IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Системски LUPUS
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Системски LUPUS

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
Автор
Порака
rea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 10:23
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


А ШТО ДРУГО ЗЕМАШ РЕА ОСВЕН ЛЕКАРСТВАТА, МИСЛАМ НА ТОА ОД АЛТЕРНАТИВНАТА МЕДИЦИНА? НЕШТО ЗА ПОДИГАЊЕ НА ИМУНИТЕТ ИЛИ ТРЕСКАМ ГЛУПОСТИ?

ako covek malku povece se zainteresira za lekarstvata koi gi dobiva, sigurno ke se otkazi od niv/edno ti lecat drugo ti rasipuvaat/.....zatoa jas licno resiv dopolnitelno da mu pomagam na organizmot....pokraj caevite zemam KOLOSTRUM-da go zastitam stomakot i crevata...zemam zeleni algi od Klamatskoto ezero i Megamin. Bolnite od lupus ne smeat da koristat EHINACEA,nitu pak Ginko za cirkulacijata. Podobro bi im bilo da koristat cimet A za toa sto prasuvas za glupostite gresis.Kako ke naucis nesto sto te interesira ako ne prasas?
Кон врв
rea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 10:33
Bashios mnogu mi e drago sto mozam da razgovaram so nekoj na kogo mu e zivotna opredelba medicinata. Te pozdravuvam
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 12:09
POZDRAV
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 16:10
Bravo BACHIOS imam od kogo da ucam plus sega za vakvite raboti pokraj profesorite na skolo. Samo sto izgleda nekoi raboti vo vrska so lekovive ne sum gi naucila bas dobro.

Изменето од Lithium - 18.Декември.2008 во 16:21
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 16:18
Rea, kako ti pominuva tebe eden najobicen den? Dali se prasuvas sekoj den: Zosto tokmu bas tebe ti se slucuva ova, zosto tokmu bas ti? Jas znam kako e da bides ``porazlicen`` od drugite megjutoa ne po svoja vina. Go smetas ova za sudbina? A kako reagiraat tie okolu tebe? Ti davaat li poddrska da se boris ponatamu? Ili mozebi na pocetokot te gledaa so razlicni oci otkolku sto te gledaat sega? Pozdrav
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
rea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 18:13
Da Lithium, ne bas sekoj den ama mnogu cesto se prasuvam od kade kaj mene takov pad na imunoloskiot sistem, koga cel zivot sum skarana so site lekarstva....Mozebi sudbina,koj znae? Lugeto okolu mene,koi me poznavaa od porano,ne mozat da svatat deka se razbolev od tolku neobicna bolest....vazev za mnogu energicna i sposobna zena, a zavrsiv da nemozam ni da odam....Sega otkako bolesta e vo remisija,SKORO site denovi se isti ...odam na rabota/so skrateno rabotno vreme/....dogam doma se odmaram...pa pak se odmaram...na sekoi polovina saat nekakva rabota jas se odmaram...i taka se se vrti okolu odmorot.Vo borbata so bolesta najgolemata poddrska ja imam od moite deca....Prasanje do tebe-koja e poentata na tvojata razlicnost od ostanatite-site nie sme RAZLICNI-i vo svojata razlicnost sme unikatni....te pozdravuvam
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 21:14
ne treba da mislis od kade kaj tebe bolesta- pprosta , narodksi kazano, sudbina. taa bolest nema mnogu vrska so toa dali si boleduvala od nesto prethodno.Mozam da ti kazam deka tie sto prethodno male nekakva bolst pominuvat nekogas i polesno- zosto? od pricina sto nivniot imunitet e iztosten, a ti znes deka SLE e avtoimuna bolest, te kolku e posilen imunitetot tolku bolesta e poizrazena.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 15:30
.


Изменето од Lithium - 11.Јануари.2009 во 19:17
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
rea Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rea Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 12:32
e ajde sega kako da bidam pametna.....kolku posilen imunitet-tolku po izrazena bolesta. nekako toa ne mi odi vo glavata...vistina ne go slusam ili citam prv pat ova otkako se razbolev,ama nikako ne mozam da razberam sto e toa sto go tera imunoloskiot sistem da gi pomesa rabotite,pa mesto da go brani da go napaga sopstveniot organizam?
   I popatno-otvarajki ja ovaa tema ocekuvav deka ke ja zabelezi nekoj koj gi ima istite problemi kako mene,pa ke si se posovetuvavme eden so drug....sto bi rekle starite nejse pozdrav do site
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 12:57
znam deka zvuci paradoksalno, no e taka. eve objasnuvanje- znaci soptvenite antitela gi napagjat sopstvenite antigeni (i dvete se komponenti na imunitetot) t.e kolku ,,posilen,, ili poveke antitelea(sto znaci pojaka imuna reakcija) tolku poizrazena e bolesta.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 14:07
Од што беше болна Литиум?
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 15:27
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Од што беше болна Литиум?


Anemija poradi nedostatok na zelezo vo krvta . Od normalni vrednosti na Zelezo od 7 do 28 jas imav 2. Se ``truev`` so lekovi 3 meseci.

Изменето од Lithium - 22.Декември.2008 во 15:32
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 15:56
БРАВО ЗА BACHIOS ШТО НЕСЕБИЧНО ГО ДЕЛИ СВОЕТО ЗНАЕЊЕ.НА REA И ОСТАНАТИТЕ ИМ ПОСАКУВАМ ДОБРО ЗДРАВЈЕ И ПОЗИТИВНИ МИСЛИ.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 02:25
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Од што беше болна Литиум?


Anemija poradi nedostatok na zelezo vo krvta . Od normalni vrednosti na Zelezo od 7 do 28 jas imav 2. Se ``truev`` so lekovi 3 meseci.


Се прашувам зар анемијата може да те направи да бидеш толку различен од средината и истата да те избегнува?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.