IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8990919293 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
mozok13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mozok13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2014 во 21:34
Ве молам краток текст на тема Животот њ тркало кое постојано се врти .

Благодарам
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2014 во 09:14
- pa neli si mozok bre?!изненадување

ziti mozokot....газење од смеење


Изменето од sikter - 12.Март.2014 во 09:14
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2014 во 09:14

хи, хи...
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2014 во 09:36
dodushe,

....siguren sum deka i Ajnshtajn ponekogash ne znael neshto i  prashuval,...na primer:

- kade vi e WC-to?голема насмевка
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2014 во 14:31
А да им пратам линк од пораките на вашите професорки по македонски јазик? задоволство
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Belata Ciganka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Belata Ciganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2014 во 18:52
Ми требаат информации за расказите од Гогољ, ако најде некој нешто, Ве молам да постира!
Три раскази се, Нос, Шинел и Сорочинскиот панаѓур! Ги имам прочитано, меѓутоа ми треба помош, бидејќи ми се за писмена и морам да ја кажам поуката од сите три раскази и што всушност е опишано во нив...?!
Благодарам однапред :)
„Добрите луѓе завршуваат лошо во животот, а лошите завршуваат уште подобро“.
Кон врв
pink13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pink13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2014 во 22:30
Ми треба состав на тема:
"Книга за Јов-симбол на големата вера во Бога, но и прва побуна против моралното устројство на светот"

Благодарам.
Кон врв
АНТОНИО Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај АНТОНИО Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2014 во 11:20
дали можи да ми напишете за ромео и јулија или за каде послем 8мо
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2014 во 13:06
Originally posted by АНТОНИО АНТОНИО напиша:

дали можи да ми напишете за ромео и јулија или за каде послем 8мо
Cek kako da ti piseme za kade posle 8 oddзбунетост (ako dobro te sfativ ) koga nemame poima kade bi sakal ti da se zapises. 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2014 во 13:20
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Originally posted by АНТОНИО АНТОНИО напиша:

дали можи да ми напишете за ромео и јулија или за каде послем 8мо
Cek kako da ti piseme za kade posle 8 oddзбунетост (ako dobro te sfativ ) koga nemame poima kade bi sakal ti da se zapises. 
 

Ти му напиши , он ќе аплицира кај сите и каде му упали таму ќе биде голема насмевкаплазењенамигнување


Изменето од емил - 15.Март.2014 во 13:20
Кон врв
Belata Ciganka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Belata Ciganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2014 во 14:22
Ми требаат информации за расказите од Гогољ, ако најде некој нешто, Ве молам да постира!
Три раскази се, Нос, Шинел и Сорочинскиот панаѓур! Ги имам прочитано, меѓутоа ми треба помош, бидејќи ми се за писмена и морам да ја кажам поуката од сите три раскази и што всушност е опишано во нив...?!
Благодарам однапред :)
„Добрите луѓе завршуваат лошо во животот, а лошите завршуваат уште подобро“.
Кон врв
Bopoklepe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bopoklepe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2014 во 19:25
Aj ako mozi sostav za 8mo odelenie pod tema "Naucno fantastikata vo romanot nasproti fantazijata vo zivotot" i "Prvata ljubov vo zbunetite godini"
fala mnogu
Кон врв
tamara96 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 17:53
Ми треба хитно за утре писмена работа на темите:
1.Љубовта победува без оглед на се
( Во ова тема само во воведот да се напише за љубовта и после средишниот и завршниот дел да се заврши со драмата Чорбаџи Теодос за точе и сотјанка )
2. Мотивот на печалбарството ( за драмата печалбари )
3. Моќта на парите

ве молам многу ми треба за утре

Ви благодарам однапред.
Кон врв
my_jenny Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај my_jenny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 23:06
Mi treba itno sostav na tema "Dali besmrtnosta e privilegija na bogovite". Ne mora cel esej moze samo nekolku recenici.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8990919293 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,641 секунди.