IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Опседнати куќи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опседнати куќи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 19:32
народе, кој е мерак за такви ствари???? Ајде во прилепов голема%20насмевка
Се зборува уште за таква куќа.... По текот на реката, кај плетварец, кај раскрсницата за Џогдере....

Којзнае колку се вистините муабети, ама вака јас ја знам работата:
... на времето некогаш си била некоја фамилија, многу погани луѓе, се пакост, се лошотија да се напраело, кавги до немај каде од ко дошле во куќата...
ги колнеле и комшии, и роднини.... сите со ред.... еднаш (некогаш) ги фатило клетва за куќатаскелет
за малце време ги снемало од земјава, еден по еден ги закопале...
Куќата си останала празна. Ај голема, рекле други луѓе. Се прелажале , дошле во таа куќа. И нив ги фатило истото, и нив ги снемалоух....

Јас од пред година дена ја знаам која е куќата, и кога поминувам,било пешки или со кола, стално очите 150 отворени... којзнае, можеби е само муабет, а можеби стварно скелет.

Така ми кажале - така ви кажувам. Ни додавам ни испуштам....
ако ви се верува верувајте, ако не НЕ МОРАТЕ!

Велат на темели од црква била праена....


Кон врв
Rock Boy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rock Boy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 16:16
haha..ne deka ne veruvam ali moze da e cista izmislica vo vrska so taa kukja ali toa so vikas deka bila izgradena na temeli na nekoja crkva do nekade moze da gi objasni prikaznite za taa kukja(normalno ako toa e tocnO) pozz
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 16:30
Originally posted by Rock Boy Rock Boy напиша:

haha..ne deka ne veruvam ali moze da e cista izmislica vo vrska so taa kukja ali toa so vikas deka bila izgradena na temeli na nekoja crkva do nekade moze da gi objasni prikaznite za taa kukja(normalno ako toa e tocnO) pozz

Баш зато што би била на темели од црква правена, не би требало клетва да ги фати...голема%20насмевка
Ако тоа било вистина, нели...намигнување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 16:31
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by Rock Boy Rock Boy напиша:

haha..ne deka ne veruvam ali moze da e cista izmislica vo vrska so taa kukja ali toa so vikas deka bila izgradena na temeli na nekoja crkva do nekade moze da gi objasni prikaznite za taa kukja(normalno ako toa e tocnO) pozz

Баш зато што би била на темели од црква правена, не би требало клетва да ги фати...голема%20насмевка
Ако тоа било вистина, нели...намигнување
туркаш остатоци од црква и градиш куќа....
којзнае дали нема да фати изненадување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 16:34
Ти па се знајшплазење

Иначе, се збори дека тука во населбата кај мене има опседната куќа...
Ама никако да ми текне којаразмислување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 16:47
не дека е точно 100%, така кажано е...
така знае народов, така ми кажале , така ви кажувам...
А рече кај тебе, а???
ај провери да не е твојатаскелетплазење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 16:53
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

не дека е точно 100%, така кажано е...
така знае народов, така ми кажале , така ви кажувам...
А рече кај тебе, а???
ај провери да не е твојатаскелетплазење

грицкање%20ноктиШшш!
Недај боже!голема%20насмевка


What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 17:00
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

не дека е точно 100%, така кажано е...
така знае народов, така ми кажале , така ви кажувам...
А рече кај тебе, а???
ај провери да не е твојатаскелетплазење

грицкање%20ноктиШшш!
Недај боже!голема%20насмевка


нееее...те лажам чисто онака, ама пак провери сискелетплазење
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 17:06
трепкањеЗнам  дека нема...
Се плашат од мене духовите...плазење

Чек ако имаш некшто језиво такво да кажеш, кажи,
оти...ептен сме неозбилни во оваа “озбилна“ тематрепкање






What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 21:38

Австралија

Остатоците на Алкимос крај брегот, сликани во ноември 2006 година.
  • Алкимос е американски воен брод од Втората светска војна кој доживеал бродолом, што се случил кај брегот од Западна Австралија во 1964 година. Остатоците од бродот сè уште пловат по водите, и се мета на бројни мистериозни приказни.збунетост
  • Арадејл ментална болница (изненадување) е градба на рид во Арарат, Викторија каде во еден момент биле вработени повеќе од 500 луѓе. Изгледал како град во самиот град и во моментот кога бил затворен (1993 година) имал 63 згради.ѓавол
  • Бичвортска лудница (изненадување) во Бичворт, Викторија е место за кое е објавено дека неколку духови на умрени ги вознемирувале станарите.тага
  • Бордер Ин хотел (Фланаганс) во Бахус Марч, Викторија - За овој хотел од 1850-те години е објавено дека се чувствува присуство на духови, предметите сами се движат, пијаното свири само, а луѓето го чувствуваат допирот од невидливите духови.загриженост

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 14:10
абе ајде... само во америка сето...
што не дојдат во прилеп ако ги има....истепан
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 14:48
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

абе ајде... само во америка сето...
што не дојдат во прилеп ако ги има....истепан

Колку лудници има во Прилеп!?трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 15:41
колку сакаш...
гимназија, хемиско, индустрисо, економско, медицинско....итн... и уште 7-8 основни лудници...
а разлика меѓу училиште и лудница е само телефонскиот бројплазењезадоволство

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 14:21

Англија

  • 50 Беркли сквер - е најопседнатата куќа со духови во Лондон.сршено%20срце
  • Блу Бел Хил во Кент, поточно патот A229. Ова е местото каде што фантомска женска личност стопира. Колите застануваат да ја качат, а нејзе потоа ја снемува.збунетост
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.