IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мујо и Хасо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мујо и Хасо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 23>
Автор
Порака
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:50
razgovarat mujo i xaso. Xaso sakas li da vodis lubov so studenka  sakam e pa togas zapisija fata na fakultet
mbm
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 08:20
Mujo kod doktora

Mujo:
- "Doktore imam slabo varenje. Jedem jabuke, jabuke izlaze napolje. Jedem banane, izlaze banane. Sta da radim?"
Doktor:
- "To je jednostavno: jedi govna."
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 21:53
Отишол Мујо на театар, па кога се вратил Фата го прашува како поминал.

- Море остај жено, досадно беше што да ти кажувам. Само на крајот беше интересно, кога делеа капути. Јас три си зедов.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 17:27
Дошол Мујо во породилиште, па прашува:
- Што добив?
- Син - му вели медицинската сестра.
А тој:
- Знаев... Кога јас ќе го прочистам мојот оџак не можам да промашам, мора да биде машко.
- Да, ама вие не го чистите редовно оџакот - му вели медицинската сестра - детето е црнче
Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 03:17
Мујо се вратил од Германија и донел мобилен телефон. Фата го видела, па го прашува што е тоа, а тој и вели: "Ма не разбираш ти, ова таму сите го фураат. Него налиј ми ти мене топла вода во кадата да се избањам".

Легнал во кадата, го зел мобилниот (водоотпорен) во рака, па и ѕврцнал на Фата: "Алоо, ај дојди да ми го избањаш грбот".

Фата: "Неможам сега, Мујо се врати од Германија, дома е"!

Каде ги крие Црногорката парите од сопругот?

Под лопатата.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2006 во 00:22
Мојот омилен виц

Разговараат Мујо и Хасо за смислата на животот. Мујо му вели на Хасо:

- Мој Хасо, во животот секогаш имаш два излеза; можеш да бидеш богат, а можеш да бидеш и сиромашен. Ако си богат, бог богова, а ако си сиромашен повторно имаш два излеза: може да останеш жив, а може и да умреш од глад. Ако останеш жив бог богова, а ако умреш, повторно имаш два излеза: можеш да одиш во рајот, а можеш да одиш и во пеколот. Ако отидеш во рајот, бог богова, а ако отидеш во пеколот, повторно имаш два излеза: ѓаволот може да те изеде, а може и да не те изеде. Ако не те изеде, бог богова, но ако те изеде - е тогаш имаш само еден излез!


Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:29
generalka

> Doso Mujo u Ameriku i tamo radi na gradilistu cijeli dan.
> Dodje doma jednu vecer i cuje nekakvu muziku iz stana do njega. U 3 ujutro
> Muji dopizdilo i ode on, pokuca na vrata. Otvori tip vrata i pita Muju sta hoce.
> Veli Mujo: sorry Iґm Mujo susjed do vas kad cete prestat svirat kasno je?
> Veli mu tip: sorry, Iґm Mick Jagger, mi smo Stonesi
> imamo nastup i ovo nam je generalna proba prije koncerta ali sutra idemo.
> Prode tjedan dana i ovi nikako da prestanu, svaku noc terevence. Muji opet
> dopizdi, lud, pokuca na vrata tip otvara i opet mu prodaje pricu o koncertu
> i generalnoj probi a Mujo izvadi k***c i pocne drkat.
> Pita ga Mick sta mu to znaci a mujo mu veli:
> Ovo je generalna proba a sutra cu vam j***t mater!

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 13:30
Kupila Fata vibrator. ukljucila ga u struju i on se pocne trest pa joj ispadne.
a Mujo pocne vikat:
drz ga Fato, sve ce nas pojebat!!!
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 14:22

мујо и хасо прават муабет:

мујо: хасо јас сум геј.
хасо: а имаш ли облека од версаче и од гучи
мујо: не
хасо: а возиш ли ферари по монтекарло
мујо: не
хасо:па не си ти мујо геј, туку си обичен педер
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 20:52
Фата и Мујо се будат во една ојлујна ноќ, во три сабајле. Некој силно чука на вратата. Мујо ја отвара вратата, а пред него стои еден пијан, скроз фрескосан, одвај стои на нозете. Пијаниов го моли Мујо да излезе малку надвор да го турне.
- Нема теорија, му вели Мујо, па човече, три е саатот сабајле! и му ја треснува вратата пред нос.
- Кој беше? - прашува Фата.
- Ма еден пијан, бара да го турнам- одговорил Мујо.
- И, му помогна ли?- повторно прашува Фата.
- Не сум луд! Па надвор ужасно врне!
- Срам те било- се лути фата: А се сеќаваш ли, кога пред два месеци се враќавме од кај Суљо, кога колата ти цркна во оној дожд, да не застанеа оние двајца да те турнат, уште би стоеле таму!
Мујо малку се засрамил, на крај се облекол, ја отворил вратата и се развикал во темницата на дождот:
- Еј, уште ли си тука?
- Тука сум!, се дере пијаниов.
- Ти треба ли уште да те турнам? прашува Мујо.
- Треба, фала многу! вели пијаниот.
- А каде си? повторно прашува Мујо.
- Еве сум на љуљашкава!


