IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 20:07
Дали може да се игра офлајн... Сакам да ја пробам ама не ми се оди онлајн... дали е како Фрозен Троне или како Воркрафт 3, со сингл плеер мод за офлајн?


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
gicaprasica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gicaprasica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 18:58
Imam problem so Roulette online, koga igram orfani paga voazen, a koga igram voazen paga tear... Pomossss :)))))))
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 16:31
Како да ја играм call of duty modern warfare 2 онлајн?Дали ми треба пач?и ако треба може ли да ми напоменете кој?

Изменето од Vercingetorix - 03.Јули.2010 во 16:32
"И сам Исус Христос ако слезит од небоно не можит да го уверит Македонеца оти тој е Блгарин иљи Србин" - Темко Попов
Кон врв
toto22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај toto22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 10:18
luge da ne znaete kako se pravi server za cs 1.8???
fala odnapred
Кон врв
toto22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај toto22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 10:22
kako da napravam server na CS 1.8??? koi programcinja mi trebaat??? fala odnapred za pomosta
Кон врв
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 23:57
Zdravo.Imam problem so Call of Duty MW2.
Na XP se instalira sovrseno.Od koga go staviv W7,maka macam da ja instaliram.Postojano mi veli deka nemam DirX i taka natamu.Nekoj so ist problem ili dali znae kako da go resam ova?
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 22:24
Originally posted by jahra jahra напиша:

Zdravo.Imam problem so Call of Duty MW2.
Na XP se instalira sovrseno.Od koga go staviv W7,maka macam da ja instaliram.Postojano mi veli deka nemam DirX i taka natamu.Nekoj so ist problem ili dali znae kako da go resam ova?
prikaci go mikrovonot ako nemas kupi go bez nego nemozes da igras toa E A IMA LI NOV PATC PISI STRANA
Кон врв
Casoper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Casoper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 01:57
za igra countre strike 1.6 imam problem so chat ne mozam da gledam so mi pisuvaat i toa sto ke go napisam ne go gledam dali moze da mi pomognete...
Кон врв
Mladenowski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mladenowski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 00:34
PRODAVAM IGRI ZA : PC , PS2 , XBOX 360 i NINTENDO WII
CENA PO DOGOVOR OD SKOPJE!
TELEFON 077-551-682 A
Кон врв
Bopoklepe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bopoklepe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2013 во 10:24
Dali moze da mi kazete za CoD:MW3 nemozam da igram multiplayer mi vika deka nemam nekoj fajl a vsusnost go ima
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 09:45
Пред два дена, ја спуштив од торент COD:MW3 ( Call of Duty - Modern Warfare 3) ама инсталацијата никако не одеше, прв пат ми се случува вакво нешто.
Пробав со друг торент, истиот со кој прв пат ја инсталирав пред три години, од истите поставувачи но на друга страница, но повторно кикс, што значи, 30 гига потрошив од интернетот кој ми е лимитиран на 100 гига  и бадијала.

Потрошив едно 4 часа за инсталирање и повторно инсталирање ама се бадијала, што е проблемот не знам ни сам.

Доколку некој знае испробан торент за истава игра нека ми пише порака.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:02
Со игрите поодамна се скарав.
Меѓутоа претпоставувам ти појавува некоја грешка,
па полесно би можело да се лоцира проблемот.Ако
како што си напишал претходно истата игра си ја
имал на истиот компјутер,не би трбало да хардверски
не ја подржува играта.А секако овие торенти
пред да ги симнеш барај ги онаму каде што има и коментари за
торентот.Па во зависност од нив ќе знаеш каква е и играта.
Знам пред неполна година му ја симнав и инсталирав на братучед ми
и еве го не се јавил уште.
Но за жал го немам тој линк,оти од кај него ја симнував.
Знам само дека беше од kickasstorrent.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:09
Го нема ова торент за кој праам муабет на кикас повеќе, го најдов на торенпаунд мислам, истиот беше од истиот аплодер, ама нешто не одеше.
Веќе го избришав од нервози, сега нека помине некое време па ќе побарам некој друг голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:19
Они го сменија домеинот...
Ај ќе ѕирнам и ќе ти пуштам линк ако има,
иако оставам на тебе да си одлучиш...
На порака секако,да не ти пуштаат бомби после.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.