IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Системски LUPUS
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Системски LUPUS

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 21>
Автор
Порака
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 15:40

eve i jas da vi go kazam moeto iskustvo vo noemvri 2007 otidov na eho na site stomacni organi bidejki ne sum bila nikogas i se bese vo red togas doktorkata me prasa da nemam slucajno temperatura i jas rekov ne koga si dojdov doma pocnav da meram i taa bese 37.2 i taka sekoj den nautro 36.4 posle saat ili dva pocnuva da raste i toa najveke do 37.5 no nekolku pati vo denot e i normalna a navecer pred spienje isto taka normalna i vo tekot na nokta.jas ne i posvetuvav vnimanie mislejki deka ne e nisto no 'blagodarenie ' na internetot naidov na luge koi ja imaat taa temperatura dolg period.jas se cuvstvuvav dobro imav nekoi bolki vo desnoto koleno megutoa toa poveke bese kako neprijatnost otkolku bolki.Nautro ne mi se vkocaneti nitu oteceni i ne me bolea nitu koga se dvizam.I taka jas sekoj den na bolnica i nesto ispituvav krvnata slika sekogas vo red i toa ni jas neznam kolku pati imam vadeno krv,rtg na belite drobovi vo red,mantu test vo red,AST,CRP,RF,BK se bese negativno,urina vo red,urinokultura sterilna,TSH,T4 vo red,sleska,pankreas,crn drob,bubrezi,zolcka isto taka vo red kako i urea i kretin, ginekoloski isto taka vo red i jas po mislenjeto na doktorkata sum najzdrav covek.Temparaturata ja imav 4 meseci sigurno i posle prestanav da ja meram bidejki samo me fakase panika.Jas isto taka na forum procitav za lupus i i go rekov toa na mojata doktorka no taa rece da ne citam i da ne mislam gluposti bidejki toa e so sosema drugi simptomi.Nivnoto milenje bese deka mi e olabnat imuniteto.Iako ne ja merev temperaturata ja mislam deka ja imav celo ova vreme iako ednas samo ja izmeriv pred 2 meeca i taa bese 36.9 .Megutoa vo noemvri 2008 otidov kaj ORL i izleze deka imam hronicen sinus a vo isto vreme i mi rastat 3 umnici koi seuste ne se izlezeni ubavo.Vo razgovor so nekolku doktori tie rekoa deka toa e normalno i toa se dnevnite varijacii na temperaturata znaci koga nautro i navecer pred spienje e normalna a vo tekot na denot dodeka se dvizime taa raste.Vo sekoj slucaj treba nesto da e ispita no ne i da se pomisli na najlosoto bidejki jas dosega citajki po internet gi imav site bolesti i toa najteski a izleze deka e samo hronicen sinus.Duri im postavuvav prasanja i na drugi doktori od srbija i hrvatska koi rekoa deka temperatura do 37.8 se normalni dnevni varijacii no se razbira bez nekoi losi simptomi.Vo sekoj slucaj i da bese nesto loso za ovaa godina i pol ke izlezese na videlina.Spored moeto licno mislenje toa e nekoj virus koj zalutal vo organizmot i bara odmor i zdrava hrana a nekoi go povrzuvaat so sindrom na hronicen umor.Pozdrav do site i bidete optimisti.   
Кон врв
anchiii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anchiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 18:11
ane09 te molam pisi mi broj od dimitar conev za masazi bidejci imam strasna potreba od masiranje, da ti kazam pravo imam strasni bolki vo grbot i se kako rezultat na muskulna slabost koja e vo sklop na SLE a i se dobiva po dolga upotreba na dekortini.Golem pozdrav do tebe i do     ostanatite Dokolku ima nekoj iskustvo so homeopatija ili nekoj drug alternativen nacin na lekuvanje neka pise                                                      
Кон врв
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 00:42
dushkalo jas sum sigurna deka anemijata tvoja e pricinata za taa temperatura oti mnogu doktori me prasaa da ne sum anemicna oti anemijata e taa koja dava takva temperatura.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 16:10
A

