IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет за жени - Македонија 2008
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕП во ракомет за жени - Македонија 2008

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 13:42


Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 23:42
Честитки за Норвежанките за освоениот златен медал навистина покажаа дека се ем најубави ем најдобри во ракомет :)


Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 01:00
ја сакав Шпанија да беше прва
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 16:42
АМС им додели награда од 50 илјади евра на ракометарките

АМС им додели награда од 50 илјади евра на ракометарките Ден потоа, Македонија ги средува впечатоците од големиот спортски настан. Ги собра најдобрите женски ракометни репрезентации, а Норвешката во Скопје ја доживеа третата последовна континентална промоција.

Разбирливо, нас не пленија македонските ракометарки, остварувајќи го најдобриот пласман на евро шампионатите.

Наближуваат изборите за спортисти на годината, па уште некое време ќе биде престиж да се биде во нивна близина. Репрезентативките денеска беа на прием во Агенцијата за млади и спорт.

Таа ќе ги награди со 50 илјади евра, 30 илјади за пласманот во главната рунда, плус по 10 илјади за победата над Белорусија и за седмата позиција.

„Големо е задоволството од можноста да се дружиме со нашите ракометарки, кои го направија најголемиот успех во историјата на женскиот ракомет“, изјави директорот на АМС, Драган Ѓурчевски.

„Тие покажаа како се сака нацијата и како се бори за националниот дрес. Освен 30.000 евра кои беа најавени за пласманот во вториот круг, ние ќе издвоиме и плус 20.000 евра за пласманот на 7. место и за победата над Белорусија“, додаде Ѓурчевски.Изменето од Vardar1947 - 15.Декември.2008 во 16:44

Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 09:54
Bravos za nasite reprezentativki
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.