IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Maja.Hilson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maja.Hilson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2012 во 22:40
Mи треба состав на тема Зимата е студена, но буди топли сеќавања .. ( ви благодарам однапред ) :)
Кон врв
Vaneee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vaneee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2012 во 22:46
Ќе може ли некој да ми напише "Есеј" за:
"Гилгамеш"
"Илијада"
"Царот Едип"
Кон врв
lani4kaaaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lani4kaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 17:46
ми треба итно состав на тема "јазикот и верата се душа на народот"
Кон врв
lani4kaaaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lani4kaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 17:56
ми треба состав многу е итно "светот во кој што живеам"
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 18:47
Знаеме, кај вас секогаш е итно .... намигнување
А за промена наместо пред компјутер да барјате перја од паун сами да се обидете да напишете нешто ... ако ништо друго барем ќе знаете дека е ваше ...... замисленост
Цццццц ... кај отиде векот ееееејјјјјјјјјјј .... ох
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 18:52
lanicke, samo napisi kolku se neljubezni segasnive lujge (pogotovo nie na forumov).... i imas sostav za 5 ka...

Ne znam... vidi vo temata pismeni sostavi, seminarski... mozda nesto ke ti se dopadne pa ke iskopiras...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 18:57
Оф леле душичке .... гледаш нељубезност во онаа што го напишав јас?
Сметаш дека е добро што се бара ваков вид на помош и дека ТРЕБА да се помогне? збунетост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 18:58
де бе Блу... многу озбилно сваќаш... бакнеж Не сметам ништо веќе јас...

Еве нешто Лити напишала на времето...
Пиши нешо како: ``Светот и животот многу денес се разликува многу од она што беше пред неколку години. Технологијата, науката, медицината од ден на ден напредува со цел да му овозможи на човекот подобар живот и побрз пристап до најпотребните работи. Ако во минатото основен алат за работа беше каменот денес таа работа се извршува со најсовремени машини. Ако во минатото ни беше потребно од еден во друг близок град да стигнеме за 3 саати денес за 3 саати може да отиднеме во друга држава . Условите за живеење денес се многу подобри за разлика во минатото. Имаме поголем избор на најразновидни нешта ( тоа у бизнисот се вика асортиман ) Во минатото денес имало и многу неизлечливи болести. Денес скоро секоја болест може да се излечи само со еден единствен лек благодарејќи на години и години истражувања на научниците. Ако во минатото автомобилот беше луксуз денес него може да си го дозволи скоро секој Човековата љубопитност кон она непознатото замина до таму што луѓето успеа дури и да заминат на Месечината и да сфатат многу повеќе за она што им било до тогаш НЕПОЗНАТО.
И погледот на живот е многу изменет. Денес за разлика од робовладетелското општество немаме робови кои се малтретирани и им се укинати човековите права. Денес сите луѓе мора да ги почитуваат човековите права. Како што се менува времето се менува и државното уредување. Живеевме во капиталистичко општество, сега сме демократија а во иднина....Којзнае, најверојатно безредие - АНАРХИЈА ``
Ти сега изврти го малку ова додај нешто, зш толку од мојата инспирација....

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 19:03
Ученичка солидарност ..... 
На последната писмена по македонски јазик во средното економско училиште во мојот град се делеле единици како бонбони затоа што не ја мразело професорката да ги проверува составите он лајн .... никој не е глуп мало ....намигнувањеголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 19:07
Ако бе... составот ќе до дајш нафрлан, па ќе мора да се помачи да го среди... и така... бакнеж
Кој како сака нека прави...
Кон врв
vikki123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vikki123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2012 во 21:36
кје ве молам за помошшшшш..
ми треба состав на тема:

очајниот лик на вујко вања - вујко вања
рафаел де валентин- богат без право на богатство шагринска кожа
физичката и моралната убавина на соња и елена- вујко вања!
ве молам итно ми е , ако може побрзо :)
фала однапред
Кон врв
vikki123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vikki123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2012 во 21:39
кје ве молам за помошшшшш..
ми треба состав на тема:

очајниот лик на вујко вања - вујко вања
рафаел де валентин- богат без право на богатство шагринска кожа
физичката и моралната убавина на соња и елена- вујко вања!
ве молам итно ми е , ако може побрзо :)
фала однапред
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11362
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2012 во 21:43
,,,ochaen
 ,,,bogat
 ,,,,,,ubavina
 ,,,,,,,,,,,komplicirano ,,,,,ne mozhe itno ,,,,da kazheshe letoska ,,,za vreme  odmorot ,,ke mozheshe ,,,ama vaka ,,,,teshko,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
m.sh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m.sh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2012 во 21:58
ми треба помош за да напишам есеј на тема „Најубавата божиќна приказна“ ќе можи некој да ми помогне? фала многу
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.