IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Неколку искуства...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неколку искуства...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 11:31
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

мила донт вори имаше еден во хирургија што знаеш како се изрази-јас са 250 евра мито ни конзерва не отворам големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

sto ne go prijavi
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 13:04
хехе интересно. еднаш така колешка моја сакаше да пријави дека секогаш и даваа расипан јогурт и кога се јави и рекоа-од кај да знаеме ние можеби вие стего пресипале јогуртот за да ги наместите продавачите. и на такви ли да се пријави некој треба? што демек не се знае ова па баш ја ке го пријавам. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 13:52
pa ke bese eden pomalce za prijavuvanje.
nie site za zborenje sme prvi, no koga treba da se deluva-NO baby NO-
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 14:24
site tie si znaat koj bara mito ...samo ne reagiraat
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 22:25
pa nekoj treba da gi prijavi
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 23:52
Овде ако земам да пишувам, лелееееееее...Од непце дупнато на забар (језа) кое потоа мораше да се оперира, од искуства болнички со деца каде сама со раскрварено дете на око морав да трчам да набавам тетанус за потоа раната да залади за шиење, до мита.................па до најлошотага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 14:28


Еве едно позитивно искуство од денеска...

Бевме со другарка ми у Чаир ја пратија у трудова медицина да испитува алергија....

Сестрите имаа прекрасен однос ( особено главната) со пациентите. Беа постојано растрчани пошто им биле 3 колешки на боледување, па да не се осетел недостатокот. Немаше чекање ( освен тоа предвиденото за тестовите). Дури главната сестра ја праша другарка ми дали треба да побрзаат дека не е од Скопје, да не и избегал некој автобус, да не немало да стигне не работа, па дали има кај да остане да преспие ако треба да останува за резултати од тестовите...

Такво внимание, загриженост и одговорност не бев видела во медицинска установа во РМ одамна....

Тоа морав и да им го кажам на вработените.....не го преќутав се воодушевив.....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 23:57
Јас имам позитивни критики за докторките кај мене во амбуланта...Прекрасни се.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 00:00
И мојата матична е многу добра, предобра...Само заради нејзе подготвена сум да чекам ред пензионери кои се задржуваат и по пол саат кај неа зашто таа ги ислушува, праќа каде ќе посакаат а патем уште куп луѓе и се јавуваат за совети по телефон. Не ме одбила ни кога сум немала син картон, добра е како леб. Се додека има такви постои зрак надеж за нашево здравство....иако се на прсти да ги изброиш.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 00:02
се сложувам целосно со тебе Марија. Ке видам јас уште многу лоши искуства од утре...почнувам турнеја низ клиника-прво реуматологија па васкуларно па кардио...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 00:20

Не биди толкав песимист...Ти посакувам лесен ден и негативни наоди големо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 00:21
фала мила бакнеж големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 15:38
НЕ ми се допаѓа темава. Ме растажува и негативно ми в
лијае на мислите.
ОДНАПРЕД ИМ СЕ ИЗВИНУВАМ ЗА ОВА НА ПРЕОСТАНАТИТЕ ЧЛЕНОВИ.НЕ САКАМ ДА НАВРЕДАМ НЕКОГО.

Изменето од monitor - 26.Декември.2008 во 15:39
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 23:17
Па затоа што сите имаме по нешто негативно, од најмало до најкрупно, особено со јавното здравство, темава е место каде можеме да го излееме своето незадоволство, да се сослушаме и да си дадеме поддршканамигнување

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.