IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Споредба на Мобилни Телефони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Споредба на Мобилни Телефони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Споредба на Мобилни Телефони
    Испратена: 04.Декември.2008 во 00:21
Ja otvaram temava posto nema niso ovdeka za mobilni i nogu ima dilemi za toa koja kamera e podobra kamerata na nokia ili na sonyericsson opsto!!! Ajde navalete lugje!!!

Изменето од VLA - 04.Декември.2008 во 00:21
Кон врв
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 00:23
Znaci posto jas imam Nokia n95 8gb i stvarno mislam deka e nogu podobar i od sony ericson, ako nekoj misli sprotivno neka vnesi replika ocekuvam so netrpenie :)
Кон врв
oho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 20:18
Originally posted by VLA VLA напиша:

Ja otvaram temava posto nema niso ovdeka za mobilni i nogu ima dilemi za toa koja kamera e podobra kamerata na nokia ili na sonyericsson opsto!!! Ajde navalete lugje!!!


Па човече, мислим дека тоа е тежко прашанье. Кой тип SE и Nokia. Требе да се сровнат реципрочни модели. Jас имам SE K800i и можем да кажем да снимки су ОК. Камера е 3,2 МР и за време когато беше тоа тип беше на шпицу.
Кон врв
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 20:13
Znaci vaka Nokia n82 i sony ericsson k850i pretezno tie dva telefona
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 11:57
dali n95 ima blic, ili samo obicno svetlo
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 12:05
a i se raboti za cybershot linija, te.e k850i e poveke camera otkllu telefon, a nokia n95 e hardisk.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 12:05
a i se raboti za cybershot linija, te.e k850i e poveke camera otkolku telefon, a nokia n95 e hardisk.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 01:20
Da sony ericsson k850i ima xenon blic kako i n82 i toj ima xenon blic i tocno e deka ima cyber shot sony ericsson ama sepak SE e, ne mozes da go sporeduvas toa so nokia :)
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 11:12
no, prvo zboruvas SE k850ivs Nokia n95. pa posle n82 odluci se protiv koj, a definitvno ne moze protiv dvajcata
a ti ako tolku go sakas nokia i jas ne mozam da ja sporeduvam , cao togas zatvori ja temata. I ti kazuvam k850i e pola fotoaparat, pola telefon .
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 11:17
i ne mozes ajde nokia pritv SE. izberi dva slicni telefona pa ke zborime koj sto ima, a i da STO E NAJVAZNO KOLKU CINI. eden k850i cini kolku n73, ako pravime sporedba megju ovie dva telefoni n73 e ,,junk,, prijatele.

ili njdi mi slicen od nokia kako SE-c905, so taa cena ( vo tmobile e okolu 18.000)
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 16:36
C c c lugje kazav sporedbata e SE k850i i nokia n82 i dvata imat ista pikselaza na telefonite, mislam deka n82 ima sekako podobra kamera, ne zborime za n95 n95 koristi led kako blic sto e relativno slab i tesko osvetluva. Znaci n82 nosi carl zeiss objektiv i tessar lekji najpoznatite firmi vo svetot za vakvi raboti, mislam deka SE e komercijalen telefon, i nema kvalitet, ne kako nokiata, nokiata imat svoj symbian toa e kako da imas miljarda evra so tvoe lice na niv:) Ja otvoriv temata poradi toa sto nasekade sporeduvaat kamerata n82 i se k850i i sakav da vidam sto vie mislete, za koj bi se zalagale? Sakav da prasam dali smeam na ovoj forum da postuvam linkovi??? za da videte sliki od dvata telefoni slikani?
Кон врв
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 16:41
n82    
     k850i


edna sporedba
Кон врв
VLA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VLA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 16:46
n82      
k850i    
n82   
k850i    
n82     
k850i



eve napravite sporedba

Изменето од VLA - 17.Декември.2008 во 16:48
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 11:41
dali ti imas voopsto n82 ili ne?
eve jas imam k850i
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.