IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицеви за кои мислите дека се жива вистина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицеви за кои мислите дека се жива вистина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 20:41
Оти бе толку вицој за егејци
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 00:42
ЗОШТО НЕМА ВИЦЕВИ ЗА БРИНЕТИ?
ЗАТОА ШТО ПЛАВУШИТА НЕ МОЖАТ ДА ГИ ИЗМИСЛАТ ...
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 00:43
Originally posted by smizla smizla напиша:

ЗОШТО НЕМА ВИЦЕВИ ЗА БРИНЕТИ?
ЗАТОА ШТО ПЛАВУШИТА НЕ МОЖАТ ДА ГИ ИЗМИСЛАТ ...
I ZANDARMERIJATA
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 17:10
зошто вицовите за плавушите се многу кратки?!
за да можат бринетите да ги разберат...газење%20од%20смеење
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 22:18
замисленостеве јас плавуша сум, на пример
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 22:33
Ама од паметните изгледа
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 22:35
да бе....и јас им викам има и паметни,
не ми веруваатзбунетост
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 22:39
Зошто ќе да е то      
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
sexy bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexy bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 16:21
ziva vistina... edna drugarka sto trenira tenis mi kaza :) koga gi podigale balonite za vo zima,neli vo baloni se trenira, stoele 2 policajci gledalei cekale da se krenat i edniot mu rekol na drugiot: "abe koga ke poletaat?"
dobro velat vo sekoj vic ima i vistina
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 16:28
газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење  газење%20од%20смеење  газење%20од%20смеење
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
cafe Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cafe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:26
Ziva vistina za policajci
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2011 во 11:53
 
 
КОГА ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА БИ БИЛА ТЕПАЧКА ВО БАР...!!!

Германија, Австрија и Италија стојат заедно сред барот, кога Србија ја потчукнува Австрија и и' го истура пивото. Австрија бара Србија да и купи скроз ново одело, бидејќи од пивото и се направиле флеки на пантолоните. Германија го поддржува ставот на Австрија. Одеднаш се приклучува и Британија и бара сите малку да се смират. Србија потенцира дека неможе да си дозволи да го купи целото одело, но може да плати за чистење на пантолоните на Австрија.

Русија и Србија гледаат во Австрија. Австрија и се пушта на Србија и прашува кого гледа. Русија и предлага на Австрија да не се закача со нејзиниот помал брат. Австрија прашува, Русија и која армија, ќе ја натера да не се закача со Србија. Германија и се жали на Британија дека Франција нешто ја гледала, и дека ова е доволно неприфатливо однесување и дека Британија не треба да интервенира. Британија одговара дека Франција може да гледа во кого сака, и дека и Британија гледа во Германија, и што може тука да направи Германија?

Германија и кажува на Русија да престане да ја гледа Австрија, или Германија ќе ја онеспособи Русија за каква било акција. Британија и Франција ја прашуваат Германија дали гледа и накај Белгија.

Турција и Германија одат во ќоше и нешто шепотат. Кога ќе се вратат, Турција прави цело шоу од тоа дека таа не гледа во никого. Германија ги засукува ракавите, ја загледува Франција и удира бокс на Белгија.

Франција и Британија ја удираат Германија, а Австрија ја мава Русија. Германија ги мава Британија и Франција со едната рака а Русија со другата.

Русија замавнува кон Германија, утнува и за малку ќе паднеше. Јапонија довикува од другата страна на барот, дека е од кај Британија, ама си останува на местото. Италија ги изненадува сите удирајќи ја Австрија.

Австралија ја удира Турција, ама оваа и враќа со бокс. Нема љутење, бидејќи Британија ја натера Австралија да влезе во тепачката.

Франција е исфрлена низ прозорецот на барот, но потоа станува и продолжува со тепањето. Русија ја фрлаат низ другиот прозорец, завршува во нокаут, доживува оштетување на мозокот, и се буди со комплетна промена на личноста.

Италија замавнува накај Австрија и утнува, но Австрија и покрај тоа паѓа на земја. Италија ги крева двете раце во воздух и трча низ барот славејќи.

Америка чека Германија да биде пред нокаут од тепањето од Англија и Франција, и потоа и се приближува и ја удира Германија со барска столица, и се прави дека таа самата ја победила Германија.

До сега сите столици се скршени а големото огледало зад барот е распарчено. Британија, Франција и Америка се согласуваат дека Германија прва почна, па целата работа е кривица на Германија. Додека Германија уште е во несвест, тие и ги пребаруваат џеповите, и го крадат новчаникот и купуваат пијачки за сите свои пријатели....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 08:48
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2016 во 15:59
Ја ќе ви пишам жива вистина,а ми се изнасмеаа
мислејќи дека се шегувам на моја сметка...
Седиме на кафе муабет со другар,ќерка му и мајка ми.
Мајка ми две години до пензија од понеделник почнува
со работа,за среќа нејзина во истата струка што и досега.
Па му вика на другаров...Него со овој твој другар сега што
ќе праиме се заседна изгледа му се уарни?
Не чекав и другаров да буцне од таму подлабоко.
Си одговорив.
-Сега ќе треба дадилка да ми изнајмите.
Ја мртов сериозен кој сега кафе по сабајле ќе ми вари,они се изнасмејаа.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.