IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:35
Ај да видиме што ќе најдеш голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:43
А нееее такви информации јас не споделувам,со закон се забранети.
Да не сакаш да ме наместиш

Само внимавај за колку bit-ен систем е линкот,а колку bit-ен ти е компјутерот...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2015 во 19:16
Мислам дека игрите немаат врска со тоа колку bit-ен е компјутерот..мислам збунетост
Инаку, компјутерт ми е 32 bit-ен.
За една игра да ја тера компјутерот добро, важени се графичката, процесорот и рам меморијата, секако ова зависи од побарувањата на играта.

Иначе, ја спуштив COD - MW3  и успешно ја инсталирав среќа
Играта пичи 300 на саат, еднаш само ме зезна, се исклучи при првата мисија и толку беше.

Ако сакаш линк за торент да ти дадам?
Торентот е супер, ќе ти треба само програма за маунт да направиш, Daemon tools ја користам, ја инсталираш, ја кракираш и терај.
Инаку, јас еве цел ден пукам како ненормален голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 08:08
Здраво имам проблем со CS 1.6 пред некој ден ми даде еден другар pc со 2 гб рам процесор AMD Anthon(tm) Processor Le-140 2.60 GHz графичка Ati Redeon x1200 Series и имам vista :v
и сеа проблемот е тоа шо од кога ја инсталирав цс играм пример 5 минути и ме гаси од сервер а и на ботови ми вика "Connection to server lost during level change" и цело време воа ми го дава никако да го средам да не има врска нешто со апдејтите на виндолсот оти го форматирав и не ми се апдејтирани :v стварно не знам шо да правам :3 :v :/
Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2015 во 19:02
ќе одговори некој или не :)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 00:13
Немам искуство со он лајн играње на било што, така да не знам што да ти кажам.

Графичката да не ти е слаба нешто......ама ако е слаба, од почеток ќе ти прај проблеми...не знам искрено.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 01:59
значи само ми го дава тоа connection to server lost during level change" ми испага како прозорчето исто кога те банираат не е неш од Pc то значи неш од играта кузнее..
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 12:07
Е па види со админи на серверот, да не е проблем од тамо нешто...може и да те банирале...провери си
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2015 во 02:10
не е до серверот и на ботови ми вика така изгледа до виндолсот е ке ставам хп ке видам како ке биде
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2015 во 12:03
Па пробај со XP и ќе знаеш 
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.