IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Опседнати куќи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опседнати куќи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
Автор
Порака
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 00:42
strasni raboti se desavat niz svetot opsednati kuki duhoj so nema
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 02:49
vo bitola ima edna takva kuka opsednata so duhoj,i nikoj ne se vseluva vo nea so godini.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 10:25
so shtoзбунетостso fantazii ili nekoi misli vashiизненадување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 17:05
Originally posted by databis databis напиша:

Rubber Johnny, Spooky !!!!!

Ај сеА да ве видам, шО ќе кажете


Ќе кажам ми беше смешен делот 2:33.
Ти ибам ова е интересно... јако напраено. јеах рајт...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 22:45
Vistinita prikazna...

Odime ednas so kompanija da logoruvame na Ramno, visoramninata nad Matka. Satorite so nas, vrekji za spienje, pienje i se drugo sto se nosi na takvi mesta. Levo od nas pozicionirano prazno manastirce, desno nikade nikoj, pa ni suma nema, pusta golina. Edno vreme, nemase uste polnok, skoro site se isponapija i zaspaa, osven jas i eden drugar...Interesno e koga se kje se stisa, kje se smiri sekakov zvuk okolu, pa duri i veterot sto pravi kakov takov zvuk. Crna temnica, duri ni mesecina nemase...
So drugarot se trgnavme malku nastrana, demek da ne im galamime na napatenite dusi, se izmorija od pienje, i onaka dodeka vodevme nevrzan muabet (pa duri i tema za nesto ako ni dojde nacnavme), odednas gledame senka, silueta na nesto sto lici na covek kako ni se priblizuva od strana na manastirot...
U takvi momenti, onaka u sebe, se preispituvas dali navistina ne veruvas vo duhovi, vampiri i ostanati natprirodni sustestva... A crna temnica, tocno polnokj, ni drugarot na metar od mene ne go gledam, a senkata ide direktno na nas, iako se zakjutevme... Dojde na okolu 5 m, drugarot go osvetli so baterijata sto ja imavme... Abe led... Bled ko krpa, mislis krv nema u nego. Cuvarot od okolniot rudnik ispadna deka e... Sedna do nas, aj edna pijacka, pa red muabet, red pijacka i taka se zafativme za temive kako ovde - duhovi i vampiri, opsednati kukji... Nie se iznapukavme so prikazni - te ona sum slusnal, te ova... I covekot ni vika, "nisto ne znaete vie za opsednati kukji", i ni raskaza uzasna prikazna...
E covekot da vidite sto maka si imal. 12 godini nemoze normalno da si vleze doma. Vika "Duh. Ne znaes dali ti e vkukja ili ne. Cela familija mi ja pobudale prvo, pa mi ja rasturi. Ispobegaa i zena i deca. A jas go primiv. Mu otvoriv vrata, a pokraj nego se pojavija uste cetiri drugi... Ti e*am toa potstanarskite prava sose potstanari, kje ti ja opsednat kukjata, posle nemozes da gi izbrkas, zakonot bil na nivna strana"...
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 22:00
mojata kuka ne e opsednata kako neko kuki,no mi se ima sluceno nesto cudno.Majkata na mojot soprug e umrena mlada,jas ne ja poznavam,Edna vecer spijav so detenceto i se podrazbudiv od nekoe cuvstvo deka ima nekoj vo sobata,znaev deka e taa i deka ne bi mi napravila loso,sepak majka na soprugot e ili baba na deteto do mene,no cuvstvoto deka so silna brzina trca niz sobata gore dolu mi se cinese deka ke proumram,sakav da go zemam deteto i da pobegnam no se plasev,stegav dusa,traev i cekav ova da zavrsi.Nabrgu se bese tivko,bez vetar,bez prisustvo na uste eden vo sobata.E ova e cista vistina!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 22:25


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 22:29
моjата е опседната...по неколку пати на ден...од свекрот и свекрватаистепан
Кон врв
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2010 во 18:42

