IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Како до USA виза....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како до USA виза....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 02:14
Па и таму ружи не цветаат...особено не сега
Кон врв
ivandimitrieski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivandimitrieski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 17:32
ДАЛИ НЕКОЈ МОЖИ ДА МИ ПОМОГНИ В ПЕТОК ТРЕБА ДА ОДАМ НА ИНТЕРЈВИ ЗА ДОБИВАЊЕ НА Ј1 ВИЗА , НА ШТО ТРЕБА ДА ОБРАТАМ ВНИМАНИЕ И КОИ СЕ ПОЧЕСТИТЕ ПРАШАЊА КОИ ГИ ПОСТАВУВААТ ТАМУ???

Кон врв
Saevus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saevus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:09
losha godina za da idite za USA, kriza ima, nemoj samo da se proshetate do tamu
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 20:26
Originally posted by ivandimitrieski ivandimitrieski напиша:

ДАЛИ НЕКОЈ МОЖИ ДА МИ ПОМОГНИ В ПЕТОК ТРЕБА ДА ОДАМ НА ИНТЕРЈВИ ЗА ДОБИВАЊЕ НА Ј1 ВИЗА , НА ШТО ТРЕБА ДА ОБРАТАМ ВНИМАНИЕ И КОИ СЕ ПОЧЕСТИТЕ ПРАШАЊА КОИ ГИ ПОСТАВУВААТ ТАМУ???

 
 
1. Треба да им презентираш јасна визија за придобивките од проектот заради кој бараш виза и за твојата улога во него.
 
2. Да им докажеш со аргументи дека имаш јака мотивација да се вратиш во Македонија - потврда за имот, стабилна работа, жена, деца, фамилија и сл.
 
3. Дека имаш доволно пари да опстанеш во Америка, оти со Ј1 генерално немаш право да работиш (можеби само со дозвола на ИНС, а тоа е не умри магаре ...)
 
Ако си финансиран од америчката влада, Ј1 често оди со двегодишно ограничување да аплицираш за работна виза (Н1 или слична). Пристапот со В1/В2 нема да ти биде ограничен.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 23:40
a sto bara pa tamu?! neli ke propadnela "utre". podobro da odi kaj rusite, tie imale idnina,  газење%20од%20смеење
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 23:49
сака човекот да искуси се..па зошто да не?
Кон врв
Маја Ангелова Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Февруари.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Маја Ангелова Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2018 во 17:43
Zdravo.. sakam da prasam dali znaete za nekoja moznost za iseluvanje vo amerika preku prv bratuced koj ima amerikansko drzavjanstvo?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.