IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Што ве остави без збор денес..
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ве остави без збор денес..

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 94959697>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2015 во 20:31
Додека чекав сабајле во четири странски инвестиции на автобуската станица...Натписов.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2015 во 21:13
Originally posted by Орка Орка напиша:

Додека чекав сабајле во четири странски инвестиции на автобуската станица...Натписов.

Абе Орка, што те чудисмеење
Бирај кревет во една од четирите лоши соби за само 9 евра. А штом ги рекламираат како лоши, замисли колку лоши можат да бидатхи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2015 во 21:18
Стварно се прашувам каков им бил впечатокот на годинава
многуте туристи што се вртеа таму.
Како останав без кола секое сабајле таму си доручкував,
пропуштав една 23-ка имаше некој раат во бурекџилницата
на ќошот иако цените им беа солени,продуктите тнки.
За чудо натписов го немав приметено,паметот во работата ми бил.
Сега вака слободен имам повеќе време за глупостите низ градов.
Денес пак еден куп чуда видов...Ама ај да не бидам ко некој туриста.

Изменето од Орка - 18.Септември.2015 во 21:19
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2015 во 23:53
Originally posted by Орка Орка напиша:

Ама ај да не бидам ко некој туриста.

Ајде јас ќе бидамсмеење

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2015 во 14:13
Уф во вторник одам за Охрид и оти послабо туристи има
да пазам со кој си фаќам работа.Опасни ова офриѓанкиве.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2015 во 13:27

Терасаџиите.
Две недели ми се мотаа низ дома 20 души за една плочка на тераса: еден да ја отвори, па друг да стави нешто внатре, па уште 5-6 души да го повторат истото, па еден работи - тројца го гледаат, па некој да стави подлога, па друг лепило, па трет да ја залепи плочката...изненадување

И таман денес помислив дека завршија, утре пак ќе ми дошлеплачење


Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2015 во 00:24
.....more gazdarica prava pa majstoristava cel mesec dva kvadrata ne mozat da zalepat.голема насмевка
kolku se "secam",ti i lani imase majstori...slicni na ovie!!!nesto renovirase...
me ostavas vo misla...замисленост

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2015 во 22:20

Не се ни 2 квадрати, туку една плочка од 30х60 цм голема насмевка

Имав и лани мајстори, ама на друго место.
Туку... сега ме остави без збор: што меморија има овој Загор кога памети вакви работи изненадувањеКон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2015 во 14:51
Веста е стара,но ете гледам деновиве
фотографииве се актуелизираат низ интернетов.
Па добро бре мајку му стара,
слушнале ли овие за барок и тоа што личи на мермер а не е мермер.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 96007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2015 во 21:46
Една ситуација на која се чекаше
скоро 15 дена.Сепак муабетите околу модните парчиња
и шопинг тури не изостанаа.На крај сфативме дека всушност
немаме иста поента!


Изменето од Valerija - 25.Октомври.2015 во 21:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2015 во 02:05
250 денари обична тегла "домашен ајвар" правен на плин.
Море улави да не сте, 250 денари се 10кг пиперки, па не сум фатена во рацетеглупчо
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2015 во 07:48
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

250 денари обична тегла "домашен ајвар" правен на плин.
Море улави да не сте, 250 денари се 10кг пиперки, па не сум фатена во рацетеглупчо

Засукај ракавите и трк да направиш ајварголема насмевка 

Претеризам сакаат на брз начин да профитираат па за таа тегла немаат повеќе од 60 - 80 денари трошоци.Изменето од panter123 - 05.Декември.2015 во 08:14
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2015 во 14:24
Aaa napraviv jas esenta, imam 28 tegli. T.e imav, sega se pomalku haha

Edna prijatelka mi prati link na Facebook od kade shto narachala ajvar i koga vidov 250 blag i 270 lut, dobiv zelba sinokja vo 2 da odam do podrum haha
A posle toa ushte pola saat se chudev zoshto nekoi narachuvaat koga mozat sami da napravat (zboruvam konkretno za onie za koi znam deka imaat uslovi)..
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2016 во 21:28
sandaceto.
prazno kako nikad do sega.....тага
ne ke da e poradi praznicniot paket na nekoj si mobilen operator.
toa e do vas..dragi moi.изненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 94959697>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.