IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 108109110111112 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
__marija123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __marija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2016 во 12:01
Итно ми требаат состави на тема Пејзажот низ мојот прозорец и Зошто сакам/не сакам побрзо да пораснам Благодарам однапред
Кон врв
GestoX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GestoX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2016 во 20:47
Mi treba brzo sostav za
"Edna Slucka Od Mojot Zivot"
Кон врв
Jax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2016 во 19:01
Ми треба состав по македонски јазик на Тема:
1:Пожртвуваноста на Костадин за љубовта во "Печалбари
ВОВЕДЕН ДЕЛ:Карактеристиките на трагедијата како драмски вид.Пожртвуваноста и хероизмот како вредни човечки особини.Многу возвишена човечка особина е пожртвуваности за некого,односно за љубовта кон семејството.
ГЛАВЕН ДЕЛ:Љубовта на Костадин кон Симка е мотив за тешка заработка,а тоа е печалбарство.Карактерните црти на Костадин возвишеноста,хероизмот пожртвуваноста преку тешката заработка печалбарството.Трагичните моменти на Симка и Костадин предизвикуваат болка и сожалување.
ЗАВРШЕН ДЕЛ:Храброста да се прифатат трагичните моменти во животот.Да
продолжиме во животот понатаму онаков каков што е.
Кон врв
Biser.1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biser.1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2016 во 02:53
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК:
https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%98-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-1628432884077350/

Изменето од Biser.1 - 18.Ноември.2016 во 02:54
Кон врв
BrainChallenge Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BrainChallenge Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2016 во 12:36
Здраво, јас сум нов, ми треба состав на тема "Желбата ми дава сила" ПОД ИТНО .Ви благодарам однапред

Изменето од BrainChallenge - 18.Ноември.2016 во 12:55
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2016 во 15:52
Е ај здраво,јас сум стар волк
И мој совет е под итно да збереш сила,
за да ти дојде желба состав да си напишеш.
На пример јас имам и желба и сила,но за други работи.
На твои години со истата таа желба збирав сила за
сите лектири да ги прочитам,и без мака состав да напишам.
Ти текнува...Вежбај ја силата ќе ти треба секогаш у животот.
Кон врв
BrainChallenge Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BrainChallenge Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2016 во 15:57
Zdravo, ako sakate da mi pomognete bidejki ne umeam da pisuvam sostavi. Mi treba sostav na tema [B],,Zelbata mi dava sila"[/B]. [U]Vi blagodaram odnapred![/U] [:D] [>:D<]
Кон врв
queen16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај queen16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2016 во 16:36
Zdravo, jas sum nova. Dali ke moze da mi pomognete so fizickiot, psihickiot opis I izdrzlivosta na kuceto Bak od lektirata "Povikot na divinata". Ve molam itno e!
Кон врв
BrainChallenge Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BrainChallenge Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2016 во 10:14
Итно ми треба состав на тема "Желбата ми дава сила" за утре ми е. Пишете ако ви падне нешто на памет!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2016 во 10:49
Originally posted by BrainChallenge BrainChallenge напиша:

Zdravo, ako sakate da mi pomognete bidejki ne umeam da pisuvam sostavi. Mi treba sostav na tema ,,Zelbata mi dava sila". Vi blagodaram odnapred!

,,,,aeeeee,,,tuka ne se gleda ni zhelba ni sila,,,obidi se samiot i ke vidish deka gi poseduvash i dvete,,,pochni a toa samoto ke se zavrshi,,,,намигнувањеплазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Lalipop Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lalipop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2016 во 13:41
Ako Moze nekoj sostav Za makedonski jazik na tema So ljubov i drugarstvo da gradime poubav svet ve molam pobrzoo :) <3
Кон врв
Lalipop Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lalipop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2016 во 13:48
Moze nekojj itnoo da mi dade raskazz na likk od Vtorata smena ve molammm ve molam pobrzo
Кон врв
Lalipop Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lalipop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2016 во 14:14
jas nemam
Кон врв
Zimbakov02 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zimbakov02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2016 во 16:21
Ми треба состав на тема "Големо срце е твоето срце".Ви се молам,пратете некоја пидмена,текст било што, многу ми е итно
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 108109110111112 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,471 секунди.