IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Неколку искуства...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неколку искуства...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 08:22
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

и така. кој нема пари ке чека 6 месеци ....т.е. за 6 месеци што се може да се случи...


dobro jutro
koj ima pari se vozi so kola, koj nema so gradski transport- te. nisto novo vo ovj svet.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 08:26
cekanje ima nasekade vo svet, ako sakate ke vi davama linkovi- btw eden takov post mi bese izbrisan
i molam ne mi gi brisite postovite , ako ne vi se dopagjat dajte kontraargumenti
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 17:43
не е само до чекањето. се покажаа и денес на пулмо татко ми кога беше. доктор да не знае што ти е...


Изменето од Biba_G - 12.Декември.2008 во 22:19
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 19:05
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

не е само до чекањето. се покажаа и денес на пулмо татко ми кога беше. доктор да не знае што ти е...
 
 

 

Ovdesniot mentalitet pati od megalomanija...jas i nikoj drug....toa e !

Ako doktorot nema problem so egoto ke se konsultura so drug kolega , dve glavi mislat povekje od edna .


Изменето од Biba_G - 12.Декември.2008 во 22:20
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 19:07
Не бе другар...снимките да не знае да ги прочита еј. Ова ако ти текнува исто како со тоа девојчето што за нова година имаше к*ршум во абдомен тие мислеа тровање има а рентген снимките не ни ги погледнале... к*ршумот ко мал да е за да не го видат лутина Типот фино лепо му рекол на татко ми не знам што ти е му побарал кеш и ајт со здравје.....И пак нека дојде некој-а овде да ми се прај-не е вистина ...


Изменето од Biba_G - 12.Декември.2008 во 22:21
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 19:14
Toa e drugo . Izvini pogresno sum svatil .
I da ti kazam pravo za takvi nemam nitu ronka tolerancija , nema jas nego da go tuzam oti ne znae da raboti  tuku on mene ke me tuzi za nanesuvanje teski telesni povredi лутина
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 19:17

Абе пази еј. Му кажува што му е му дава рентген снимка му дава и ЕКГ снимка и му вика епа не знам што ти е ама овде нешто не ти е нормално изнервираност неписмени се скроз на скроз- и после некоја матична ке ми рече-како на своја рака се лечиш...е не ке одам ти да ме лечиш


Изменето од Biba_G - 12.Декември.2008 во 22:22
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 22:12
Во правилата при регистрирање на форумот е вклучена и забрана за користење на било какви вулгарности,навреди од секаков карактер,пцости,погрдни зборови,недолични коментари се’ со цел да се задржи угледот и нивото на пристојна и конструктивна дискусија на темите...

Ве молам,во иднина дискутирајте на темата и воздржете се од неумесни и недолични забелешки и коментари


Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 23:51
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Абе пази еј. Му кажува што му е му дава рентген снимка му дава и ЕКГ снимка и му вика епа не знам што ти е ама овде нешто не ти е нормално изнервираност неписмени се скроз на скроз- и после некоја матична ке ми рече-како на своја рака се лечиш...е не ке одам ти да ме лечиш


toa e posledica na sistemot na studiranje, studiraat samo onie sto imaat pari, kupuvaat ispiti... strasno
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 15:07
Денес решив да одам на лекар. Немаше да одам ако вчера некој не ми рече оди не си играј и тоа особа која веке е во медицината по се изгледа. Целата укочена едвај стоејки на нозе со модри раце и температура 41 чекав ред од 8 до 12 и кога стигнав докторката си излезе да се почастела за св никола. коа дојде за 5 мин ме упати на 300 места и на едно каде што за да дадеш 2 епрувети чекаш минимум 1 саат. претходно ми закажа утре во 10 да ги земам резултатите од анализата на крвта и да одам кај неа на оделение а другите работи дополнително ке се испитуваат. кога реков утре кое време во лабораторија за резултати ми рекоа во понеделник зачудено прашав зашто понеделник кога ми рекоа утре. тие зачудено ми одговорија дека утре било петок небаре недела е. и на прашањето за мокрача како каде што таа си збореше на носот и нормално, не се ни обидов да ја прашам пак туку си отидов. значи за потоа да ја дадам таа пластична нестерилизирана чашка ке требаше уште саат време да чекам. се прибрав дома во 2 а работа ништо не завршив. битно се изначекав и ми наплатија ко приватен.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 15:39
Podolgo vreme se vozdrzuvav da pisuvam na ovaa tema, no utrinava mi go krenaa pritisokot vo Drzavna i ne mozev a da ne iskomentiram...Utrinava Orovcanec se spasi da ne mu ja vlepam edna...ne za drugo, ne sakav da se simnam na negovo nivo i pred site da go slaknam...Na toj covek ako ne mu stavis nekolku stotki (evra se razbira) ne te ni poglednuva a kamoli da te pregleda...Iako na moja rodnina i izvrsi operacija na grloto pred nekolku nedeli, denes odbi da ja pregleda samo zatoa sto ne mu nosela nisto...Pa dobro be covece, sto ocekuvas da ti donesatизненадување Za sreka glavnata sestra koja e prekrasna licnost uspea da go ubedi da ja primi negovata pacientka i da ja pregleda...Sramota...prvo go baram so nedeli za da zakazam za kontrola (normalno deka tipot se seta sekade i e sekade osven tuka) i koga uspeav konecno da zakazam, toj odbiva da ja pregleda...Sramota...navistina sramota...i potoa toj ke mi sedne vo parlamentot i ke me zastapuva mene i moite prava...gi zalam onie sto glasale za nego i za negovata partija...
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 15:55
мила донт вори имаше еден во хирургија што знаеш како се изрази-јас са 250 евра мито ни конзерва не отворам големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 15:58
Moram da priznaam deka vo Drzavna ima i prekrasni luge koi rabotat...Nema smisla da gi spomnuvam nivnite iminja ovde...No od tipovi kako Orovcanec, mi se kreva kosa...i gi zasluzuva site pogrdni zborovi...
I zgora na se, tamu se najde edna sestra koja se osmeli da me prasa koja sum jas da mu se sprotivstavuvam na doktorot...Pa koga i rekov da ne me vlece za jazik za da ne mora da se javuvam na nekoi luge koi mu se nadredeni na Orovcanec, me prasa kade rabotam i sto rabotam...vo slucaj da ne sum nekoja vlijatelna licnost...Mozebi trebase da i kazam deka rabotam vo Ministerstvoto za Zdravstvo pa malku da ja zdrmam...
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 16:37
а таа сестрата да не јаде многу бурек и рече?лутина
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.