IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
малата Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај малата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2011 во 18:08
ве молам кој знае нека ми помогне! Ми треба Составување на калкулација на цената на чинење
Кон врв
Gorgi2 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorgi2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2011 во 21:52
luge dali mozete da najdete nekoj sostav za evgenij onegin -puskin i ispravigo sloto koe vladee vo svetot-kletnici ve molaaammmm
Кон врв
fis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 14:51
Ve molam ako moze sostav na tema narodnoto tvorestvo ogledalo na narodniot zivot mi treba hitno BLAGODARAMMMM :)
Кон врв
Nikolagse Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolagse Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 15:07
Ako moze eden sostav za sporedba na likovite na Hamlet i Don Kihot?!?!?!
Кон врв
fis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 15:49
imam edna poraka sto znaci toa deka nekoj mi go napisal veke sostavot ??? neam poima zasto nikogas ne sum baral vakva pomos Ve molam ako znaete pomognete mi :( a i da mi napisat sostav siromav jas neznam, kaj da si go procitam :S
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 23:01
Епа прочитај ја прво пораката....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 23:25
Originally posted by fis fis напиша:

imam edna poraka sto znaci toa deka nekoj mi go napisal veke sostavot ??? neam poima zasto nikogas ne sum baral vakva pomos Ve molam ako znaete pomognete mi :( a i da mi napisat sostav siromav jas neznam, kaj da si go procitam :SПа сиромашкиот не знае како да отвори инбокс. Како да ја прочитахи, хи...


Кликни на Личен к*рир па после тоа ќе ти се отвори поракатанамигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ml2 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ml2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 16:52
Ако може да ми најдете текст за Клетници, Странствувањето на Чајлд Харолд и Страдањата на младиот Вертер. Фала однапред.
Кон врв
emelll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emelll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 17:17
Mi treba pismena rabota na 3-temi ... eve gi temive...

1.Stranecot na Alber Kami-pretstavnik na otudzenio svet
2.Sudbinata na covekot od aspekt na Mihail Sholohov
3.Tolerancijata i razbiranjeto znacajni faktori na sovremenata civilizacija

Ne mora za site da pisuvate dovolno e za edna...Fala od napred...

Изменето од emelll - 11.Ноември.2011 во 16:06
Кон врв
Mai4ka1993 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mai4ka1993 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 18:03
aj ako mozit za utre ako imat nekoj za sudbinata na covekot ili cekajki go godo pismena
Кон врв
emelll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај emelll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 18:52
Originally posted by Tajbe Tajbe напиша:

HITNOOO!!!! mi treba kratko sosstavce za moralnite normi povrzani so likot na Asenbah od ''Smrt vo Venecija" od Tomas Man. Odnapred falaaaa


Еве нешто за “смрт во Ненеција„
Несвесниот живот не е вреден да биде проживеан.
Можеби достигнувањето на одреден степен на слава или основањето на речиси совршено семејство се само доказ дека стариот писател дозволил животот да му помине пред очите, проследен со каењето што никогаш немал син.
Восприемањето историски глетки од неповторливата Венеција не се доволни да се поврати ентузијазмот и инспирацијата од некогашната младост. Тој се гуши во сопственото сожалување и осаменост кои на крај резултираат со невидена дрскост.
Изолацијата на творецот и пустошот на неговата психа е една од претпочитаните филозофско-психолошки интерпретации во делата на Ман. Оттука тргнува и дејството во краткиот роман Смрт во Венеција.
Главниот јунак Густав фон Ашенбах е познат германски писател во поодминати години. Среде својата креативна криза, која е резултат од дисциплинираниот, целибатски и строго контролиран живот, тој решава да замине за Венеција. Но наместо надеж во потрагата по изгубената душа, тоа патување завршува трагично.
Тенка е границата меѓу восхитот и настраноста...
Кон врв
emelll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emelll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 18:53
Originally posted by emelll emelll напиша:

Originally posted by Tajbe Tajbe напиша:

HITNOOO!!!! mi treba kratko sosstavce za moralnite normi povrzani so likot na Asenbah od ''Smrt vo Venecija" od Tomas Man. Odnapred falaaaa


Еве нешто за “смрт во Венеција„
Несвесниот живот не е вреден да биде проживеан.
Можеби достигнувањето на одреден степен на слава или основањето на речиси совршено семејство се само доказ дека стариот писател дозволил животот да му помине пред очите, проследен со каењето што никогаш немал син.
Восприемањето историски глетки од неповторливата Венеција не се доволни да се поврати ентузијазмот и инспирацијата од некогашната младост. Тој се гуши во сопственото сожалување и осаменост кои на крај резултираат со невидена дрскост.
Изолацијата на творецот и пустошот на неговата психа е една од претпочитаните филозофско-психолошки интерпретации во делата на Ман. Оттука тргнува и дејството во краткиот роман Смрт во Венеција.
Главниот јунак Густав фон Ашенбах е познат германски писател во поодминати години. Среде својата креативна криза, која е резултат од дисциплинираниот, целибатски и строго контролиран живот, тој решава да замине за Венеција. Но наместо надеж во потрагата по изгубената душа, тоа патување завршува трагично.
Тенка е границата меѓу восхитот и настраноста...
Кон врв
emelll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emelll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 18:57
Originally posted by Mai4ka1993 Mai4ka1993 напиша:

aj ako mozit za utre ako imat nekoj za sudbinata na covekot ili cekajki go godo pismena


Светот е место од кое сè настанува и сè исчезнува. Секој од нас има свое место во него. Има денови кога ползиме по земјата, но има и такви кога летаме во небесите.
Единствените губитници и победници сме ние луѓето. Одговорни за доброто и лошото што нѝ се случува секојдневно.
Кога, каде, колку и зошто го чекаме сопствениот Годо се само прашања кои секој од нас си ги поставува но, не секојпат и им дава одговор.
Чекајки го Годо е драма во која многу прецизно се прикажани вечно непополнетите дупки во човековото општество.
Естрагон и Владимир се само двајца од многуте човечки души кои се изгубени во бескрајноста на моментот. Луѓе кои имале сè, а останале без ништо. Останале само со своите благороднички капи на глава, за уште повеќе да ја разбудат трагикомедијата во човековите очи. Чекаат со денови, а секој нареден ден не се сигурни дали вистина пред тоа чекале и таму ли чекале. А всушност и што чекаат тие двајца?
Она истото кој секој од нас го чека. Созреан плод за подобро утре. Но, тие се луѓе кои не сфаќаат, а и не сакаат да сфатат што е животот и какво е нивното општество. Зошто токму тоа општество ги фрлило во бездна.
Сите ние го чекаме Годо, тогаш кога мислиме дека сме изгубени и не можеме да сториме ништо друго освен да го чекаме оној кој ќе нѝ го покаже вистинскиот пат, сè додека не сфатиме дека ние сме тој спасител. Сите ние го чекаме Годо онаму каде мислиме дека е вистинското место, сèдодека не сфатиме дека тоа е местото од кое треба самите ние да го исцрпиме најдоброто. Сите ние го чекаме Годо толку колку што мислиме дека е потребно за да повторно започнеме со нашето грабање на животот. Но, сите оние други го чекаат Годо затоа што мислат дека сè се случува без ништо, а од тоа ништо настанува сè.
Кон врв
malcroff Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malcroff Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 20:51
Здраво, дали некој може да ми помогне да најдам новогодишна драматизација за деца од 1во до 5то оделение....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.