IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Денес не одам на училиште - правам тест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес не одам на училиште - правам тест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Денес не одам на училиште - правам тест
    Испратена: 05.Февруари.2009 во 13:48
Темава ја отворам оти стварно ми е преку глава од ученици... кои бидејќи денеска прават тест не одат на школо или бегаат од часови...

Целта не ми е да добијам коментари... како,... ,,секој за него се сам си прави,,...,, ти учи си и твоето ќе си дојде,,... туку целта ми е да се погледне што прават учениците...

Пример, денес правиме тест физика... 6 ученика нема како сите се разболеле во ист ден,... и како баш тие 6 имаат 5ки ( кои нормално не сакаат да си ги расипат )... и се би било во ред доколку тие би биле соодветно казнети - ама не се... класниот мора да го оправда отсуството по посета од родител или со медицинска белешка,... и всушност и родителот ја одобрува оваа постапка... атер за оценките...

Смачено ми е од тоа некои да можат да стигнат да научат се, и да дојдат на време на училиште,... а некои да не учат ништо, да доаѓаат кога сакаат и да си одат кога сакаат... и да поминуваат неказнети... јас не сум ништо помалку вредна од тој што избегал од училиштето тој ден...
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 13:52
Баш затоа е оној тест што ќе се прави за проверка на знаењето. Ако тие ученици не дошле, значи дека не ги заслужуваат петките. Вистинските ученици не се плашат од тестови. И да ја расипат петката, ќе добијат барем четворка. А ако знаат за двојка, а некој им пишалл петка...
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 14:02
Епа следниот час наставничката нека им даде тест на тие 6 луѓе што не биле на час кога се одржувал тестот и решен проблем
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 17:05
...jas bev....
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 18:50
Ova mi e dosta poznata rabota..koga ja bev u sredno i koga trebase da praime test nekoj,u denot ne falea 6 dusi tuku pola klas go nemase(mozes da zamislis so klas bilo toa)..i nikad nisto ne se prevzemase,i sekogas se jauvuvase kaj mene toj revolt..od sekogas sum se prasuvala kao na nekoi moze da im pomine godinata bez da znaat sto e toa kniga i penkalo,za razlika od nekoi koi da recam se macele i se dokazuvale sekoj mozen cas..kolku i da sme reagirale,sepak nisto poznacajno ne se menuvalo..sekogas takvite si go terale svoeto se do kraj..za zal taka funkcioniraat rabotite kaj nas
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 18:58
Ovaa pojava e mnogu cesta megju ucenicite za koja prosvetnite rabotnici cuvstvuvaat revolt i zatoa mngumina se odlucuvaat da im dadat na eden od narednite casovi da im dadat da pravat test ili pismena vo zavisost za shto se raboti.
Roditelite na ovie ucenici najcesto reagiraat i do prosveten inspektorat bidejki tie gi podrzuvaat svoite deca vo ovie postapki.


Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 19:05
Ова јас често го практикував
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 22:10
барем да им даваа тестови...

одговараат, а еднаш во мојот клас одговараа со слушалки на табла... девојче од последна клупа и читаше додека девојче на таблата одговараше... не ми е криво што се снашле... криво ми е оти јас сум таа што седела и учела...
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 22:11
ah samo na test li?
kaj nas od ispituvanje ne dojdoa 11 dusi
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 22:26
Auuu...Biserna me razocara epten , po arno da ne kazuvam ja koga odev na skolo sho im pravev na ovakvite deca .
Zal  mi e ama ova se vika kodoshenje od po nizok rang inicirano od ljubomora , definicija za tipicno veleshance....zal mi e navistina .
 
Ubavo si kazuvash deka ne sakas da cues komentari kako citiram : секој за него се сам си прави ; ти учи си и твоето ќе си дојде......
 
