IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 96979899100 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Bagiiii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bagiiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2014 во 14:48
Ke ve zamolam za odgovor na ovie prasanja ako slucajno nekoj gi znae!

1.1.Главна компонента на сидеритната руда е минералот сидерит,FeCO3.   Напиши ја равенката за добивање оксид на железото тргнувајќи од сидеритот.

2.На кое својство се базира употребата на алуминските
   легури   за изработка на авиони ?

3.Напиши ја и израмни ја равенката на реакцијата на хидроксид и вода.

4.Напиши ја и израмни ја равенката на реакцијата на бакар и хлор.

5.Што подразбираш под ,,позлатување" на некој предмет? Зошто се изведува оваа постапка ?

Ve molam da se porudite itno mi e.... Odnapred vi se zablagodaruvam!
Кон врв
pirana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај pirana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2014 во 00:05
Ве молам написете ми состав или дајте ми пример на тема Народното творество огледеало на народниот живот
Кон врв
Bagiiii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bagiiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2014 во 15:31
Ke ve zamolam za odgovor na ovie prasanja ako slucajno nekoj gi znae!

1.1.Главна компонента на сидеритната руда е минералот сидерит,FeCO3.   Напиши ја равенката за добивање оксид на железото тргнувајќи од сидеритот.

2.На кое својство се базира употребата на алуминските
   легури   за изработка на авиони ?

3.Напиши ја и израмни ја равенката на реакцијата на хидроксид и вода.

4.Напиши ја и израмни ја равенката на реакцијата на бакар и хлор.

5.Што подразбираш под ,,позлатување" на некој предмет? Зошто се изведува оваа постапка ?

Ve molam da se porudite itno mi e.... Odnapred vi se zablagodaruvam!
Кон врв
andzi09 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andzi09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2014 во 16:49
Некој ако има писмена за сон на летната ноќ да ми прате ?? итно е
Кон врв
ste V ence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ste V ence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 17:44
Ми треба за поемата сердарот преразкажана писмена прам утре!!!!
Кон врв
ste V ence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ste V ence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 17:47
Ај нешто кажете за поемата Сердарот писмена прам утре
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2014 во 18:15
Ја би ти кажал,ама знам погрешно ќе ме сватиш...
Кон врв
No0b3RxD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No0b3RxD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2014 во 15:53
Mi treba pisna na tema ''Minatoto ne uci da ja krasime tatkovinata''treba da pisuvame za uspesi od minatoto i takvi raboti ve molam pomos.Mi treba za utre ako mozete pobrzo ve molam fala vi odnapred
Кон врв
leoleo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leoleo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2014 во 10:39
Ми треба состав за писмена работа на тема : „Желбата и љубовта се крилја за големи нешта“
МИ ТРЕБА ЗА УТРЕ ( 19.11 )
НЕМОРА ДА Е МНОГУ ГОЛЕМ СОСТАВ
[:)] [:)]
Кон врв
smille2001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smille2001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2014 во 17:26
Ми треба писмена работа на тема "паметниот човек е слободен".
Од напред ви се заблагодарувам...
Кон врв
unknow548 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unknow548 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2014 во 16:44
Здраво, ми треба ејес за Везилка од Блаже Коненски. Ако некој има ве молам да ми пратите, фала однапред.
Кон врв
јанавики Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај јанавики Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2014 во 20:38
Ми треба опис на оливер твист ,карактеристики,физички .....

Кон врв
јанавики Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај јанавики Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2014 во 18:09
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2014 во 18:23
А само да знаеш како му било на Оливер Твист...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 96979899100 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.