IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто црвената боја се смета за...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто црвената боја се смета за...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 50>
Автор
Порака
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 15:58
Originally posted by anastea anastea напиша:

Можеби затоа што асоцира на страст, живот, енергија, секс, крв...
А можеби само предрасуди се во прашањебла%20бла
 
Црвената боја ми е омилена, многу убаво ми стоитрепкање и совршено одговара на мојот темпераментголема%20насмевка
 
А и зависи како ја “носиш“ бојата т.е. облеката...
И белата, и црната... и било која боја може да изгледа... вулгарноголема%20насмевка... ако ја носиш на таков начин... или едноставно таков ти е имиџот (да не кажам карактеротнамигнување)...
големо%20гушкање... Ете, истото... големо%20гушкање
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:01
Originally posted by brza brza напиша:

pa,..zarem ima ,..zeleni ,..feneri ,..vo amsterdam?!збунетост


ako bea zeleni fenerite ke mislea rajska gradina e.....газење%20од%20смеење
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 17:42
моја омилена црвена нијанса е боја на крв
не сакам светла жар црвена боја - многу е " свежа"
ни многу темно црвена - многу е воздржана
 
боја на крв е правата црвена
често ја носам,
а лакот и карминот ми се редовно во таа нијанса
 


Изменето од kejt-d-grejt - 03.Февруари.2009 во 17:42
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 17:47
Neznam zosto se smeta za takva crvenata boja..no..mene mi e omilena boja.Mojata garderoba e pretezno crvena.Gi nosam site boi no crvenata mi e naja naj...isto kako i Kejt ne ja sakam mn svetlata ili onaa temnata,tuku bas onaa ubavata krf crvena

Изменето од butterflyM55 - 03.Февруари.2009 во 20:25
Единствената работа што стои помеѓу нас и тоталната среќа е реалноста.
Кон врв
angelce90 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 19:46
Crvenata boja e edna od moite omileni boi...Mnogu sakam srveno-bela kombinacija na oblekata...Nerazbiram zasto nekoi lugje ja smetaat za ku*rvinska...Crvenata boja e simbol na strast,ljubov,atraktivnost i tn.
I can fight only for something that I love. I can love only what I respect.
And in order to respect a thing I must at least have some knowledge of it.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 20:01
глупаво е тоа што токму црвената боја е етикетирана како таква... ама тоа, верувам, влече корени од дамнешни времиња...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 20:18
во лето ноктите на рацете редовно ми се со црвен лак
сега имам и еднен кармин-сјај на црвено
и си ја носам оваа боја,почесто на лето
уствари сите бои ги носам.....
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 21:01
abe zs taka za crvenata
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 11:33
jas ne sakam crvena
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 15:30
lichno ne ja smetam takva, mi se dopagja i svetla i temna crvena. svetlata dava vedrina i e zavodliva a temnata e elegantna i gi obozavam dvete

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 19:53
crvenata mi e,..odamna,..antipatichna!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 21:54
Aj nesto kratko za crvenata boja.......
Crvenata boja e boja na zivotot -vitalna energija , ova boja ja sakaat hrabri i ljubopitni licnosti koj poseduvaat silna volja.Ovie licnosti ziveat so ,,polni gradi,,imaat silni cuvstva i se skloni kon rizik ....... tie sto ja sakaat crvenata boja se kako licnosti........ mnogu drustveni, dobronamerni i koga ke osetat otpor vo svojata blizina reagiraat mnogu zestoko,
temperamentno , impulsivno , duri nekogas nekontrolirano.
Sekogas tie licnosti sto ja sakaat crvenata boja se vooduseveni da donesat odluki namesto drugi i sekogas tezat kon dominantna polozba.
Crvenata boja korespondira so astroloskite znaci Oven , Strelec,Skorpion.

Crvenata boja osobeno purpurnite nijansi mozat da isprovociraat na seksulana agresija zatoa ne treba da se izazivat i provocirat kolegite ili neutralnite licnosti koi imaat sekundarna uloga vo zivotot osven ako nemate namera direktno da gi zavedete !!!


Jas ja obozavam crvenata boja , me lici i me pravi so vamp cuvstvo .....gjabe ne sum Strelec

Изменето од bijonse1 - 06.Февруари.2009 во 22:00
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 22:20
a jas ne ja sakam crvenata
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 00:21
ponekogas na semafor mi smeta moram da stojam a mi se brza,ok koral
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.