IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Моето образование- Мој/избор на родителите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето образование- Мој/избор на родителите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Прашање: Зошто се одлучи за ова училиште/факултет?
Одговор Гласови Статистика
23 [62,16%]
5 [13,51%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
2 [5,41%]
4 [10,81%]
1 [2,70%]
2 [5,41%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 09:02
Тоа што јас го одбрав јалова работа излезе. Родителите подобро ги познаваат афинитетите на детето...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 13:07
Моето обрзование беше мој избор.
Работата што ја работам и што нема врска со моето образование е исто така мој избор.
Другарките што ги имам неколку се мој избор внимателно одбрани.
Бившите што сум ги имала биле мој избор.

И се така мој избор, само има еден проблем за кој сум сигурна дека нема да можам сама да се одлучам и тука ке им дозволам на моите тие да изберат --- тоа ке биде за иден сопруг, бидејки таа одлука мене тешко ми паѓа на срце.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 13:24
Originally posted by Mindy Mindy напиша:



И се така мој избор, само има еден проблем за кој сум сигурна дека нема да можам сама да се одлучам и тука ке им дозволам на моите тие да изберат --- тоа ке биде за иден сопруг, бидејки таа одлука мене тешко ми паѓа на срце.

I tuka kje ja napravish najgolemata greshka vo zivotot. Zatoa shto tie nema da ziveat so nego do kraj na zivotot, tuku ti ke mora da go delish krevetot, sekojdnevieto i celiot zivot vkupno so taa lichnost. Bash toj izbor morash da go napravish sama.


Vo kontekst na temata, obrazovanieto beshe moj izbor. No malku pogreshen.
Кон врв
Aureus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aureus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2012 во 03:29
По милиони испитувања и глупирања, на крај сватив дека ми е просто супер.
Се жалев едно време што се запишав во медицина, ама веќе воопшто не се каам, посебно после феријалната пракса... па то лепота, гинекологија и акушерство.

Ме разубедуваат нешто од страна, т.е мајка ми- не сум била доволно “ладна“ за медицинско лице.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2012 во 13:07
Секој од нас има предиспозиции и афинитет за некоја професија.
Најдобро тоа можи да се открие во текот на основното образование и да се насочи ученикот каде да го продолжи образованието.
Сигурно од дете кое има афинитет за уметност не можиме да направиме хирург,или дете кое има предиспозиции за спорт да биде инжињер.
Кај нас во воспитно-образовните институции не се следат децата,изборот за идното професионално образование се остава на нивната одлука или изборот на родителите кој подоцна е причина за неуспех.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.