IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Системски LUPUS
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Системски LUPUS

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 18192021>
Автор
Порака
Avatar23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avatar23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 09:24
Fala, anchiii, vo meguvreme i jas slusnav za dr.Ezova, bila mnogu dobra, uste denes ke zakazam.........Се јавив, термин има дури во септември.

Изменето од Avatar23 - 10.Јуни.2010 во 10:10
Кон врв
Eva10 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eva10 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 16:18
Zdravo na site! Kako ste na toplovo vreme? Poveketo luge se zalat, no meni mi godi. Dobro, povremeni vrtoglavici od toploto se javuvaat, no nemam bolki vo zglobovite. Vie?

Изменето од Eva10 - 15.Јуни.2010 во 16:18
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 20:18
uf bez meso bi mozela da izdrzam, ama bez mlecni proizvodi ne mozam da ziveam, gi konzumiram sekojdnevno, nekogas i po nekolku pati vo denot ....fala na odgovorot za neuromedica, jas mislev deka e mnogu poskapo, no ova e sosema pristapno...pozdrav
Кон врв
Avatar23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avatar23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 12:01
Za site zainteresirani za Alergo testovi; Bidejki nemozev da cekam dodeka da dojdam na red kaj dr. Ezova, alergo testovite gi napraviv vo institutot za medicina na trudot vo Cair. Se zakazuva po telefon, i iako ima guzva, se se odviva brzo. Personalot e mnogu ljubezen, cestitki (retkost vo javni ustanovi), cenata so sini kartoni e simbolicna. Za site zainteresirani telefonot e: 02 2 621 428.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 15:51
Dali nekoj slusnal za novata bioloska terapija? Vo svetot veke 2-3 godini uspesno se koristi, kaj nas se uste e vo faza na eksperimentalno sproveduvanje.
Кон врв
Afife Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afife Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2010 во 21:41
Здраво јас сум нова во форумов,пред 6 месеци имав спонтан абортус,и како поседица ос абортусот ми рекоа дека имам лупус.Сега фала Богу сум добра,лупусот мирува ама сакам повторно да имам бебе,докторката ми вика дека смеам ама не ми го прекина декотртинот,а знаете какви се на клиника љјубезни кога ке ги прашаш,скоро и ништо не ги разбирам.Казете ми,има ли некој што бил со лупус бремен и како му поминала бременоста?Засто кога и да отидам на лекар се враќам со повеке    него сто ќе отидам.Сега ми е полесно што имам со кого да ги поделам моите проблем,некој кој разбира како ми е.поздрав до сите на форумов
Кон врв
mikica81 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikica81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 11:47
zdravo Afife,zalam poradi toa sto ti se slucilo.da znaes deka tuka si sekogas soslusana i mislam deka i ti isto kako i mene ke bides ohrabrena da prodolzis so zivotot kako nisto da ne se slucilo...
Jas imam sistemski lupus veke 5 god,i kaj mene e vo miruvanje.momentalno sum bremena 6 mesec,pod postojana lekarska kontrola.dekortinot go zemam 2,5 i 5 mg,kako doza na odrzuvanje.zasega se e vo red i se nadevam da zavrsi se vo najdobar red,se molam za toa. resohin zemav od pocetokot postojano,pa mi go prekinaa sega vo bremenosta,ma da po najnovite istrazuvanja doktorot rece deka voopsto ne smeta i vo bremenosta da se koristi dokolku mora...toa bi bilo od prilika nakratko za lupus i bremenosta,ima mn raboti za kazuvanje,sto te interesira konkretno mozes da prasas,vo sekoe vreme so zadovolstvo moze da razgovarame ako toa bi ti pomognalo.
Samo hrabro,ti posakuvam se najdobro!
pozdrav do site na ovaj forum!
Кон врв
Afife Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afife Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 13:50
Многу ти благодарам микица81,и на мене ми го прекинаа resohinot и ме оставија на декортин.Го земам само наутро по 5 мг.Од се срце ти посакаувам се да заврси добро,полесно ми е што запознав некој кој има лупус и има здрава бременост.Многу ми е тешко да се справам со оваа болест.Уште еднаш ти благодарам што ми пиша.
Кон врв
Afife Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afife Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 13:56
Заборавив да те прашам кај кој доктор се лечиш?Јас сум кај пр-др Марина,и мислам дека докторката е навистина добра,уште еднаш позз до тебе
Кон врв
mikica81 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikica81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 18:38
mene lupusot mi go dijagnosticira prof. dr. Aleksandar Pusevski,pa odma posle toa zamina vo penzija,na klinika prodolziv kaj prof. dr. Mane Grlickov isto postar i dosta iskusen doktor. pozdrav do site i samo hrabro
Кон врв
FFighter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FFighter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 11:48
Zdravo na site vkluceni vo temava. kako sto gledam odamna ne ste razgovarale za spravuvanjeto so lupusot.Mene po godina vreme izmacuvanja i ispituvanja mi ja postavija dijagnozata sistemski lupus i kako uteha mi doaga toa sto gledam deka ne sum sama, pa ete pozdrav od mene i se nadevam dobro ke ja mineme zimava
Кон врв
brusnica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brusnica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2010 во 22:16
zdravo na site vkluceni vo forumot. Imam informacija deka   sekade vo svetot, rezohinot e isfrlen od upotreba poradi negovoto stetno dejstvo i na negovo mesto go prepisuvaat plaquenil.Jas se lekuvam na klinika kade lekarite seuste go prepisuvaat rezohinot, pa sega sum vo dilema koj lek da go upotrebuvam. Ako imate nekoja informacija Ve molam pisete.POZDAV
Кон врв
angelina22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 18:48
j
Кон врв
angelina22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 18:57
imam dijagnoza sistemski lupus od minatata godina pijam plaquenil mi go otkrija na vreme imam problem samo so zglobovite mnogu se nadevav deka rezultatite sega ke bidat podobri od minatata godina ama se e isto sakam da pija vitamini ama ne znam sto e najdibro za nas   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 18192021>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.