    
    

Изменето од Julija - 07.Јули.2006 во 20:55
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2006 во 16:24
Otišli Mujo i Haso u neki pansion, iznajmili sobu i legli da spavaju. Međutim, Mujo se toliko rasprdi u snu, da se Haso zamalo ugušio. Šta će, uzme crevo od usisivača i jedan kraj gurne Muji u dupe, a drugi kraj proturi kroz prozor. Ujutro, kad se probudio, ugleda Muju, a ovaj sav pozeleneo u licu.
- Mujo, bolan, što s' tako pozelenio?
- E, moj jarane, da znaš kakav sam strašan san sanj'o. Sanjam ti ja tako, da mi je crijevo ispalo. Ja se probudim, kad ono stvarno, i još mu viri kraj kroz prozor. E, da znaš kol'ko sam se namučio dok ga nisam ponovo ugur'o!
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2006 во 12:06
Dos`o Mujo kod hodze i kaze: Vara me Fata.

Kaze hodza: Razvedi se.

Mujo: Ne mogu, volim je.

Hodza: Onda se ne razvodi.

Mujo: Ali stalno mi je to na umu.

Hodza: Pa, razvedi se.

Mujo: Ne mogu zbog djece.

Hodza: Onda se nemoj razvesti.

Mujo: Ali ne mogu da joj oprostim.

Hodza: Promijeni vjeru.

Mujo: Kako ce mi to pomoci?

Hodza: Nece pomoci tebi nego meni: Idi pa zajebavaj popa!
Кон врв
bonjovi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bonjovi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2006 во 22:10
              Дркање
Мујо и Хасо тргнале на пат, возеле цел ден и вечерта се уплатиле соба во некој мотел за да преспијат. Мујо легнал се вртел се вртел, не му се спиело и почнал да си го дрка. Дркал Мујо, ама никако да сврши. После еден саат, Хасо го прашува:
- Мујо, дркаш ли?
- Да.
- Па земи го малце твојот, п**ка ти матер.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 23:41
Отишол Мујо на лекар и му вели:
- Докторе имам еден голем проблем, морате да ми го кажете вашето мислење...
- Каков проблем? - прашува докторот.
- Докторе, работата е малку комплицирана, па најдобро би било да почнам од почеток.
И почнува:
- Пред едно 2 месеца, доаѓам јас дома и кога што да видам, мојата Фата се работи со комшијата и мојот добар пријател Хасо. Онака бесен, го земам пиштолот и тргнувам да ги убијам скотовите, а тогаш Хасо ми вели: Мујо, полека, смири се... Размисли малку.... Ајде Фато, свари му на човекот кафе... Види Мујо, ти ќе ме убиеш мене, јас ќе одам в гроб, ти ќе одиш в затвор и тогаш некој друг ќе дојде да ја работи Фата... И што си постигнал, ништо...
Во тој миг докторот го прекинува Мујо и му вели:
- Ама ве молам господине, каква врска има ова со вашето доаѓање овде? Какво прашање имате?
A Мујо:
- Е па не е така едноставно...Морам уште нешто да ви раскажам...Неколку недели после оваа случка, одам јас на службен пат, ама случајно се враќам еден ден порано, кога имам што да видам. Пак истата работа. Јас побеснев. Го зедов пак пиштолот и сакав Фата да ја убијам, кога Хасо ме запира и ми вели: Мујо, не биди будала, застани и дај го ваму пиштолот. Ајде Фато свари кафе.... Гледај сега, ако ја убиеш Фата, ќе одиш в затвор, неа ќе ја нема, па кој ќе ти се грижи за децата?
Во тој момент, докторот веќе бесен, го прекинува и се развикува:
- Ама каква врска има тоа со мене? Дали сте вие нормален?????
А Мујо:
- Еве докторе, само да ви раскажам што се случи пред некој ден... Зедов слободно попладне и си дојдов дома, кога замислете, пак мојава Фата и Хасо се работат!! Гледам тука дека веќе лек нема, го зедов оној пиштол, сакм себе да се убијам, кога Хасо ми вели:
- Мујо, пријателе, полека...Чекај... фато, направи му на човекот едно кафе...А ти Мујо спушти го тој пиштол. Знаеш дека тоа никаде не води и дека не е тоа решение...
Докторот, веќе вон себе од бес, се дере колку што го држи грлото:
- Па кој к*р дојде овде ова да ми го раскажуваш???? Кое е твоето прашање??
A Мујо најмирно одговара:
- Па докторе, ќе ми штети ли мене ТОЛКУ МНОГУ КАФЕ??



Изменето од Julija - 19.Август.2006 во 23:43
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.