IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака Обратен редослед
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
    Испратена: 15.Јуни.2015 во 12:03
Па пробај со XP и ќе знаеш 
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2015 во 02:10
не е до серверот и на ботови ми вика така изгледа до виндолсот е ке ставам хп ке видам како ке биде
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 12:07
Е па види со админи на серверот, да не е проблем од тамо нешто...може и да те банирале...провери си
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 01:59
значи само ми го дава тоа connection to server lost during level change" ми испага како прозорчето исто кога те банираат не е неш од Pc то значи неш од играта кузнее..
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 00:13
Немам искуство со он лајн играње на било што, така да не знам што да ти кажам.

Графичката да не ти е слаба нешто......ама ако е слаба, од почеток ќе ти прај проблеми...не знам искрено.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2015 во 19:02
ќе одговори некој или не :)
Кон врв
Zare123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zare123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 08:08
Здраво имам проблем со CS 1.6 пред некој ден ми даде еден другар pc со 2 гб рам процесор AMD Anthon(tm) Processor Le-140 2.60 GHz графичка Ati Redeon x1200 Series и имам vista :v
и сеа проблемот е тоа шо од кога ја инсталирав цс играм пример 5 минути и ме гаси од сервер а и на ботови ми вика "Connection to server lost during level change" и цело време воа ми го дава никако да го средам да не има врска нешто со апдејтите на виндолсот оти го форматирав и не ми се апдејтирани :v стварно не знам шо да правам :3 :v :/
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2015 во 19:16
Мислам дека игрите немаат врска со тоа колку bit-ен е компјутерот..мислам збунетост
Инаку, компјутерт ми е 32 bit-ен.
За една игра да ја тера компјутерот добро, важени се графичката, процесорот и рам меморијата, секако ова зависи од побарувањата на играта.

Иначе, ја спуштив COD - MW3  и успешно ја инсталирав среќа
Играта пичи 300 на саат, еднаш само ме зезна, се исклучи при првата мисија и толку беше.

Ако сакаш линк за торент да ти дадам?
Торентот е супер, ќе ти треба само програма за маунт да направиш, Daemon tools ја користам, ја инсталираш, ја кракираш и терај.
Инаку, јас еве цел ден пукам како ненормален голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:43
А нееее такви информации јас не споделувам,со закон се забранети.
Да не сакаш да ме наместиш

Само внимавај за колку bit-ен систем е линкот,а колку bit-ен ти е компјутерот...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:35
Ај да видиме што ќе најдеш голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:19
Они го сменија домеинот...
Ај ќе ѕирнам и ќе ти пуштам линк ако има,
иако оставам на тебе да си одлучиш...
На порака секако,да не ти пуштаат бомби после.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:09
Го нема ова торент за кој праам муабет на кикас повеќе, го најдов на торенпаунд мислам, истиот беше од истиот аплодер, ама нешто не одеше.
Веќе го избришав од нервози, сега нека помине некое време па ќе побарам некој друг голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 18:02
Со игрите поодамна се скарав.
Меѓутоа претпоставувам ти појавува некоја грешка,
па полесно би можело да се лоцира проблемот.Ако
како што си напишал претходно истата игра си ја
имал на истиот компјутер,не би трбало да хардверски
не ја подржува играта.А секако овие торенти
пред да ги симнеш барај ги онаму каде што има и коментари за
торентот.Па во зависност од нив ќе знаеш каква е и играта.
Знам пред неполна година му ја симнав и инсталирав на братучед ми
и еве го не се јавил уште.
Но за жал го немам тој линк,оти од кај него ја симнував.
Знам само дека беше од kickasstorrent.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2015 во 09:45
Пред два дена, ја спуштив од торент COD:MW3 ( Call of Duty - Modern Warfare 3) ама инсталацијата никако не одеше, прв пат ми се случува вакво нешто.
Пробав со друг торент, истиот со кој прв пат ја инсталирав пред три години, од истите поставувачи но на друга страница, но повторно кикс, што значи, 30 гига потрошив од интернетот кој ми е лимитиран на 100 гига  и бадијала.

Потрошив едно 4 часа за инсталирање и повторно инсталирање ама се бадијала, што е проблемот не знам ни сам.

Доколку некој знае испробан торент за истава игра нека ми пише порака.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.