IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Club Event Updater
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Club Event Updater

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 23:09
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 21:13
кој е љубител на македонскиот панк, нека дојде среќа
јбг, слободен плакат не најдов

се работи за концерт на Културно Уметнички Работници во Кастро, на 19-ти март, во 21 часот, влез е 150 ден.
се работи за промоција на нов албум

Изменето од zabegan - 17.Февруари.2011 во 21:19
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 19:56
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Prvoaprilski maskenbal - Paul van Dyk @ Metropolis Arena

01.04.2011 - Metropolis Arena:

Start: 22.00


REGULAR БИЛЕТ
до 1-ви март -650 ден.( 1000 карти)
2-20 март- 750 ден./ 21 март- 1 април 850ден.

FAN PIT БИЛЕТ
до 1-ви март- 850( 250 карти)
2 март- 1 април- 1000 ден.

VIP БИЛЕТ
до 1-ви март-850 ден.( 250 карти )
2 март- 1 април - 1000 ден .

Изменето од sanja-a - 19.Февруари.2011 во 19:57
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 15:54
класна дискриминација на макскенбал газење%20од%20смеење


Изменето од zabegan - 20.Февруари.2011 во 15:55
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2011 во 11:59
26.05.2011 - Skopsko Kale:

Avalon presents:

Skopje Gori 2011

Line up:

Hurts
Gramophonedzie
S.A.R.S
Bambi Molesters
Chalgia Sound System

Start: 20.00
Entrance: pre-sale (from 14.03): 900 MKD
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 00:14
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 09:21
Е на овој другарот мора да се иде голема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2012 во 13:02
Не е клуб .. али кој сака може да одинамигнување

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mila.86.m Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mila.86.m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 23:24
EXIT 2012!!! едвај чекам
а и има по страниве на FB ќе даваат гратиси, па може да се помине доста ефтино ;-)
http://www.facebook.com/ronihillcrew
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 03:34


Може вака?глупчо
Клубови

ВРЕМЕНАСТАН
23:3017.11.2012 -- South Park 
клуб Mamas, Скопје Македонија
23:5017.11.2012 -- Beni & Non Stop 
клуб Social, Скопје Македонија
23:5017.11.2012 -- Beta House 
клуб Havana, Скопје Македонија
23:5017.11.2012 -- Breakdown band 
клуб Midnight, Скопје Македонија
23:5017.11.2012 -- Johhny 
клуб Vanilla, Скопје Македонија
23:5517.11.2012 -- Acoustico band 
клуб Tao, Скопје Македонија
17.11.2012 -- Acoustico band
23:5517.11.2012 -- Why Not 
клуб Marakana, Скопје Македонија
21:0018.11.2012 -- Балкан Stand Up 3 
клуб Colosseum, Скопје Македонија
18.11.2012 -- Балкан Stand Up 3
23:5018.11.2012 -- Alcos Saloon 
клуб Marakana, Скопје Македонија
23:5018.11.2012 -- Bass Night so Game Over & Friends 
клуб Havana, Скопје Македонија
23:5018.11.2012 -- Beni & Non Stop 
кабаре-клуб Џубокс, Скопје Македонија
23:5018.11.2012 -- Hip Hop & RnB so Dj Shorty 
клуб Vanilla, Скопје Македонија
23:5018.11.2012 -- Soul & Fanky 
клуб Mamas, Скопје Македонија
23:50 - 03:5019.11.2012 -- Dnevna soba 
клуб Havana, Скопје Македонија
23:5019.11.2012 -- Лили 
кабаре-клуб Џубокс, Скопје Македонија
23:00 - 03:3020.11.2012 -- Blues Jam session 
кабаре-клуб MCM, Скопје Македонија
20.11.2012 -- Blues Jam session
23:0020.11.2012 -- Fullstring 
клуб Marakana, Скопје Македонија
23:4520.11.2012 -- Breakdown band 
кабаре-клуб Џубокс, Скопје Македонија
20.11.2012 -- Breakdown band
23:3021.11.2012 -- La Noche De Cuba 
клуб Mamas, Скопје Македонија
23:5021.11.2012 -- Beni & Non Stop 
клуб Midnight, Скопје Македонија
23:5021.11.2012 -- Wednesday nights are Latin Nights 
клуб Social, Скопје Македонија
23:5021.11.2012 -- Караоке со Ненад 
клуб Vanilla, Скопје Македонија
23:5021.11.2012 -- Студентска забава 
клуб B2, Скопје Македонија
23:5021.11.2012 -- Универзитетска библиотека ТАО 
клуб Tao, Скопје Македонија
23:5521.11.2012 -- Eye Cue 
кабаре-клуб Џубокс, Скопје Македонија
21.11.2012 -- Eye Cue
23:5521.11.2012 -- The Toxic Mind 
клуб Marakana, Скопје Македонија
22:0022.11.2012 -- Караоке 
кафе&клуб Галерија 8, Скопје Македонија
23:0022.11.2012 -- Funk Night 
клуб Social, Скопје Македонија
23:3022.11.2012 -- Samakutra 
клуб Mamas, Скопје Македонија
23:4522.11.2012 -- Chewbacas & Sanja 
клуб Havana, Скопје Македонија
23:5022.11.2012 -- Dj Goce 
клуб Sektor 909, Скопје Македонија
23:5022.11.2012 -- Tumbao Salsa Band 
клуб Midnight, Скопје Македонија
23:5022.11.2012 -- Страна Б 
кабаре-клуб Џубокс, Скопје Македонија
23:5522.11.2012 -- Sold Out 
клуб Marakana, Скопје Македонија

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 03:45


Концерт на Морена и Том Боксер во Скопје
Сабота 24 Ноември 2012

Концертот ќе започне во 22 часот, вратите се отвараат во 21 часот

СКОПСКИ САЕМ Хала 5 sun-production


Првите 2000 влезници со промотивна цена од 300 денари се веќе при крај, побрзајте доколку сакате да ја искористите промотивната цена, потоа цената ќе биде 350 денари за следните 1000 влезници, и 400 денари за последните 2000...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2013 во 23:02
Pivolend 2013 EVENT 11 09 - 15 09

„Пиволенд“ повторно се враќа во своето седло. На голема радост на пиволендџиите шестото по ред издание на скопскиот пивски фестивал од 11 до 15 септември ќе се одржи на Кале.


Љубителите на пиво ќе можат да уживаат во спектарот од околу триесетина видови пенливо задоволство. Секако бидејќи пиво не иде без храна, „Пиволенд“ им ветува вкусна гозба на сите гурмани. Оваа година ќе можете да уживаате во катчето за храна кое ќе биде засебен дел од фестивалот и ќе нуди избор на вкусови од десет различни ресторани со акцент на македонската кујна.

Враќајки се кон својот дух „Пиволенд 2013“ ќе се потруди да внесе што повеќе од нашата македонска традиција, па така и оваа година ќе се фокусира на целосно промовирање на македонската култура. Фокусот од музички аспект ќе биде врз нашите македонски изведувачи. Покрај нив, исто така посетителите ќе можат да уживаат и во неколку ѕвезди од регионот. Па така во рамките на овие тресетина концертни спектакли присутните ќе можат да одберат музика за своето уво. „Пиволенд“ ќе има три стејџа со различен тип на музика, и тоа: главниот стејџ, ДЈ стејџот и кавер бенд стејџот.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2014 во 10:27
Добра журка , многу пиење и уште повеќе забаваI'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.