IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
AnjaD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (4) Благодарам(4)   Цитирај AnjaD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 16:07
Dali nekoj ima sostaf ili neshto za likot na Hektor i Ahil vo Ilijadata?
Кон врв
Singlelady Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Singlelady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:08
Дечкии ми требаа помош за писмена работа македонски..темата е Трагиката во драмата Печалбари и Парите се отепувачка...пишетее ве моламмм :))
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:09
...parite bile otepuvachka?!

...koj be toa te l'zel?!изненадување

...ustvari i se...ama ,samo  za tie shto gi ,....nemaaat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ACKO 007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ACKO 007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:13
Итно ми треба за утре состав за писмена работа по македонски. Тема: Печалбарството - вечен македонски предизвик. Фала однапред :D
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:15
da be!да

...ova e bunar na zelbite....za raznorazni pismeni raboti .
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ACKO 007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ACKO 007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:22
Итно ми треба за утре состав за писмена работа по македонски. Тема: Печалбарството - вечен македонски предизвик. Фала однапред :D
Кон врв
ACKO 007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ACKO 007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:22
Originally posted by ACKO 007 ACKO 007 напиша:

Итно ми треба за утре состав за писмена работа по македонски. Тема: Печалбарството - вечен македонски предизвик. Фала однапред :D
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:31
Нема ''печалба'' Ацко Бондголема насмевка на форумов,земај тетратка и пенкало и потруди се!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 17:33
...ebati ...bondot!изненадување

...pomosh sakal ?!голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Macushoo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macushoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 19:03
mi treba za cetvrtok sostavv za socijalnite motivi od dramite "Parite se otepuvacka" "Corbadzi Teodos" "Pecalbari" ... ako ne mozi sostav togas nekoja nasoka... vi blagodaram odnapred...
Кон врв
i.dream.of.us Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i.dream.of.us Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 23:05
ми требаат 2 состави на тема:

"светот е сцена на која секој ја игра својата улога"
"оклу мене лица-маски"

ве молам помогнете ми..за утре ми е :(
Кон врв
NikolaXp Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NikolaXp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 21:49
Епа вака дечки...Ако сака некој, и ако може да ми помогне околу писмена на тема "Илијада" - Најстариот еп на сите времиња, "Гилгамеш" - Потрага по бесмртноста, и "Цар Едип"(Ојдип Тиранинот)|немора да биде цел состав, само по некоја реченица за воведен,главен и завршен дел|. Фала Дечки Однапред, и ако може да ми пуштите у инбох, оти професорката ќе го види тука составот и оцена 0 :D. ќе го објавам составот само да помине писмената.Фала уште еднаш.
Кон врв
ivaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ivaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 23:51
Zdravo!
Imam Pismena rabota po Makedonski jazik . MI treba vasata pomos ! Ve molam ako sakate da napisate nekoj sostava za Del Od mojata Avantura ! Vi blagodaram odnapred :) :*
Кон врв
ivaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 23:54
Originally posted by ivaa ivaa напиша:

Zdravo!
Imam Pismena rabota po Makedonski jazik . MI treba vasata pomos ! Ve molam ako sakate da napisate nekoj sostava za Del Od mojata Avantura ! Vi blagodaram odnapred :) :*
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.