IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
elena.ristova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elena.ristova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 15:07
ми требат состави ‘Предизвиците што ни ги носи животот‘, ‘Искреното изразување чувства кон себе и кон другиот‘, ‘Ако вчера беше денес‘, ‘Дрога,алкохол,цигари - не благодарам‘, ‘Здраво семејство-здраво општество‘

благодарам однапред! :)
Кон врв
julieta94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај julieta94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 15:35
Ми треба состав за Мостот на Дрина за утре однапред ви благодарам
Кон врв
julieta94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај julieta94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 16:11
Кон врв
julieta94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај julieta94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 16:30
                    Ликот на Мехмет-паша Соколовиќ

Мостот на Дринае роман хроника.Роман во којцентрална личност е камениот мост на Дрина ремек-дело на човечкиот ум и раце кое израснало во Босанското и останало со векови да живее со својата убавина.
Подигањето мост на Дрина е дело на големиот везир Мехмет-паша Соколовиќ.Тој ја има сѕдбината на илјадници јаничари кој од силата на турската власт и од нив направила верни поданици и службеници на султанот.
Благодарение на својата бистрина и храброст малото Босанче од селото Соколовиќ остварува највисока војничка кариера - голем везир и султанов зет.
Знаел дека не е Турчин, а им служи на турците.Таа мисла не му давала мир и чуствувал болка во неговите гради.За да ја ублажи болката решил да изгради мост на Дрина на местото каде засекогаш се оделил од родниот крај, каде Дрина се поминувало со скелен.Со изградувањето на мостот Соколовиќ сакал да остави спомен зад себе да се овековечи и да живее.Во долгите бесовни ноќи сватил дека славата и богаството не се вечни.
Вечни се само делата кои човекот ги остава зад себе за доброто на човештвото...

Јас ова го најдов може на некого да му помогне а исто и на мене
Кон врв
julieta94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај julieta94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 17:00
Кој сака состав за Печалбари можам да помогнам
Кон врв
mssSpicy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mssSpicy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 10:02
Moze nekoj da mi pomogne za sostav za car edip i odiseja ! ve molam za utre mi e
;/
Кон врв
sreknalicnost Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sreknalicnost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 19:06
moze nekoj da mi pomogne okolu osvrt na eden roman,7 oddelenie sum,blagodaram odnapred
Кон врв
kuzmanov vane Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kuzmanov vane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 20:23

knigata prozorec kon svetot,poroda na denesnicata


da ima voveden glaven i zavrsen del

Изменето од Ninja 35 - 27.Март.2012 во 16:42
Кон врв
Maruska159 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maruska159 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 21:14
ke moze li nekoj da mi pomogne ako ima nekoj sostav za
Pecalbari i Corbadzi Teodos :)) blagodaraam
Кон врв
Maruska159 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maruska159 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 21:15
e aj mene mi treba :))
Кон врв
bojan todorovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan todorovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2012 во 21:55
ako mozi da mi pomozete za sostav na tema gligor prlicev potocno za delata itno mi treba od napred blagodaram
Кон врв
frooze Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frooze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2012 во 14:05
Може некој да ми помогне со лектирата Сама да ми ја напише преработката ? Pleaseee :( И неед јоур хелп !
Кон врв
frooze Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frooze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2012 во 14:06
Сама - Горјан Петревски
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2012 во 15:05
spomenka, marta, isti oci, sama... toj sto ja pravel programata za lektira vo osnovno ili mu e vujko na GP ili ne procital nisto podobro od ova... abe specijalisti li kje gi pravat decata za literaturata na GP... nema li drugi avtori za deca vo makadonija...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.