IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
notpron Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај notpron Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 18:06
treba da napisam esej na tema 'pismoto go pobeduva vremeto' moze nekoj da mi dade ideja ili skrateno da mi go raskaze mi treba hitno
Кон врв
robocap Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај robocap Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 14:58
zdravo jas sum treto odd i mi treba sostav za: Sto sakam da bidam koga ke porasnam? odnapred vi blagodaram
Кон врв
robocap Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај robocap Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 15:04
Zdravo jas sum treto odd i mi treba sostav za: Sto sakam da bidam koga ke porasnam? odnapred vi blagodaram
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 15:36
Не знаеш што сакаш да бидеш? збунетост
 
Ај ќе ти помогнам, колку за трето одд. голема%20насмевка
 
Прво напиши што сакаш да бидеш, од каде ти е љубовта кон таа професија. Потоа објаснувај за таа професија што знаеш (на пример за пожарникар голема%20насмевка) детално. И на крај напиши зошто сакаш да бидеш тоа што си одбрал, како се пронаоѓаш во таа професија, како ќе помогнеш со таа професија на оваа прекрасна држава Р.Македонија и на луѓето во неа. да
 
И составот да го напишеш на кирилица, така ли ве учат во школо, латиница да пишувате? изненадувањене%20зборувам
Кон врв
MiNER_666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MiNER_666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 17:24
Originally posted by robocap robocap напиша:

Zdravo jas sum treto odd i mi treba sostav za: Sto sakam da bidam koga ke porasnam? odnapred vi blagodaram
многу просто барем за тоа не ти треба помош другарче,сето тоа лежи во тебе напиши што се замислуваш едноствано што ти е сонот каде сакаш да се наогаш живееш работиш ништо по просто од тоа јас на пример ако сакам да бидам пожарникар и ти дадам за тоа состав што фајде кога ти можеби сакаш да си хирург..ме разбираш?? се надевам дека да :)
-Вака сега нешто мене пак сега ми треба за кое ви ви побарам да одвоите време ако имате да пастирате да дадете некакви информации и слично ми треба анализа на песните "Неверна жена" и "Гитара" од Лорка кој нешто имат да дадет помогнет однапред му се заблагодарувам поздрав
Кон врв
Bazlak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Bazlak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2011 во 17:35

Ми треба есеј тема: Земјата на снегот ако може некој да помогниФАЛААА !!!


Изменето од Bazlak - 04.Октомври.2011 во 17:35
Кон врв
рени Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај рени Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2011 во 11:44
Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Originally posted by littleangel littleangel напиша:

Дали ке можите да ми помогнете во врска со лектирата "Страдањата на Младиот Вертер",да ја објавите барем дела или цела книга или да раскажете дел од неа зошто мн ми е итно...Фала однапред..
Страданието произлегува од тагата. Тагата пак произлегува од
несреќата. Има два вида на несреќа: нашата несреќа и туѓата
среќа.
Несреќата ја наоѓаме доколку се стремиме кон неа.
Човекот може да ја сфати несреќата и страданието до одреден степен, но
ако го надмине тој степен се уништува или станува рамнодушен. Главниот
извор на страданието е недостиг на љубов. Лик кој е осуден на страдание,
мака, тага е ликот на Вертер.Преку
Вертер
, Гете го претставил вистинскиот романтичарски лик.
Лик кој ја сака природата, единственото нешто кое го исполнува и го
прави среќен. Чувствува омраза кон општеството. <span style="font-weight: normal;">Го доживува како место во кое постојат
лажни и неправедни односи меѓу луѓето: "блескава" беда, тиња меѓу тој
гнасен свет, каде секој секого навредува.</span>

     
     
            <!-- Item fulltext -->
     
           
<p style="text-align: justify;"><span style="font-weight: normal;">Тој е разочаран од таквиот свет, од хиерархијата која постои,
која ја уништува индивидуалноста... </span>
Не сака ни
да работи, се гуши, постојано патува и се чувствува неразбран од
другите, скитник, патник. Но неговото вистинско страдание започнува кога
се заљубува во девојка која поради моралот не му ја возвратува љубовта.


<p style="text-align: justify;">Но тој сè повеќе ја сака и се измачува,
води борба со самиот себе и се наоѓа во конфликт меѓу разумот и срцето. И
нормално, што мислите, за што ќе се одлучи? Ајде, лесно е!!! Па станува
збор за романтичарски лик.


<p style="text-align: justify;">Срцето има свои причини кои разумот не
ги разбира. Разумот може да ни каже што не треба да
правиме, а срцето секогаш ни кажува што треба да
правиме. Но силните чувства можат да надвладеат со личноста. Да го
уништат и да го остават без спокојство. Вертер чувствувајќи се ниту жив,
ниту мртов, нема сила со која ќе продолжи понатаму. Како завршува
книгата? Каде ќе го пронајде спасот младиот Вертер? Верувајте дека
романтичарските ликови секогаш имаат крај кој никого не остава
рамнодушен.

<p style="text-align: justify;">Комплетно цела книга за читање на англиски јазик

<p style="text-align: justify;">

Ако разбираш англиски, слободно кликај на линкот за да ја прочиташ целата книга среќа


линкот со постовите не работи дали некој има да ми прати тема споредба меѓу Петрарка, Данте и Бокачио. Благодарам

Кон врв
рени Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај рени Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2011 во 11:44
линкот со постовите не работи дали некој има да ми прати тема споредба меѓу Петрарка, Данте и Бокачио. Благодарам

Кон врв
малата Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај малата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 22:46
ве молам ако можете содржината на делото судбината на човекот од михаил шолохов фала мн
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 22:51
...a ti ,...ne mozesh?изненадување....mala? збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Belko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Belko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2011 во 12:19
Zdravo decki. Ve molam pomognete mi. Potreben mi e esej na tema: Jazikot nas denesen. Od 300 do 500 zbora. Vi blagodaram odnapred

Изменето од Belko - 09.Октомври.2011 во 12:20
Кон врв
black diamond Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black diamond Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2011 во 17:02
Zdravo mi treba preraskahano pesnata od Ante Popoveski ako mozhe mi treba itno do vecher.
Кон врв
natasa96 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natasa96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2011 во 17:30
Дали може некој да ми ја раскаже лектирата ,,Шарлинска кожа,, за 1 год

фала унапред
Кон врв
laki72 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 12:56
zdravo.mi treba obrabotka na pesnata,,GLAS,, od R.Zinzifov.
da ne ja ima nekoj obraboteno ili nekoj link kade sto ja ima
Blagodaram
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.