IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 17:25
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Probav i so faljovite od ovaj link http://www.garena.com/forum/viewthread.php?tid=308074&extra=page%3D1 ama pak ne saka


Незнам друго што можи да биди, и кај мене излегуваше така кога ги наместив нули долу се си е во ред .не%20знам
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 20:19
a upm, dobro be nikoj ne se razbira od ip adresi, TCP i UDP port.....lele, ke se
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 14:56
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

a upm, dobro be nikoj ne se razbira od ip adresi, TCP i UDP port.....lele, ke se


Пробај вака иди во Settings доле ќе видиш TCP 0 и UDP 1513.Смени го тоа UDP во 7456
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 17:54
Ne Flix, milion raboti probav......site forumi za vakov problem gi procitav.....se sto e kazano napraviv, ama dzabe.....ke go formatiram denes ili utre, ke stavam drug windows, pa ke vidime.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 20:09
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Ne Flix, milion raboti probav......site forumi za vakov problem gi procitav.....se sto e kazano napraviv, ama dzabe.....ke go formatiram denes ili utre, ke stavam drug windows, pa ke vidime.

баунти хантер нема врска со виндовсот....
ова види....
Control panel-network connections-local area connection-properties-кај шо ти е General побарај кај лизгачот во малиот прозорец и оттука properties-use the following IP и ќе внесиш твоја ИП адреса.
пробај па кажи шо си напраил
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
kire_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 19:37
Ве молам ако најдите нешто за да ја спуштам ова игра ама целосна да е и кај шо се гледат играчите кај шо играт или 2009 или 2010 ве молам клајте тука линк МНОГУ МИ ТРЕБА!!!!!!!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 10:46
може ли да ми кажете како на Counter Strike 1.6 да го сменам протоколот од 47 на 48??? плс помош
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 11:24
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

може ли да ми кажете како на Counter Strike 1.6 да го сменам протоколот од 47 на 48??? плс помош


Повели тука ти пиши..

http://gamer.lk/index.php?action=printpage;topic=2879.0
Кон врв
kire_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 14:51
Еј дечки кај да ја најдам за да си ја спуштам Handball Menager 2009 целата???????????
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 19:59
а таа Handball Menager 2009 кога е искочена???
ако е нова тешко дека ја има на интернет, ама според годинава би требало да има...
Кон врв
kire_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:13
Ај најдете ми ја ако сакате
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 19:55
Originally posted by kire_bt kire_bt напиша:

Ај најдете ми ја ако сакате

бате а да си ја побараш кај чичко гугл па ако ја најдеш добро ако не ќе си одиш на следниов линк:
www.torrentz.com и ќе си ја најдешголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
kire_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 22:25
Ок. Фала ако има некој уште нешто нека пиши.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 12:50
Originally posted by kire_bt kire_bt напиша:

Ок. Фала ако има некој уште нешто нека пиши.

ја најде играта шо ја бараше???збунетост
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.