Ima nekoi neobjasnivi misterii,se se slucuva...
Кон врв
eva12345 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eva12345 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2011 во 20:30
Слушнав дека во Велес имало 2 проколнати куќи .. Ако е вистина, може ли да ми каже некој каде се наоѓаат ? Фала.   
Кон врв
alekcacko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekcacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2012 во 20:00
има една во Битола, близу црнмост.
еве ја таа куќа:
Еве што најдов јас на нет. Ја знам куќава и сум поминувал многу пати. Се гледа дека е стара и е многу добро изведена при градењето. Од секогаш кога ќе ја видев сакав да знам нешто повеќе за куќата. Има афтентичен изглед а никој не е населен во неа. Се разбира отсекогаш и знаев дека со куќата не е нешто во ред. Има духови, проколната е или нешто слично... :unsure:

Пред неколку часа ја посетив куќата на духовите како шо ја знаат некои.. Куќата се наоѓа во близина на црн мост во Битола..
Пред неколку месеци, влегов таму за првпат и баш не знаев дека за таа куќа некој мисли ( знај) дека има духови или така нешто…. Прв пат кога влегов, бев со еден другар и баш на влегувањето во дворот почуствував нешто ладно по телото, иако беше топло времето, на почеток не обврнав внимание но после прошетката низ дворот и на влезот од куќата почна ладнината да се осеќа се појке и појке..
Ко излеговме на улица, надвор од дворот, почна темпретаурта на телото да ми се враќа полека и полека..
Тогаш другарми ми кажа дека во куќата седешавало нешто ептен матно..
[IMG]
Приказни за куќата има неколку од кои една од најинтересните е таа дека во куќата живееле маж и жена.. Имале голема љубов и така решиле да прават свадба.. Ден после свадбата неочекувано невестата починала. Мажот продолжил да живее и уште некое време но кај него се појавиле некои ментални проблеми и бил однесен во ментална болница… После некое време куќата ја продадоле на некој друг трговец..
Но и тој не живеел долго во куќата иако до тогаш бил сосема здрав , кај него започнувале да се појавувата некои здрствени проблеми за на крај да биде однесен и тој во ментална болница.. Од тогаш куќата стои празна..
[IMG]
Другата верзија е дека во куќата живеела еврејска фамилија и куќата била напуштена за време на втората светска војна . Не се знае дали луѓето шо живееле во куќата се принудно однесени во некој логор или самите ја имаат напуштено куќата и Битола со цел да се спасат од Нацистите..
[IMG]
Според зборовите на многу луѓе со кои имам разговарано во куќата биле пронајдени голем број на слики од мали чупиња. Интересното било тоа што на некои од тие слики очите на децата биле потполно бели…
Исто така било пронајдена свадбена слика но и таму очите на невестата биле бели.. Јас лично немам видено ниту една слика таква зашто денес кога бев куќата беше целосно исчистена, значи внатре немаше никаков инвентар и никакви слики.. Единстевно на подот имаше искрешено стакло и стари опаковки од плочи и 45-ки. Инсталацијата од ѕидовите беше целата искорната и целиот инвентар беше најверојатно украден. Сега куќата е дувло на наркомани и бездомници…
[IMG]
Додека бев во куќата не видов ниту еден дух, можи уште спиеа или беа на работа [IMG] ама сепак се деси нешто необично. Кога влеговме внатре мобилниот почна да ми ѕвони иако немаше никаков повик. Ова се деси 2 пати.. Беше прилично чудно.. Сега дали ова има врска со духови или е време да си го сменам мобилниот пошо е крнтија , преценете сами….
[IMG]
[IMG]
За разлика од првиот пат кога успеав да ја прошетам целата куќа и да отидам на тератса за да ја поздравам гоцевата раса, овој пат за жал не можев да го сторам тоа. Подот на вториот кат беше тотално прокиснат и уништен, најверојатно од снегот, и за жал не успеав да донесам некоја слика од погледот шо го има од куќата… А има стварно добар поглед.
Ја напуштивме куќата живи и здрави и тргнавме во потрага по нова куќа со друхови.. ако воопшто најдиме таква..
[IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.