IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убаво деколте...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убаво деколте...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 78>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Убаво деколте...
    Испратена: 13.Декември.2008 во 16:58
Убаво деколте... не треба објаснување за темаванамигнување
Дали си го негувате деколтето, носите - не носите, какво...
Може и слики... но, само деколте!голема%20насмевка
 
 
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:00
abe anastea, ova e letna tema......не%20знам
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:03
Е шо ма, во зима нели се носи деколте???збунетост
Јас носамголема%20насмевка
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:09
Не мислам дека е летна тема, напротив... не е важно годишното времеИнаку, совет кој го прочитав во женската библија - Cosmopolitan - туширање со ладна вода, за да се избегне прерано опуштање на градите - на почеток ми беше тешко, ама се навикнав...

и секако, маските што ги употребуваме на лицето, од природни состојки, се добри и за деколтето
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:10
vidi ja ti ednas - provokatorka!

i jas nosam i vo zima, ama vrz rolkaзагриженост
pa si vikam, ajde de, koj si e sexy, sexy si e duri i vo kalcuni da eнамигнување
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:12

Види го како зјапналголема%20насмевка

 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:15
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

vidi ja ti ednas - provokatorka!

i jas nosam i vo zima, ama vrz rolkaзагриженост
pa si vikam, ajde de, koj si e sexy, sexy si e duri i vo kalcuni da eнамигнување
 
 
лажго
Види нешто вакво... за Нова година... било каденамигнувањетрепкање
 
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:24
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

vidi ja ti ednas - provokatorka!

i jas nosam i vo zima, ama vrz rolkaзагриженост
pa si vikam, ajde de, koj si e sexy, sexy si e duri i vo kalcuni da eнамигнување
 
 
лажго
Види нешто вакво... за Нова година... било каденамигнувањетрепкање
 


a ovoj fustanov zaedno se kupuva so se' sto e na slikava?загриженост
ako e taka, kazi kolku pari eплазење
inaku, dzabe mi eнамигнување


се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:26
газење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
А мори... заборавив оти си на татко ти...намигнувањеплазење
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:28
Originally posted by anastea anastea напиша:

газење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
А мори... заборавив оти си на татко ти...намигнувањеплазење


i ako sakas da znaes toa ic ne e smesnoлутина
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 17:43

ne da se falam ...ama si go obozavam dekoltetoтрепкање...oceneto so 5+

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 18:11
За убаво и негувано деколте:
 
1. Секојдневна масажа
За нежна и мека кожа, масажа со луфа-ракавица, и тоа масирање од лактовите кон рамењата, на рамењата со кружни движења.
 
2.Масажа со пилинг крем
Ако кожата во пределот на рамењата, рацете и деколтето е безживотна и сива, потребен е пилинг крем. Се нанесува на саканото место, се масира нежно неколку минути и се отстранува со млака вода. Така се отстрануваат мртвите клетки а кожата добива на еластичност. По пилингот се става крем
 
3.Маска на деколтето
Изразито тенка, нежна и сува кожа на деколтето бара додатна нега, како што се негува и лицето. Еднаш неделно ставете маска, богата со вредни состојки кои ја хранат кожата.
 
4.Четка за циркулација
При секое туширање и капење, масирајте се со четка (не премногу остра) и не прегрубо, колку да се заруменее кожата. Така се поттикнува циркулација на крвта, се масира и истовремено се чисти. По четкањето ставете хидратантен крем.
 
5.Млеко за влажност на кожата
Секојдневно мачкање со млеко избрано според типот на вашата кожа или хидратантен крем за лице, а најдобро после капење кога порите се најотворени.
 
6.Туширање наизменично со топла и ладна вода
Неколку минути наизменично туширајте ги градите со топла, па неколку минути со ладна и на крај туширајте ги со ладна вода, се спречува прерано опуштање и се подобрува циркулацијата на крвта.
 

 

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 19:37

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 19:37

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 78>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.