IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Целулит
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Целулит

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 22:44
Originally posted by SiReNaTa SiReNaTa напиша:

hhehhe teshete si se samo so rezeptive protiv celulit. Ako ne vezbash dzabe ti e sve
vo golema greska si...deka samo so vezbanje se boris protiv celulitotнека%20ти%20е%20срам
naprotiv, so vezbanjeto duri mozis da go poistaknis da se poznava uste poveke!!so vezbanjeto gi zajaknuvas muskulite, gi namaluvas mastie(saloto) a toa ne e isto so celulit! ima slabi manekenki kako strkovi koi po nozete i racete imaat celulitизненадување
pravilna borba, i preventiva i lekuvanje e i masazi, i ishrana, i veznabnje i nesto krem, gel ili nesto drugo sto ima lokalno, od nadvoresnata strana dejstvo!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:06
Само јадете како луѓе и нема да познавате целулит
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:07
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by SiReNaTa SiReNaTa напиша:

hhehhe teshete si se samo so rezeptive protiv celulit. Ako ne vezbash dzabe ti e sve
vo golema greska si...deka samo so vezbanje se boris protiv celulitotнека%20ти%20е%20срам
naprotiv, so vezbanjeto duri mozis da go poistaknis da se poznava uste poveke!!so vezbanjeto gi zajaknuvas muskulite, gi namaluvas mastie(saloto) a toa ne e isto so celulit!dokolku vezbas redovno i toa ne trae samo izvesen period nema sansi da ti se pojavi celulit. ima slabi manekenki kako strkovi koi po nozete i racete imaat celulitизненадувањеtoa sto nivniot izged e vo red(da ne kazam duri i anoreksicen)ne znaci deka sportuvaat i normalno e da se ima celulit kako i kaj site drugi koi ne vezbaat aktivno.
pravilna borba, i preventiva i lekuvanje e i masazi, i ishrana, i veznabnje i nesto krem, gel ili nesto drugo sto ima lokalno, od nadvoresnata strana dejstvo! poslednov del kako sto i samata kaza e veke borba protiv celulitot i problemot vo ovaa borba najcesto doaga so toa sto se zadovoluvaat so onaa lazna nadvoresna strana koja deluva kratkorocno,sepak mora da se vezba za da borbata bide uspesna.


Изменето од ZeZnAtA - 28.Јануари.2009 во 23:13
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:16
не се сложувам со тебе дека само со вежбање се спречува...пред неполн месец виодв слика од тенисерката Јелена Јанкович на која јасно се гледа дека на нозете има целулит!!
не велам дека не треба да се вежба, јас и самата сум активен спортист 14 години,али велам дека и освен вежбањето потребно е да се комбинираат и другите елементи, значи и исхрана и масажи!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:26
Исхрана број еден.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:31
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

не се сложувам со тебе дека само со вежбање се спречува...пред неполн месец виодв слика од тенисерката Јелена Јанкович на која јасно се гледа дека на нозете има целулит!!
не велам дека не треба да се вежба, јас и самата сум активен спортист 14 години,али велам дека и освен вежбањето потребно е да се комбинираат и другите елементи, значи и исхрана и масажи!


ok,se slozuvam,vazno e se, no pred se e vezbanjeto,Jelena e poznata po toa sto e sklona na debeleenje taka da primerot ne e bas soodveten, mora i da se vnimava i na ishranata ,a normalno za podobra cirkulacija e neophodna masazata.
I pak ke kazam bez trening dzabe e se.


Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:36
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by blackeye blackeye напиша:

не се сложувам со тебе дека само со вежбање се спречува...пред неполн месец виодв слика од тенисерката Јелена Јанкович на која јасно се гледа дека на нозете има целулит!!
не велам дека не треба да се вежба, јас и самата сум активен спортист 14 години,али велам дека и освен вежбањето потребно е да се комбинираат и другите елементи, значи и исхрана и масажи!


ok,se slozuvam,vazno e se, no pred se e vezbanjeto,Jelena e poznata po toa sto e sklona na debeleenje taka da primerot ne e bas soodveten, mora i da se vnimava i na ishranata ,a normalno za podobra cirkulacija e neophodna masazata.
I pak ke kazam bez trening dzabe e se.


Дебелеење не исто што и целулит, нели?а тука правиме муабет за целулит...Има и подебелки спортистки од Јелена кои немаат целулитнамигнување
А нормално дека вежбањето е важно, јас сум секогаш за тоа. Како спортист, јас се хранам здраво што значи дека и тој фактор е исполнет, редовно масажи кои се прават и ради мускулите, резултатот кај мене барем е тело без целулит...
Знаци зборувам од свое искуство кога велам дека освен вежбање, потребно е и храна и се друго да не се повторувамесреќа 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:38
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


Originally posted by blackeye blackeye напиша:

не се сложувам со тебе дека само со вежбање се спречува...пред неполн месец виодв слика од тенисерката Јелена Јанкович на која јасно се гледа дека на нозете има целулит!!
не велам дека не треба да се вежба, јас и самата сум активен спортист 14 години,али велам дека и освен вежбањето потребно е да се комбинираат и другите елементи, значи и исхрана и масажи!
ok,se slozuvam,vazno e se, no pred se e vezbanjeto,Jelena e poznata po toa sto e sklona na debeleenje taka da primerot ne e bas soodveten, mora i da se vnimava i na ishranata ,a normalno za podobra cirkulacija e neophodna masazata.I pak ke kazam bez trening dzabe e se.





Исхраната,потоа вежбање
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:42
Originally posted by blackeye blackeye напиша:




Дебелеење не исто што и целулит, нели?а тука правиме муабет за целулит...Има и подебелки спортистки од Јелена кои немаат целулитнамигнување


Normalno deka ne isto, no bas kaj Jelena e do nacinot na ishranata.
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:45
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:






Исхраната,потоа вежбање


Kaj bebinjata ushte od cical4inja se vnimava na nivnata ishrana,no i vezbite se zadolzitelniнамигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:46
Се разбира,не оди едно без друго
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 23:49
ah..da, i masaza sekakoголемо%20гушкање


Изменето од ZeZnAtA - 29.Јануари.2009 во 09:06
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 17:09
Ubavo ste kazale site pogore,da ne se povtoruvam..moeto mislenje povrzano so celulitot e deka potrebna e kombinacija od pravilna i zdrava ishrana koja e potrebna voopsto za secij organizam,mnogu tecnosti osobeno voda,i seto toa nadipolneto so fizicka aktivnost..normalno dobredojdena e i po nekoja masaza koj moze da si dozvoli po salonite a koj ne moze i doma vo tekot na tusiranjeto da se masira na kriticnite mesta so etericni masla..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
freni Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај freni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 17:12
Zdravo na site [;)] Dali ima nekoj iskustvo so vakumot za celulit od TOP SHOP-CELULLES??Ve molam informirajte me,bidejki sakam da go poracam no ne znam dali e efikasen.Fala odnapred [:)]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.