IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Рејтингот на свекрвите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рејтингот на свекрвите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Прашање: Многу се омилени
Одговор Гласови Статистика
17 [2,82%]
2 [0,33%]
4 [0,66%]
7 [1,16%]
2 [0,33%]
2 [0,33%]
0 [0,00%]
569 [94,36%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 12:09
la fille znaci togasjh bi razbrala shto zboram jas
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 12:37
Originally posted by la fille la fille напиша:

Dali ste ja gledale serijata Site go sakaat Rejmond? Iskreno, mene takva svekrva da mi se pogodi, jas ke ja deportiram na Mars...ama ni 5 minuti nema da ja trpam doma

a ako e slabickaсреќа i so kafena kosa...
Кон врв
MoriZeno Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoriZeno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 04:53
EPA SITE SI GI SAKAME SVEKRIVITE DA SE NASTRANA.. TOLKU STO TVRDIS DEKA JA SAKAS, PA OTI NE SEDIS SO NEA??? NEMA LOGIKA TUKA..
Кон врв
MoriZeno Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoriZeno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 05:14
DA NE TE FRLI TEBE MAZOT PRVO.. NI EDEN SIN TOA NE GO DOZVOLUVA
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 08:30
Најубава релација...дојди ..види...оди си..голема%20насмевка
Разговори од типот...
-Ама знаете убаво би било да живееме заедно, барем додека НИЕ магистрираме...докторираме...ВИЕ да ни чувате деца...Неее
...Секој нека се мачи, нека види како се расте дете...
...Баба ако требало да чува, баба и ќе раѓалаголема%20насмевка
Заеднички ручеци...излегувања...Да..ама што е можно по редуцирани...
... 21 век... и се е можно...




Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 12:34
VIDI VIDI MORE   BLAZE SI IM NA SVEKRVITE (svekriva)

PA mnogu bile sakani duri 95,92% da ne ti se veruva
Кон врв
lexus Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lexus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 17:28
Originally posted by zaguben zaguben напиша:

VIDI VIDI MORE   BLAZE SI IM NA SVEKRVITE (svekriva)

PA mnogu bile sakani duri 95,92% da ne ti se veruva
    lazat site be.koj saka svekrva ti se molam?obratno go svatile prasanjeto
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2009 во 22:15
Свекрви од сите земји обединете сеголема%20насмевка
Свекрвите во Индија побараа заштита од снаите
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2009 во 23:44
Originally posted by fiks fiks напиша:

кога ќе престанат свекрвите да мислат дека снаата им го украла синот и ќе разберат дека друга жена влегла на приоритетната листа на синот нејзин се ќе биде во ред .

Ова е мое мислење.
 
Мил бе тој, колку си умен ти, ренген детеголемо%20гушкање
 
п.с снаите да не се натпреваруваат насила да земаат прво место на Топ Листа оти фактички и не постои. Ама блесави се тоа женитесмешен што да им правиш
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 19:55
"Koga bev snaa gi branev snaite, sega sum svekrva pa gi branam svekrvite"-izjava na edna svekrvaсмеење
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 20:39
Ми се смачи да слушам лошо за свекрвитеизненадување
Аман луѓе, па не се толу лошизбунетост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 17:07

"mama" moja ja tokmam za svekrva. Zatoa glasav za poslednoto :)

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 05:46
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Edna PP poraka koja doslovce glaseshe: "Jas sum na rabota, svekrva mi kje ja ispece ribata" odnosno kje ja podgotvi tradicionalnata badnikova trepeza me natera da ja otvoram ovaa tema. I nemoj nekoj da se osmeliизненадување da kaze "Mamamd kako i se blizi vremeto da stane svekrva" se neshto gi brani svekrvite...изненадување. Ve molamнамигнување, poagjajki od faktot deka ovie plemeniti sushtestva go rodile onoj koj vie sekoja vecer go miluvate, nejdete edna ronka pozitiva, edno malo zborce so koe kje ja iskazete dobrinata na svekrvite. молитва




Мамо ма...уште не стана свекр(и)ва



Во врска со темава, уште немам свекрва
Ама би гласала за За лошиот глас самите се криви

Свекрвата моја ќе добие онолку почит колку што мене че ме почитува. Нека ги поживее Бог, ама нека ми е далеку од домот.
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 08:44
Никогаш нема да имам свекрва...
 
                плачењеголема%20насмевка
 
Инаку гласав за тоа дека за лошиот глас е виновна традициијата. тага


Изменето од LiDivio - 04.Јули.2011 во 08:47
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.