IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Vlado Tas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlado Tas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 19:53
ve molam napisete mi sostav za"" 8 septemvri"blagodaram odnapred...
Кон врв
viki96 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viki96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 16:50
Луѓее ве молам помогнете ми...Ми треба есеј со тема ,,писмото го победува времето'' итноо мии е ве молам <3
Кон врв
Ана1996 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ана1996 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 14:29
Ми требаат 3 писмени по македоснки и тоа "Големината на човекот се изразува само преку делата што ги оставил зад себе" другата тема е "Дали бесмртноста е привилегија само на боговите" и третата "Ако книгите се најширок прозорец кон светот-тогаш зошто ние се помалку читаме"
Кон врв
naty-n Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naty-n Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2011 во 18:45
Mi treba esej za Sto pretstavuva politikata i Sto pretstavuvaat megunarodni odnosi Fala od napred :)
Кон врв
gordana71 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gordana71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 14:59
MI TREBA PESNA ZA 11 OKTOMVRI ZA VI ODD.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2011 во 15:49
...
Изменето од MyWay - 02.Октомври.2011 во 19:22

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
kic94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kic94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 09:54
Ми треба состав за „Злосторство и казна" - Ф.М. Достоевски
и „Чичко Горио“ од Балзак.

За кој било од овие два романи ...може и за двата романи.

Поздрав,однапред фала многу
Кон врв
dea.cello Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dea.cello Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 14:27
Pa vaka.. :) Mi treba nekakva ideja za voved vo vrska so moralistichkiot pad na chovekot :) Ne mi e problem ponatamoshnoto pishuvanje, vechen problem mi e pochetokot :))) Fala odnapred
Кон врв
laki72 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 20:55
mi trba tematikata na poslednite dve strofi od pesnata od Racin ,,ELEGII ZA TEBE,, ITNOOO
Кон врв
ajsa seferi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ajsa seferi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2011 во 19:05
Zdravo decki mi treba pomos od vas.. moram da gi najdam raskazani slednive knigi :

Tomas Man- smrt vo venecija
Ivo Andric-Prokleta Avlija
Semjuel Beket - Cekajcigo Godo
Albert Kami - Stranecot

dokolku nekoj moze da mi pomogne ve molam storetego toa.
Кон врв
ajsa seferi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ajsa seferi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2011 во 19:09
Дечки итно ми требаат расказани следниве книги ако некој може да ми помогне ве молам сторетего тоа .

Зора зад аголот -Димитар Соле
Пиреј - Петре М Андреески
Големата Вода - живко Чинго
Парадоксот на Диоген - Томе Арсоски
Диво Месо - Горан Стефаноски

Благодарам

Изменето од ajsa seferi - 29.Септември.2011 во 19:10
Кон врв
sara18 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај sara18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 15:50
Ve molam mi treba analiza za pesnata VEZILKA od BLAZE KONESKI za vo ponedelnik... ve molam da mi pomognete..pls pls...Fala od napred
Кон врв
notpron Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај notpron Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 13:13
treba da napisam esej na tema 'pismoto go pobeduva vremeto'
treba da bide min.250 zborovi.moze nekoj da mi dade ideja ili da go napravi ako e mozno
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 14:06
pa  ajde de,...pochni da pishuvash!изненадување

...neli makedoncite se poznati po svojata imaginacija i sposobnost,....ili ti ne spagjash vo niv?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.