IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Club Event Updater
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Club Event Updater

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 00:22
07-09-2007 21:30 > Every Saturday Progressive Journey With Dj...
15-12-2007 23:00 > Every Saturday Babura & Bobi @ Club Hard Rock
15-03-2008 22:00 > Every Saturday - Martin @ Caffe Insomnia
12-02-2009 22:00 > Every 2nd Thursday - Ivan Nikusev @ PureFM
18-02-2009 22:00 > Every Wednesday - Roze Kadilak @ Sopotsko
21-03-2009 22:00 > Every Saturday - House party @ Caffe Avtobus
06-08-2009 22:00 > Every Thursday - DJ Bobi @ Caffe Venezia
07-08-2009 22:00 > Every Friday - DJ Bobi @ Caffe Venezia
10-09-2009 21:30 > Every Thursday - Nikifor @ Caffe XoXo
16-10-2009 22:00 > Every Friday - Andrej Micajkov @ Alka
02-11-2009 23:00 > Every Wednesday - Disco Sreda @ Sektor 909
21-11-2009 22:00 > Every Saturday - Dalibor Dadoff & Igor Sax...
21-11-2009 23:00 > Every Saturday Twisted 69 with Viktor Begi...
08-01-2010 22:00 > Every Friday - DJ Branchez @ Corner Caffe
30-01-2010 22:00 > Every Saturday - Iceberg @ Opera Caffe
14-05-2010 23:00 > Cafe Del Skopje vol. 3 - Part 1 @ Summer C...
14-05-2010 23:00 > Progressive Night @ Kapan An
15-05-2010 23:00 > Liquid Face in Space @ Club Space
20-05-2010 23:00 > Markus Schulz & Glenn Morrison @ Summer Cl...
21-05-2010 23:00 > Cafe Del Skopje vol. 3 - Part 2 @ Summer C...
27-05-2010 23:00 > Martin Solveig @ Summer Club Colosseum
29-05-2010 22:00 > Galactical Exploring party @ Skopsko Lizga...
29-05-2010 22:00 > One day in wonderland @ White Heaven, Miravci
03-06-2010 23:00 > Shapeshifters & Pookie @ Summer Club Colos...
10-06-2010 23:00 > Above & Beyond @ Summer Club Colosseum
12-06-2010 22:00 > Digital Synthesis pt.3 @ TBA
17-06-2010 23:00 > Mauro Picotto @ Summer Club Colosseum
01-07-2010 23:00 > Tom Novy @ Summer Club Colosseum
08-07-2010 23:00 > Dubfire @ Summer Club Colosseum
15-07-2010 23:00 > Armin van Buuren @ Summer Club Colosseum
05-08-2010 23:00 > Matthew Dekay & Jimmy Valance @ Summer Clu...
12-08-2010 23:00 > Sander Van Doorn @ Summer Club Colosseum
26-08-2010 23:00 > Fedde Le Grand @ Summer Club Colosseum
02-09-2010 23:00 > Ferry Corsten @ Summer Club Colosseum
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2010 во 15:25
Armin van Buuren @ Summer Club Colosseum

15.07.2010
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 21:36
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Armin van Buuren @ Summer Club Colosseum

15.07.2010


Криво ми е шо нема да сум мк пак да одам на Армин

знам дека пак ќе е прејако
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 21:51
јас ќе денсам и за тебеголема%20насмевка
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 16:03
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

јас ќе денсам и за тебеголема%20насмевка


Договорено , плус сакам и видео доказ :D
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 16:20
Markus Schulz & Glenn Morrison @ Summer Club Colosseum


20.05.2010
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 19:23

David Morales @ Ohrid

22.07.2010 - Ohrid
Start: 22.00


Paul van Dyk @ Park Beach, Ohrid

01.08.2010 - Park Beach, Ohrid
Start: 22.00

и мојот родендески подарок
Tiesto @ Metropolis Arena

01.09.2010 - Metropolis Arena
Start: 22.00

Изменето од sanja-a - 07.Јули.2010 во 19:27
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 01:40
Talamasca Live + DJ Set @ Skopje Fair

25.09.2010 - Skopje Fair
Start: 23.00
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 14:35
вечер во Хавана има хуманитарен концерт, малце каснам со поракава, ама вчера го видов плакатот, за тие што слушаат вакви ствари, има доста добар состав на бендови


размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2010 во 17:47
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2010 во 21:17
Би ги замолила сите што се во можност...да присуствуваат...


Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 16:04
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2011 во 19:56
Prvoaprilski maskenbal - Paul van Dyk @ Metropolis Arena

01.04.2011 - Metropolis Arena:

Start: 22.00
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 09:40
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Prvoaprilski maskenbal - Paul van Dyk @ Metropolis Arena

01.04.2011 - Metropolis Arena:

Start: 22.00ова стварно ли еееееееголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.