IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мујо и Хасо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мујо и Хасо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 23>
Автор
Порака
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 10:55

mujo : Hjuston , modulot se odvoi od nosacot i nie se naodjame vo orbitata na mesecot :

hjuston : Bravo mujo , ti samo narani gi kucinjata i ne zadiraj nisto :
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 10:12
Mujo rješava ukrštene riječi i pita Hasu za pomoć: Ženski organ?
Haso: Uspravno ili vodoravno?
Mujo: Vodoravno.
Haso: Usta!


Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 11:59
Sreli se Suljo i Mujo na ulici u Minhenu. Pita Suljo: Kako si se snašao, bolan Mujo?, a ovaj veli: Tu i tamo, bauštela, nije lahko. A ti? Ma odlično. Hodi da ti pokažem. Vidiš onu vilu? E to ti je moja vila. Vidiš li mečku ispred? E to ti je moja mečka.
U tom na terasu vile izađe prelijepa plavusa.
E to ti je moja žena.
Odjednom na terasu izađe tip i zagrli plavušu.
A vidiš, Mujo, ono sam ti ja.

Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 23:55
Иде Хасо у Ќебапчилница,и прашуват!

Колку е едно ќебапче??
Работникот му викат-10 денари!!
А кромиодт,(прашал Хасо)

Без пари(му рекол работникот..Кромидот иде заедно цо Ќебапите...!!

Епа..Тогаш дај ми едно ќебапче и една ВРЕЌА КРОМИД!!


Изменето од Halid ibn Velid - 27.Април.2008 во 23:57
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 10:19

Došao Mujo pijan kući. Odjednom se začuje jak tresak.

- Mujo, jesi li to ti?

- Jesam, bona.

- Pa šta bi?

- Pao kaput.

- Pa šta ti je u kaputu kad je tako tresnuo?

- Ja...

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 20:07
Prica Mujo Hasi:
-Kako izgleda banana?
-Jsil' ikad jeo krusku?
-Jesam.
-E, nije ni slicno.
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 18:57
Ide Mujo kroz šumu i vodi medveda. Nailazi Haso:

- Gde ćeš ba s tim volom?

- Nije ovo vo, no međed.

- Tebe nisam ništa pitao.
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 14:33

Jadali se Mujo, Haso i Suljo kako imaju glupe žene.
Suljo reče:
- Zamislite ljudi, ona moja glupača je kupila mašinu za pranje sudja, a nemamo vode u kući.
Haso reče:
- Nije to ništa. Moja je kupila i mašinu i frizider, a nemamo ni vode ni struje.
- Ma, 'ajte ljudi,- reče Mujo,- moja se svako jutro napuderiše i namiriše, pa pre nego što podje iz kuće, uvek stavi dva kondoma u torbu, a nema k*rac.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2008 во 17:18
голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 00:58
 Му вели Фата на Мујо:
-Аааа, ама си грд, Мујо. А Мујо:
-Ама јас не сум бил вака грд од секогаш.. во болницата, кога се родив ме смениле!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 12:03
Stoje Mujo i Haso u Sarajevu ispod plakata za koncert U2. Mujo: "Bolan Haso jel vidis ti u koliko sati pocinje taj koncert." Haso gleda, gleda, pa kaze: "Bolan zar nevidis, pa u dva
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 02:41
Originally posted by odtuka odtuka напиша:

Stoje Mujo i Haso u Sarajevu ispod plakata za koncert U2. Mujo: "Bolan Haso jel vidis ti u koliko sati pocinje taj koncert." Haso gleda, gleda, pa kaze: "Bolan zar nevidis, pa u dva



Оригинално.

Еве еден друг:
Jeli, bolan, jesi cuo da je Mujo otvorio butik u Parizu?
- Stvarno? Ne verujem, pa kako to?
- Pa zna se, heblom...
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 21:00
rabotel mujo dolgi godini vo vojvodina kao seoski momak ... na odenje , gazdava go prasal sto saka za podarok , kao dobar radnik ... edna krmaca , mu veli mujo .. tamu kaj nas u selo nema .. da pravam nekoj biznis ... arno , se vraca mujo doma , vrvi vremeto , arno ama doslo vreme da e pari so nekoj prasec ... bara mujo vo nekoe srpsko selo i gedzovo mu vika donesi bestiju i nema problema ... imam ja junaka za te stvari ...  e tovari mujo na kolica i pravac kaj srbinot ... zavrsile rabota , placa mujo i na odenje , gedzovo mu veli , gledaj mujo .. ako ujutro prvo  pije vodu a ne pase travu , ne valja ... se vraca mujo , i nautro , nisto .. prvo voda ... mujo opet u kolica i natrag .. i taka nekolku pati .. sekoj den ... stanuva mujo edno utro , nervozen i i veli na fata da pogledne sto bestija radi ? .. jel' pase tavu il' pije vodu ... NISTA .. veli fata .... kako nista , prasuva mujo .. pa sta radi ... nista , sedi u kolica i ceka голема%20насмевка

Изменето од miroslav_g8 - 20.Мај.2008 во 21:04
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 23:23
Sjede Mujo i Fata u restoranu. Kaže Mujo: "Fato ako ti se je*e povuci me jadanput ispod stola za ku*ac, a ako ti se ne je*e, povuci me 20 do 30 puta, samo malo brže."
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.