IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - МАСКИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАСКИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 09:46
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

добро бе луѓе, спомна некој дека има и безбедносни маски? голема%20насмевка

 
сите маски се безбедносниголема%20насмевка
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 15:51
jас сум банално- досадна и обична... никогаш не ставjам маска.
се сум си jас. 
а, да - само козметичка.


Изменето од pagane - 26.Април.2009 во 15:52
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 15:53
kozmetikata e 90% beganje od realnosta
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 15:55
ахаххаха... jас почти не се шминкам.
така да и во тоj однос сум обична. секогаш сум Jас.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 11:54
има едно правило,

Таа жена што кажува колку многу сработила од сабајле, таа е мрзлива. Онаа што е вредна, нема потреба да се фали, зашто работењето и е секојдневно и ништо важно за спомнување.

Оној кој вели дека е искрен, алудира на тоа во секоја прилика, го истакнува по малку фалбаџиски, земи го со резерва, најчесто таквите се  лицемерни. Тие што се искрени, немаат потреба да го кажуваат. Тие со постапките го покажуваат.

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 12:23
да ја  дополнам Кејт
бегај од оној кој на 5 минути ти кажува дека те сака -очигледно има нешто поголемо што треба да се скрие под маскатаплазење

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 13:47
и jас да надополнам : искреноста никогаш не бива опасна.
опасната искреност е цинизам.
искреноста во наj чист вид е позитивизам.среќаголемо%20гушкање


Изменето од pagane - 28.Април.2009 во 21:58
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:07
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

да ја  дополнам Кејтбегај од оној кој на 5 минути ти кажува дека те сака -очигледно има нешто поголемо што треба да се скрие под маскатаплазење

ne begaj,
ima mnogu da se nauci
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 16:43
denes maskata za nevidlivost ja nosam....ne sakam nikoj da me vidi.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 13:50
Што ќе ти е образ во денешно време, кога имаш маски за секаква пригода.

Станав невообичаено рано за мене, си ја ставив насмеаната, задоволна, ранобудна маска и тргнав накај продавница по леб. Комшиите едвај можеа да поверуваат дека сум станат толку рано и беа видно разочарани дека тој ден не ќе можат да ме оговараат, да рашират низ цела улица дека сум се прибрал дома на сабајле.
Откако поручав почнав да се спремам за на факс, тој ден имав испит. Ја ставив глупата фаца на бубалица, залижана коса, наочарчиња, кошулче запетлано до крај. Се сопнав намерно пред влезната врата од амфитеатарот до која стоеше асистентот. Сигурно си помисли, овај е толку утепан, од толку што учи, дури не гледа кај оди. За време на целиот испит само јас не му бев сомнителен и само јас препишав.
Кога појдов дома, моите се спремаа за излегување и ми кажаа дека попот треба да дојде за да свети вода и да направи некои други обичаи за Велигден. Затоа што јас требаше да го пречекам, а јас нит верувам во религија, нит во некои такви рабојќе, ја ставив маската на верник. Кога дојде попот едвај издржав да не се изнасмеам кога слушав како чита од библијата со неговиот зарипнат глас. Ја благослови мојата маска, со која го бакнав крстот и истата таа маска му даде 200 ден. за таа услуга.
Наредно требаше да излезам со мојот најдобар другар на кафе, со две негови другарки. Едната му се допаѓа, а таа не оди никаде без таа втората. За да не е сам, мораше да прифатам и јас да одам. А, јас не можам ни да ги смислам тие двете. Ама, се за доброто на другите, нели. Лицемерна маска, здодевен еден час. Од што се смеев со сила цело време, мислам дека ќе добиев лик сличен на Џокер. А, отспротива седеше една девојка, која јас многу ја симпатишем, ама како да ставам шмекерска маска, а да не му заебам работа на мај бест френд?
Потоа требаше да пречекам многу важна пратка од еден дистрибутер кој доцнеше 4 денови!!! Само што го здогледав сакав да му го сменам личниот опис, ама јбг greatful mask. Уште на крај, фала за услугата му реков.

Видно изморен од денот полн со активности се прибрав дома, ја ставив маската за невидливост за да не ме замара повеќе никој и ја пуштив
http://www.youtube.com/watch?v=9VnSIeK-l4c
< width="425" height="350">< name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9VnSIeK-l4c">< name="wmode" value="transparent">< ="http://www.youtube.com/v/9VnSIeK-l4c" ="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Среќен човек, со оган во рацете и со полно маски.

Што ќе ви е лице, кога и онака лесно може да биде огрдено со лузна.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 14:17
Maska e naseto sekojdnevie,maska e ona sto go gledas a ne go razbiras,maska e ljubovta sto sakas da ja imas a ne znaes kako...

Kade so toa?
Gnev?
Ke pukame?

Kristalno cisti oci so zacin na lucidnost...ako se potrudis da dades del od svoeto vreme za sebe...ke bides nagraden!
Plukanjeto vo visocini ti go vraka sopstveniot sok od ustata nazad...
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 14:23
Maski za pretopuvanje vo siviloto .... za da ostnes nezabelezan .... Zosto? .... Nekoj ednostavno nemoze da gi raspoznava boite ili gi nema .....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 19:45
Nekoi luge ednostavno ne mozat bez maski.Tolku se namaskirani shto i sebe se ubedile deka se takvi kakvi shto se pretstavuvaat. Strashno neli.тага
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 20:53
Toa e potpolno tochno.

Koga se sami lugjeto se onakvi kakvi shto s'e... koga se so semejstvoto imaat edna maska, koga se na rabota imaat druga maska, koga se so edni prijateli imaat treta maska, koga se so drugi prijateli imaat chetvrta, koga se so...

Psihijatarot Eric Berne ova go ima mnogu dobro prezentirano vo negovata kniga Games People Play. Ako ne se lazham vo 1980 godina Nolit ja objavi pod imeto "Koju igru igrash?" Super chetivo.










Изменето од Messenger - 04.Април.2010 во 20:56
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,389 секунди.