IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
merry95 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај merry95 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2012 во 14:44
mi treba kratka sodrzina za ZEMJATA NA SNGEOT nemozam da najdam nisto.. ako mozete pomognete mi fala odnapred
Кон врв
ivaaa94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivaaa94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2012 во 19:02
Koja e mojata zivotna filozofija??
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2012 во 19:38
Originally posted by ivaaa94 ivaaa94 напиша:

Koja e mojata zivotna filozofija??

 ,,,kako ochekuvash nekoj da kazhe za svojata koga ja nema tvojata,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2012 во 19:41
Зависи како ќе сфатиш...Јас како што гледам она бара да и се каже,која е нејзината животна филозофијахи, хи...
Кон врв
paljus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paljus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2012 во 11:42
Ми треба приказ на книгата Феминистичките почетоци на Социјалната работа од Билјана Страмшак ако има некој или правено на друга книга па да ми прати пример за да видам како треба да изгледа,ве молам... :)
Кон врв
Bopoklepe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bopoklepe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2012 во 23:19
Ej ve molam ako mozi sostav na tema "So Ubavi zborovi do Celta" fala odnapred
Кон врв
forever young Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај forever young Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2012 во 08:41
Originally posted by minnie_05 minnie_05 напиша:

ПОМОШ, ПОМОШ, ПОМОШ!

Ми треба состав на тема: Симфонија на едно срце што страда од внатрешна неслога.

-Поточно за Франческо Петрарка -Канцониерот.
-Љубовта кон Лаура .. и сл.

ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМООШ!!




ako dobi sostav dali mozida mi go pratish, oti i mene mnogu mi treba :/
Кон врв
aniiche Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aniiche Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2012 во 20:28
Ми треба мала помош од вас некој ако има нешто на овие теми да ми помогне.
1.Тартиф-Лажливецот,измамникот и лицемерот во друштвото на наивните и лекоумните.
2.Хамлет-добриот и совесен син што стави крај на една валкана приказна
Кон врв
iNFRAG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNFRAG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2012 во 14:45
Некој состав, есеј за Антигона ако има нека пише. Итно е! Благодарам!
Кон врв
AnjaD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AnjaD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2012 во 11:46
Zdravoo. Dali nekoj od vas ima neshto na tema za jazikot za 2ra godina? :D
Кон врв
z.stojanovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај z.stojanovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2012 во 10:31
Mi treba analiza na pesnite Angelot od Sveta Sofija i Nerezi od Koneski Raganje na zborot i Oci od Sopov
Кон врв
Ler Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ler Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2012 во 13:11
Ми треба есеи на темите:
1.Симболиката и алегоријата во "Пеколот"со посебен осврт кон "Воведната песна".
2.Колоритот од ликови и карактери во новелите "Декамерон" од Бокачо.
3.И во најсиромашните колиби се раѓаат благородни и големи умови.

Ако има некој нешто нека ми прати во пп.
Кон врв
Valentina21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valentina21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2012 во 13:16
Ке може ли некој да ми помогне за мал дел од состав, на тема : Народното творештво - печат на духовниот развој на народот. :)
Кон врв
Hunza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hunza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2012 во 16:45
Ariel

Значи вака! Нов сум на сајтов..гледам дека имате одговорено на 3/4 од "прашањава"..па ве замолувам ако можете да ми ја најдете книгата "Декамерон" од Џовани Бокачо.
Почнав да барам на сајтов од 1 па до послена страница.. не најдов, ама баш ништо за книгава. Исто така, гуглав и на интернет.. не најдов ништо..

ВЕ ЗАМОЛУВАМ .. Ако знаете нешто да ми помогнете. Фала однапред !!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.