IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто црвената боја се смета за...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто црвената боја се смета за...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 50>
Автор
Порака
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 14:36
Прекрасна боја, како и секоја друга, ја обожавам.
Црвена на нешто убаво ме асоцира, секси,заводливо, романтично, безобразно, софистицирано.....се во едно.
Ги сакам сите нијанси на црвена кога се прикладно употребени, црвен кармин ми е "must must have", јарко црвен и загасито црвен.
Имам дреч црвени завеси во дневна соба зашто ја оживуваат просторијата некако и мене ме прават да се чувствувам расположено и среќно
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 16:43
Аууу, мој човекголемо%20гушкање
И јас имам дреч црвени завеси во дневна... и плус неколку црвени парчиња мебел...задоволство
Кон врв
Dora Bakojani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dora Bakojani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 16:53
k*rvinska?! збунетост

ne znam!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:23
zavisi kade i kako e upotrebena
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:51
зошто црвената боја некој ја окарактеризирал како к*рвинска воопшто не ми е јасно
тоа е боја која зрачи со живот,со енергија,динамика
во гардеробата не ми е баш застапена,но лакот,карминот,скоро секогаш се црвени...а и неколку парчиња од мебелот ми се во таа боја...размислувам и за некој ѕид,ама сеуште не сум начисто со  крајниот ефект

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 23:55
кој тоа..ја карактеризира..?!?
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 00:07
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

зошто црвената боја некој ја окарактеризирал како к*рвинска воопшто не ми е јасно
тоа е боја која зрачи со живот,со енергија,динамика
во гардеробата не ми е баш застапена,но лакот,карминот,скоро секогаш се црвени...а и неколку парчиња од мебелот ми се во таа боја...размислувам и за некој ѕид,ама сеуште не сум начисто со  крајниот ефект
Ич да не се мислиш, од искуство: црвената боја на зидовите е... ммммм.... посебно нештонамигнување
Сепак зависи за која соба и колкава е просторијата, оти малку затемнува... ама верувај ќе бидеш презадоволна од крајниот ефекттрепкање

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 18:42
црвената е единствената боја која расте и зрее заедно со нас
 
на малите девојчиња многу слатко им стои светла црвена боја
 
кога тинејџерките облекуваат јака црвена боја, таа ја истакнува нивната младост и храброст
 
во триесеттите години, црвената со боја на крв асоцира на зрелост, страственост и отменосттрепкање
 
уф...нека потрае уште малку пред да морам да ја затемнам мојата црвена во нијанса на трула вишна
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 18:59
на тие со црвени коси им викаат да се плаушизбунетост

jас кога бев мала сакав да сум како Пипи Долгиот чорап...сакав пиги и наранчаста боjа на косата...ма не знаев дека Пипи била плауша...
како и да е. постоjано сум менjала од црвено на црно и обратно.
jа сакам црвената боjа. ми седи добро.
но обожавам црната. тогаш сум си jас.среќа


Изменето од pagane - 27.Јули.2009 во 19:03
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 23:23
збунетост....Gluposti...isto kako i violetovata boja sto ja smetaat za pederska...da ne kazam gay...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 23:29
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

збунетост....Gluposti...isto kako i violetovata boja sto ja smetaat za pederska...da ne kazam gay...среќа


не виолетовата , туку розеватанамигнување

мене ми е к*рвинса само кога jа гледам Мерлин Монро.
не
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 23:33
Јас ич не ја сакамтага
Многу ми е....рамнодушност знаете деплазење
Некако...уфф....особено кога ќе помислам на црвена долна облека...бреееејј нема нешто што повеќе го мразамтага
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 23:34
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Јас ич не ја сакамтага
Многу ми е....рамнодушност знаете деплазење
Некако...уфф....особено кога ќе помислам на црвена долна облека...бреееејј нема нешто што повеќе го мразамтага


тоа е другата варианта!голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 10:29
Не се согласувам со терминот к*рвинска,би рекла енергична и страствена.
Може било која друга боја така да делува....зависи од моделот,личноста која ја носи и начинот на кој ја носи.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.