Pa neli e taka , za sho odis naskolo za prestiz ?
Odis za da naucis i ako ne ti se uci ne se zamaraj , jas barem taka pravev .
Snajdi se pa zivej , ova sigurno ti e poznato i moj sovet (kolku i da izgleda bezobrazen komentarov ) navikni se na ovakvi ne vkusni raboti  dodeka ti e vreme oti samo po golemi razocaruvanje ke dozivuvas vo zivotot oti zivotot ne e fer  
 
 
Keep it real мир 
 
 
 
 


Изменето од zenmaster - 05.Февруари.2009 во 22:38
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 22:41
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Auuu...Biserna me razocara epten , po arno da ne kazuvam ja koga odev na skolo sho im pravev na ovakvite deca .
Zal  mi e ama ova se vika kodoshenje od po nizok rang inicirano od ljubomora , definicija za tipicno veleshance....zal mi e navistina .
 
Ubavo si kazuvash deka ne sakas da cues komentari kako citiram : секој за него се сам си прави ; ти учи си и твоето ќе си дојде......
 
Pa neli e taka , za sho odis naskolo za prestiz ?
Odis za da naucis i ako ne ti se uci ne se zamaraj , jas barem taka pravev .
Snajdi se pa zivej , ova sigurno ti e poznato i moj sovet (kolku i da izgleda bezobrazen komentarov ) navikni se na ovakvi ne vkusni raboti  dodeka ti e vreme oti samo po golemi razocaruvanje ke dozivuvas vo zivotot oti zivotot ne e fer  
 
 
Keep it real мир 
 
 
 
 

големо%20гушкање
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 22:43
зенмастер, не е отворена темата од љубомора,... ако некој на некого може да љубомори, се тие мене... бидејќи јас сум таа што ги мине тестовите со учење

работата е што некој не оди на тестови и после ништо не било, некој добива 5ки од чиста добра волја на професорот ( кој секако, нема намера да го повторува тестот ) а некој учи... и најлошо од се, имаат подршка од дома...

не знам дали мене мајка ми би ме оправдала ако не одам на тест, или ќе отиде сама да каже зошто не сум отишла... и напоменав, не ми е мене криво што се снашле ( фала богу и јас сум се снаоѓала досега, не само во школото ) туку криво ми е што навистина не е фер... бидејќи некои стварно учат !! јас значи испаѓам будала оти седам и учам ??

и да, за разлика од некои јас одам на школо за да научам... токму затоа реков дека не сакам коментари од типот ти учи си и твоето ќе си дојде... знам што е мое и што треба да си дојде

точно е дека животот е суров, ама јас не можам да се навикнам - не додека можам барем нешто од нешто да изменам... ( ако не денес, тогаш утре ) и те молам да не ми викаш дека тоа не може да се промени - кога се сака се се може
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 22:46
... za zal ne mozeme da napisheme koj shto saka da cue...tuku ona shto e realnost...
... Imalo...ima...i kje ima nepravdi...ama tie se vrakjaat bumerang tokmu na tie koi mislat deka se izvlekle...

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 23:06


Јас за цело мое школување немам отсуствувано од тестови, не сум бегала од часови, не сум препишувала.......

А имало такви што отсуствувале, бегале, препишувале.....па пак имале петки

Па штоако.......тоа не го доживував, ниту сега го доживувам како нефер........

Кога само класната ќе речеше...ех...никогаш нема да го достигнете нивото на Полжавче.......срцето ми беше полно....ич не ми беше гајле ни за нивните петки ни за ништо.......

Пред некој ден дојдов дома и мајка ми ми вика: Знаеш ли колку сум горда на тебе? Зашто, и викам јас? Дошла кај нас една комшика и и кажала на мајка ми дека нејзините керки (кои студираат во Бугарија) случајно во Скопје запознале една моја колешка од факултет која им рекла дека сум била најдобра во групата, ме испофалила итн. Комшиката и кажала на мајка ми и оваа......пресреќна........

Ова чувство што ви го опишав погоре (мајка ми да се гордее со мене) не може ништо друго да ми го замени........а не да иде да ме правда зашто отсуствувам од часови.........

Кога ова ниво ќе го постигнете пред себе и пред тие што ви значат сосема е неважно како другите добиле петки или десетки........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.