IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
DONIKS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DONIKS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 23:23
AKO MOZE NEKOJ DA MI POMOGNE DA MI DADE CDKEY ZA F.E.A.R 2!!!!!!!!!POZZ
Кон врв
MarijaGjakovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MarijaGjakovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 19:47
DarlinG mi treba pomos.kako da pominam na edno mesto na tomb raider underworld....ima edna staza na koja treba da vozam motor,i toa taka se zavrsiv,i poslem koga zavrsiv so motorot toa tamu na pocetokot,treba da odam so nego an edno mesto,i odam tamu i mi vika treba da najdam nekoja racka i da otvoram edna vrata i kade e taa racka,se iznamaciv i ne ja najdov,j ako mozes kazi mi .plis te molam
Кон врв
HolyPaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HolyPaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 14:17
Da ne znae nekoj sto e problemot so wow. Nekako mi trepkaat lugeto.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 17:35
Originally posted by HolyPaladin HolyPaladin напиша:

Da ne znae nekoj sto e problemot so wow. Nekako mi trepkaat lugeto.


Како ти трепкаат ги снемува, сигурно е преоптеретен интернетот и ила лаг и затоа така.
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 10:29
DALI ZNAE NEKOJ pc CHEATS ZA NFS UNDERGROUND 2 neka gi prati na PP


i DALI IMA I KADE MOZE DA SE SPUSTI FREE MOD INSTALER ZA NFSU2 pozzz
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 17:40
dali moze nekoj da mi kaze dali ima PC CHEATS ZA need for speed underground 2
i dali ima mod instaler.

ako ima pc cheats dali nekoj moze da mi gi prati na pp ili link od nekoja strana pozz fala odnapred
Кон врв
MarijaGjakovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MarijaGjakovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 19:00
eve ti sifri za need for speed underground 2

eve ti link:
http://www.gamespot.com/pc/driving/needforspeedunderground2/hints.html



pozdrafka =)

Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 23:37
Вакаа. . .одлучив да ја инсталирам Спешл Форсес,после потребната едукација,и инсталација на BF2,го ставив ЦД-то,се отвори менито за инсталација,кликам на инстал...и ми викаа...Please Insert Game Disk.
Играта не е со Daemon,едноставна инсталација е потребна,се обидов да најдам одговори на Wiki Answers,добив соодветен совет,го испробав,пак Please Insert Game Disk . . . :@ ;/ . . . го инсталирав 1.41-најновиот patch. . . НИшо!!!. . .....АЈ ХЕЛП!!!

Плиииииз. . .

Пријатен Ден!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 15:22
Originally posted by Предраг Предраг напиша:

Вакаа. . .одлучив да ја инсталирам Спешл Форсес,после потребната едукација,и инсталација на BF2,го ставив ЦД-то,се отвори менито за инсталација,кликам на инстал...и ми викаа...Please Insert Game Disk.
Играта не е со Daemon,едноставна инсталација е потребна,се обидов да најдам одговори на Wiki Answers,добив соодветен совет,го испробав,пак Please Insert Game Disk . . . :@ ;/ . . . го инсталирав 1.41-најновиот patch. . . НИшо!!!. . .....АЈ ХЕЛП!!!

Плиииииз. . .

Пријатен Ден!


Ти треба крак за да можиш да ја стартоваш играта.
Побарај на www.crackspider.net
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 20:13
Flix, imam problem so logiranje na garena (connection to server failed (E00001).....ja smeniv static ip, ja preinstalirav garenata, petcifren kod vnesuvam tamu, na site 5 serveri probav i pak ne saka.

Imas idea sto moze da e problemot?
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 00:09
Flixi beeeeeeee плачење
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 15:38
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Flix, imam problem so logiranje na garena (connection to server failed (E00001).....ja smeniv static ip, ja preinstalirav garenata, petcifren kod vnesuvam tamu, na site 5 serveri probav i pak ne saka.

Imas idea sto moze da e problemot?


Извини друже сега дури се уклучив на форум.
Значи влези во advanced Network Settings и селектирај ги двете UPNP..
и Specify port .....

И најдолу во вредностите внеси во TCP port 0 и во UDP port 0.

И кажими дали ќе можиш да се иклучиш.
Исто исклучи фаервол, од виндосот или ако имаш дополнителен некој од некоја антивируска програма.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 16:11
Nisto ne biva i so toa, update na garena uspesno samo sto napraviv, firewallot mi e isklucen, zastanuva kaj Ip looking up. Nesto sigurno e so Ip adresata, cel den kopav vcera, ama nisto ne pomogna.лутина
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 16:34
Probav i so faljovite od ovaj link http://www.garena.com/forum/viewthread.php?tid=308074&extra=page%3D1 ama pak ne saka
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,211 секунди.