IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Одите ли на планина?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одите ли на планина?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Одите ли на планина?
    Испратена: 18.Декември.2008 во 01:13
dali idete po planini i kade ste bile do sega?

Изменето од deranger - 21.Декември.2008 во 22:12
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 22:45
So si zapnal Deranger so planinite...ne e podobro more??? Aj ni po tvoe ni po moe eve kombinacija............       
Bev letovo vo Grcija na more preku cel den vo Leptokarija .....a navecer gore pod Olimp vo Litohoro.....inaku sekoj porucek idevme do prvata stanica kaj Olimp sto moze so kola a posle samo peski so ranec .....mozam da ti kazam deka e prekrasen za gjabe ne e prebivaliste na bogovite .....na Zevs ...
Okolnite planini...Sar Planina i Ljuboten..........gi imam prejdeno kako sportist na pripremi duz i popreku.........
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 01:57
prvo eden pozdrav do tebe големо%20гушкање a za temava da ti kazam vaka: mnogu sakam da planinaram, i za toa otvoriv vakva tema.  Me potseti deka grcija spomna, i prethodno vo nekoja tema, mislam -PATUVANJE VO GRCIJA- imam spomnato deka imam letuvano mnogu pati, i stvarno e edna od najubavite zemji , ama zaradi problemive neli, nesakam da ja smislam.

Изменето од deranger - 03.Август.2010 во 19:37
Simnat od visokite planini
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 16:33
Sega me razocara .......nikogas da ne razmisluvas taka ............politikata nema vrska so narodot so prirodnite ubavini......i bugarite ne go priznavaat jazikot ...srbite crkvata.....a albancite komplet neli poreknuvaat.....a ne slusnav nekoj da ne ide na more vo Bugarija naprotiv za da uvezat avtomobili zemaat bugarsko drzavljanstvo........... srpska turbo folk muzika se slusa nasekade.....a letovo site toptan vo Albanija......sto ke kazes na ova???
Olimp e poseben zatoa sto se grizat za nego ima stanici i civilizirano za razlika od nasite planini koi se onakvi kako sto se od prirodata.....ama i toa si ima svoja draz necepnato od covekot!!!
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 16:39
aj da batalime politika. mi imaat kazano deka olimp bil mnogu atraktiven za kachuvanje, go imash osvoeno vrvot?
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 16:45
намигнување


Изменето од deranger - 03.Август.2010 во 19:33
Simnat od visokite planini
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 17:45
Dolg period odev 1 nedelno na Vodno no poradi vremenskiot raspored miruva planinarenjeto.Kako mal planinarev niz nekoi od planinite vo Bosna. Bi sakal da se ispentram i na drugi ama ne alpinisticki tuku onaka, povece rekreativno.

deranger, ne go znaev ova za Olimp, fala za informacijata. Dali nekoj se kacuval na Solunska Glava? Kakov e patot do tamu? Kolku vreme treba da se stigne? casovi, denovi?
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:28
Originally posted by deranger deranger напиша:

aj da batalime politika. mi imaat kazano deka olimp bil mnogu atraktiven za kachuvanje, go imash osvoeno vrvot?

Vrvot ne , samo do prvata stanica kade ima super restorant kako koliba ogromna so kamin i so lov-trofei zaebancii i nudat razni specijaliteti kako kozjo mleko ........ a dole se gleda moreto kako na dlanka .............za osvojuvanje na vrvot mislam deka e preporaclivo vodic i nekoja oprema barem na nozete ne mozes tuku taka kako turist..........
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:40
jas sakam da go kacham olimp od 0 m nadmorska visina, da trgnam od moreto
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 18:43
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Dolg period odev 1 nedelno na Vodno no poradi vremenskiot raspored miruva planinarenjeto.Kako mal planinarev niz nekoi od planinite vo Bosna. Bi sakal da se ispentram i na drugi ama ne alpinisticki tuku onaka, povece rekreativno.

deranger, ne go znaev ova za Olimp, fala za informacijata. Dali nekoj se kacuval na Solunska Glava? Kakov e patot do tamu? Kolku vreme treba da se stigne? casovi, denovi?

jas lichno ne sum bil na solunska glava, ama imam prijateli shto bile, okolu 3-4 saati se kachuva mi imaat kazhano.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 21:05
имам желба да се качам на солунска глава и може да ми се исполни тоа зошто после нова година планираме да одиме на чеплес..........
а на дечко ми брат, оди на лов почесто последен пат беа на чеплес сакав и јас само не бев слободна па ништо
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 21:27
veruvam deka eden den zhelbata ke ti se ispuni
 

Изменето од deranger - 03.Август.2010 во 19:39
Simnat od visokite planini
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 23:36
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Dali nekoj se kacuval na Solunska Glava? Kakov e patot do tamu? Kolku vreme treba da se stigne? casovi, denovi?


 Znaci prvo za da stasas do Solnska Glava treba da stasas do planinarskot dom Ceples. Do domot se odi okolu 2saata ( Nezilovo - Ceples ) a Ceples - S.Glava od 3 casa pa nagore. Se zavisi kako si spremen. Patoto e naporen, ama vredi da se vidi. Osven  S.Glava ima uste mnogu prekrasni mesta sto se okolu Ceples.
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 20:22
Fala na informacijata Lion. Na samata Solunska Glava nema planinarski dom? Na pr. kako na Vodno?

I dali nekoj znae, od koe skopsko selo e najlesno da se trgne vo osvojuvanje na Sk.Crna Gora? Koj gradski avtobus vozi do tamu(najdaleku vo podnozjeto na planinata)?

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.