go primenuvam,inaku do 3ta si ucev se redovno, sekogas bev spremna i sekogas prepisuvase nekoj od mene, i sea se slucuva toa da prepisuva nekoj od mene ama prepisuvam i jas. Tie sto begale od testovi ama voopsto ne me nervirat, sto sakat neka praat, niven zivot e. Obicno toa go praat po nekoj predmet sto ne im odi, ne moze za se da gi biva decata.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:07
Немам бегано од ниту еден тест
Ќе се спремам за тестот повеќе и нема потреба од бегање
а инаку и кај нас ги има такви што бегаат на тестови. Баш тогаш кога се има тест или писмена настанува епидемија на грип. Само не треба да ни биде гајле што бегаат. Сега тоа што е неправедно, тоа е неправедно. Повеќето од професорите после не му даваат тест на ученикот сам да прави бидејќи тој веќе ги знае прашањата. Најчесто се случува кај нас да се бега на писмена. И после кога ќе дојде ученикот - не прави писмена. Или ќе позајми од некој друг ( таа јаката писмена ) и ќе ја научи и пак ке добие солидна оценка. Е тоа е за нервирање. Ама мене ич не ми е гајле. Тоа што го прават на нив ќе им се одрази.
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:54
чудна работа..кога имаме тест или испитување одам..а кога не е ништо посебно..понекогаш нема да отидам..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 00:47
heh ovde nema begane od testovi ili pismeni hiihhi ..Ako ne dojdesh toj den koga ke dojdesh na drugiot den na skolo togash ke pravish test ...vazno mora da go napravish testo a pismenata obavezno
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 10:01
Originally posted by girl15 girl15 напиша:

heh ovde nema begane od testovi ili pismeni hiihhi ..Ako ne dojdesh toj den koga ke dojdesh na drugiot den na skolo togash ke pravish test ...vazno mora da go napravish testo a pismenata obavezno

Licno sum protiv sistemot na ocenuvanje - ne slucajno nekoi begaat koga ima test. Segasniot i nekogasniot sistem na obrazovanie samite si se krivi za toa. No ako vece mora da go ima, gorenavedeniot primer mislam deka e najdobar kompromis.

Inaku voopsto ne ja gledam logikata da barame da bide nekoj kaznet zatoa sto ne dosol na test, a nie sme dosle. I nie ne sme bile so pistol prisileni da dojdeme. Toa sto nekoj ce dobie zasluzena ili nezasluzena 5-ka nitu ja zgolemuva nitu namaluva mojata ocenka.

Ako imame potreba drugite da gi kaznuvame togas so samite nas nesto ne e vo red...

Изменето од Majkl - 08.Февруари.2009 во 10:02
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 15:10
Сум сакал некогаш да не одам на школо поради тест, но тоа никогаш се нема случено.
Кон врв
tevis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tevis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 20:32
Епа вака да ви раскажам мене што ми се случи одамна уште во основно..
Требаше да правиме тест по математика,одам јас утредента во школо и што да видам од 25 луѓе дошле само 13..
срамота..
добро и после наставникот ни кажа дека тие што не дошле ке го праат тесот во среда и дека ке им го смени тестот со други задачи.
И доаѓаат во среда и им го даде истиот тест што е многу нефер српема останатите ученици зар не?
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 15:16
Е денес не отидов во школо, а имавме македонски тест...
Оправдано-болна сум!плачење
Али вистински болна...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.