Изменето од Ane09 - 23.Јули.2009 во 13:52
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 16:12
Tel.broj na D. Conev e 070/787-906, raboti dvokratno od 10h nautro, ima pauza za rucek pa po pauzata (neznam tocno vo koe vreme e-jas odam navecer) do 18-19h, zavisno od pacientite, a vo sabota do 14h. Se nadevam i tebe ke ti pomogne. Pisi sto si napravila.
Кон врв
anchiii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anchiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 18:22
ane09 fala ti mnogu,vece se javiv i dogovoriv za utre,sepak ce vidam kako ce mi bide na rabota.Inaku jas bev na homeopatski tretman vo germanija,za cena i da ne ti kazuvam ,mi pomogna organizmot se podsanira malku medjutoa za moive bolki vo grbot nisto.Nasabajle se budam so bolki kako na sajki da sum spiela,ke se napijam ketonal i taka nekako funkcioniram do 15h a posle vece pocnuva se da me boli,sekoe muskulce i zglobce,se ukocuvam celata i koga konecno ce si dojdam doma mi treba pomos da si gi sobujam cizmite.Rea e vo pravo na lupusot vtoroto ime mu e BOLKA.
i te posakuvam se najdobro!
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 13:51
anchiii, dejstvoto na ketonalot e kratkotrajno, podobri se movalisot ili naklofenot, te pokrivaat 24h, no konsultiraj se so lekarot. Za bolkite ne mi zboruvaj, se dodeka ne pocnav so masazite i jas imav takvi bolki od koi po dva casa dobivav nesvestici i malaksuvav. Sega sum super, se nadevam deka sum na vistinskiot pat i konecno bolesta ke ja stavam vo remisija. S Se nadevam deka i ti po prvite tretmani ke pocustvuvas ogromno podobruvanje. Pisi. Pozdravce
Кон врв
Kalinacat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kalinacat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 10:44
Zdravo na site na forumov. Jas veke podolgo vreme boleduvam od avtoimuno zaboluvanje na jetrata. Probav se, no nisto ne mi pomogna kako kvantnata medicina. Od pred 3 godini vakva ordinacija ima i kaj nas (za zainteresiranite: "Biokvant" d-r Dejan tel. 3 237 261).
Ako informacijava na makar eden od Vas mu pomogne, ke bidam presrekna. Pozdrav
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 00:23

Калина ај објасни ни на кратко за медицинава.....што и како се лечи таму? На кој начин? Боли ли?
МИР со сите
Кон врв
rea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 07:33
navistina ne znam kakva e taa kvantna medicina? nikogas dosega ni sum cula ni procitala za toa - i kade se naoga taa ordinacija.Spored brojot gledam vo sk,ama kade tocno? Te molam objasni po konkretno kakvi se tretmanite.Ne e na odmet covek da poseti nekogo koj nema da gi soberi ramenicite koga ke cue od koja bolest boleduvas.Na ova uzasno vreme poveke ni lekarstvata,ni masazite ne mi gi namaluvaat bolkite. pozdrav do site
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 08:59
I jas slusnav za Biokvant, ordinacijata bila vo kulata karsi T-Mobile, na avtobuskata. Povtorno se se sveduvalo na masazi na akupunkturnite tocki, no poveke da Vi kazam ne znam. A, da. I pregledot bil 2500 den, a eden tretman 800 den. Jas sega odam na nesto poevtinata varijanta, od koja mi e znacitelno podobro, no ako nemam trajni rezultati ke se obidam i so ovaa novost vo medicinata. Sto e kvantna medicina tocno ne znam, no znam deka vo svetot e nesto najnovo i najpopularno, a kako kvantnata fizika ni dokaza deka na krajot atomot e sostaven od energija, t.e. deka nie i se sto ne opkruzuva ne sme nisto drugo osven zbiena energija, pretpostavuvam deka ovie tretmani se nasoceni kon vrakanje na energetskata ramnoteza na kletkite. Sepak Kalina pisi ni poprecizno za sto stanuva zbor. Se upotrebuvaat li laseri i sl. Pozdrav.

Изменето од Ane09 - 23.Март.2009 во 09:00
Кон врв
anchiii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anchiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 22:15
znam kade se naodja medjutoa dosega nemam slusnato nisto za kvantna med. nitu pak znam na koj princip rabotat.Inaku vi preporacuvam vezbi "tibetanci" i edna dobra kniga od Endru Vejl "spontano isceljenje" ima dosta interesni raboti.Najdov eden lek Bio Bran koj go prestavuvaat kako imunoregulator i deka go preporacuvaat kaj avtoimunite zaboluvanja pa dali imate slusnato i dali voopsto go ima kaj nas.@ane09 uste ne uspejav da otidam kaj conev,zaglaviv na rabota,ke gledam nedelava da otidam.Jas imam praveni ter.so BIKOM dijagnostika,biorezonance ama nemase nekoj poseben efekt.Mislam deka prvo treba dobro da se rasprasame za site raboti pred da pocneme da primenuvame,sepak avtoimunite zab. se specificni i treba mnogu da se vnimava,steta sto so DR. se nema podobra komunikacija vo vrska so alternativni metodi
Кон врв
rea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:16
ane09 ti mi napisa broj na telefon od nekoja apteka na Bitpazar kade navodno go imalo Plaqvenilot,megutoa na toj telefon ili nikoj ne se javuva ili e nonstop zafaten. Te molam proveri go brojot ili eventualno kako se vika aptekata ako mozis da mi kazis pozdrav
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 13:14
изненадувањеne pridavav vaznost na ona sto mene mi se sluci
citajki sega me fati strav тага
 
i jas imav nekoja retka avto imuna bolest skrateno od
latinski ja vikaat PLEVA i mesec i pol piev dekortin vo kombinacija
so Amoksiklav 1000 i vitamin C po dve ampuli venozno sekoj den
na pocetok me lecea od alergija pa po 20 dena me hospitaliziraa
na koznata klinika i ednostavno se otruv od lekovi i nikakvo fajde
 
sega sum dobro iako imam belezi po racete koi mnooooogu sporo
zdraveat i se gubat , samo ke kazam fala mu na boga
i na alternativata
apce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.