IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
duhce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај duhce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 14:08
Здрво може ли да ми напишете нешто за сценографија или пак нешто за детето и куклата ми треба за семинарска .... ви благодарам однапред...
Кон врв
acko6665 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acko6665 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 22:51
Луѓе дај помогнете треба да напраам проект.. за "Све за Антиката" фала.

Изменето од acko6665 - 03.Јуни.2011 во 22:52
Кон врв
Jovana89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovana89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 00:05
Pozdrav svima iz Srbije [;)]
Potrebna mi je vasa mala pomoc, da li neko moze da mi pomogne oko drame Venka Andonovskog SLOVENSKI KOVCEG, bilo sta o analizi likova i i samoj drami. Bicu vam beskrajno zahvalna!!! [y]
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2011 во 00:45
Со оглед на тоа дека школската година завршува за 2 дена, претпоставувам дека овој мој пост ќе биде прочитан дури по едно 3-4 месеци!плазење
Деца, довидување до Септемвримафтање
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
99Gatusso Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 99Gatusso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2011 во 15:49
Хитно ми треба есеј за "Чичко Горио" и за "Злосторство и казна"... ако има некој нека пише... фала однапред :)
Кон врв
bei4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bei4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2011 во 17:21
Zdr. Mi treba itno sostav za tema ,, kako go pominav letniot raspust'' Inace bev vo grcka na odmor :)

Falaa odnapred <3

Изменето од bei4ka - 04.Септември.2011 во 17:25
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2011 во 20:23
aman bre uste ne ste zaucile i odma vi treba hitno sostavизненадување
kako go pomina letniot raspust znaes samo ti...neka ne te mrzi zemi napisi nekoj red
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 21:10
роза
veruvaj
Кон врв
woo5er Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај woo5er Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2011 во 13:43
Здраво ви пишувам прв пат.Се надевам ако можете некако ќе ми помогнете   


-Ми треба состав на темата „Македонија вечна“
ако можете напишете нешто,дајте некој линк или слично
Кон врв
scumbag Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scumbag Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2011 во 20:48
Mi treba sostv "Moite impresii(vpecatoci) od procitana kniga...fala onprared <3 !!

Изменето од scumbag - 08.Септември.2011 во 20:52
Кон врв
reGo. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reGo. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 13:08
Mi treba sostav ako mozete da mi napisete za 1god. sredno uciliste tema na ovaa pismena vezba e Jas srednoskolec. Blagodaram
Кон врв
Aries77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aries77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 16:32
Писмена работа по македонски јазик за четврто одделение - деветтолетка

Македонија Мојата Мила Татковина

Мојата татковина се вика Република Македонија. Таа неодамна ја прослави 20 годишнината од осамостојувањето. Таа е мала земја, но многу убава.   
Во неа живеат Македонци, Албанци, Срби, Бошњаци, Роми, Турци и други народности.
Мојата таковина има многу богата историја, а Александар Македонски е нејзиниот најголем син, кој што ги проширил границите на Античка Македонија дури до Индија. Се гордеам и со фолклорот и литературата а Кирил и Методиј биле нашите просветители, кои што ја измислие првата азбука, глаголицата .
Македонија има богата историја и со векови се бори за слободата. Се гордеам со луѓето кои со векови ги давале животите, за оваа наша прекрасна држава да биде тоа што е денес.
Македонија ја сакам затоа сто има многу прекрасни природни убавини како сто се Охридско езеро, езерото Дојран, Преспанско езеро и многубројни планини и полиња во кои што се одгледуваат најдобрите градинарски и овошни производи.
Македонија ја сакам затоа што во неа сум родена и во неа раснам. Ги сакам луѓето и околината која што ме опкружува. Ја сакам нашата култура и традицијата која што до ден денес се уште ја негуваме.
Има уште многу за зборување и уште многу причини зошто ја сакам мојата таковина Македонија, меѓутоа ќе кажам само едно…. Ја сакам Македонија затоа што сум Македонка.
Македонија Мојата Мила Татковина
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 00:08
Originally posted by reGo. reGo. напиша:

Mi treba sostav ako mozete da mi napisete za 1god. sredno uciliste tema na ovaa pismena vezba e Jas srednoskolec. Blagodaram


вовед: веќе 10 дена си официјално средношколец. кои ти се првите впечатоци од училиштето, наставниците и учениците.

втор пасус: кои беа твоите очекувања. од што си задоволен а од што не.

трет пасус: кои се твоите права и должности како средношколец. како замислуваш да протечат овие три-четири години. сметаш ли дека средното училиште ќе те промени?

заклучок: веруваш ли дека воспитно-образовниот процес во твоето средно училиште ќе те подготви за подоцнежните предизвици во животот.
Изменето од ПодВодно - 12.Септември.2011 во 23:16
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 00:39
Originally posted by Aries77 Aries77 напиша:

Писмена работа по македонски јазик за четврто одделение - деветтолетка

Македонија Мојата Мила Татковина

Мојата татковина се вика Република Македонија. Таа неодамна ја прослави 20 годишнината од осамостојувањето. Таа е мала земја, но многу убава.   
Во неа живеат Македонци, Албанци, Срби, Бошњаци, Роми, Турци и други народности.
Мојата таковина има многу богата историја, а Александар Македонски е нејзиниот најголем син, кој што ги проширил границите на Античка Македонија дури до Индија. Се гордеам и со фолклорот и литературата а Кирил и Методиј биле нашите просветители, кои што ја измислие првата азбука, глаголицата .
Македонија има богата историја и со векови се бори за слободата. Се гордеам со луѓето кои со векови ги давале животите, за оваа наша прекрасна држава да биде тоа што е денес.
Македонија ја сакам затоа сто има многу прекрасни природни убавини како сто се Охридско езеро, езерото Дојран, Преспанско езеро и многубројни планини и полиња во кои што се одгледуваат најдобрите градинарски и овошни производи.
Македонија ја сакам затоа што во неа сум родена и во неа раснам. Ги сакам луѓето и околината која што ме опкружува. Ја сакам нашата култура и традицијата која што до ден денес се уште ја негуваме.
Има уште многу за зборување и уште многу причини зошто ја сакам мојата таковина Македонија, меѓутоа ќе кажам само едно…. Ја сакам Македонија затоа што сум Македонка.
Македонија Мојата Мила Татковина


Недоволен 1
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.