IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9394959697 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Јасмина Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јасмина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2014 во 18:30
Ве молам за вечер ми треба темата за писмена по македонски јазик е „Другарство“ ви благодарам однапред

Изменето од Јасмина - 04.Мај.2014 во 18:37
Кон врв
Јасмина Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јасмина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2014 во 18:33
Темата е „Другарство“
Кон врв
Cupakabra123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cupakabra123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2014 во 20:50
ako moze malko pomos? jutre ke pravu pismenu a nemozu nis da smislu tre*ami vasa pomos ajde plss
temi: 1.Likot na Kiril vo ,,Pofalnoto slovo za sv.Kiril".
      2.Zivotot i dejnosta na Kiril i Metodij.
      3.Pismoto ni go otvara prozorecot kon svetot.
ajde pls pomognete mi ako moze povise mi kazete za 3tata tema ajde :D
Кон врв
XoXo. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај XoXo. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2014 во 23:42
Slucajno nekoj da ne ima nesto za narodniot jazik / negovoto znacenje/ za pismena nemora da e mnogu dovolen mi e samo voved... ViKAM slicajno znaci dokolku imate pisete. :)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2014 во 23:54

Da mi izvinis, ja drugo sakav da kazam ..slucajno koga ti go vidov nikov ,odma ,ama odma , od prva ,mi tekna na Dedo Mraz ....замисленост

Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
zdravo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zdravo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2014 во 19:43
Здрао ми треба писмена од 150 до 270 зборови за писмената "Моето занимање - мојата иднина" ми треба многу итно но како секоја писмена работа по македонски да има Воведен среден и завршен дел
Кон врв
i.vlatko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i.vlatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 17:43
mi treba sostav po makedonski jazik za pe4albarstvo (pecalbarstvo) ve molam ako nekoj znae da mi kaze (se raboti za pismena rabota) vi blagodaram
Кон врв
i.vlatko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i.vlatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 17:45
MI treba za vecer bidejki pravam utre....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 17:52
Ако се потрудиш да прелисташ назад на темава, скоро сигурна сум дека ќе најдеш нешто на таа тема .... намигнување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Leo123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leo123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 20:34
Ми треба состав за писмена работа по Македонски јазик.
Темата е : Опис на лик од лектира
Само ликови од лектирите : Големи и Мали , Втората смена , Оливер Твист и Улавите Години.

БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД!
Кон врв
stefan1997 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stefan1997 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 20:34
Извинте што сметам дали некој може да ми помогне за писмени работа на темите(за утре ми требаат)
1.Моќта на парите во битовата драма
2.Социјалните елементи во поезијата на Рацин и Неделковски
Благодарам однапред
Кон врв
Leo123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leo123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2014 во 14:54
ПИСМЕНА РАБОТА ПО МАКЕДОСНИ ЈАЗИК

Ќе може ли состав за писмена работа по Македонсли јазик?
Темата е : Опис на лик од лектира.
Само од лектирите: Втора смена , Големи и мали , Улавите Години , Оливер Твист. Сите што се за VII одд деветолетка.

БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД И ВЕ МОЛАМ ДА ПОБРЗАТЕ БИДЕЈЌИ МИ ТРЕБА ЗА ВО ПОНЕДЕЛНИК !!!
Кон врв
Leo123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leo123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2014 во 14:54
Ќе може ли состав за писмена работа по Македонсли јазик?
Темата е : Опис на лик од лектира.
Само од лектирите: Втора смена , Големи и мали , Улавите Години , Оливер Твист. Сите што се за VII одд деветолетка.

БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД И ВЕ МОЛАМ ДА ПОБРЗАТЕ БИДЕЈЌИ МИ ТРЕБА ЗА ВО ПОНЕДЕЛНИК !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2014 во 18:32
Ах децо децо...
Убаво рекле човек учи додека е жив.
Јас сега разбирам кога постарите велеа...
Годините да ви ги имам мрзата да ви ја немам.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9394959697 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.