IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Kласична музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kласична музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kласична музика
    Испратена: 29.Септември.2005 во 22:09

retko koj saka klasicna muzika, mozda povekjeto lugje najmnogu ja pocituvaat ovaa muzika, ali retko koj ja saka, slusa i retko koj znae da uziva vistinski vo nea.

slusate vie klasicna muzika?

 



Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 15:48
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2005 во 22:10
jas DA!!! a omileni kompozitori mi se Vivaldi i Bach
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2005 во 22:11
SLUSAM KOA SUM NERVOZNA ZA RELAKSIRANJE

mnjkl
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2005 во 16:08
Mozart definitivno : mracen , lesen , igriv , silen
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2005 во 16:14
slusham ama nemam omilen kompozitor
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2005 во 16:14
Kafka odma kupuvaj cede od mocart
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2005 во 16:18
odma
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2005 во 10:45
kafka! kupi si i od Vivaldi!!!!
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2005 во 10:47
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

kafka! kupi si i od Vivaldi!!!!
aj i Vivaldi a vie slushate li neshto drugo osven klasika?
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2005 во 10:48
.....BAH....MOJ IZBOR....
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2005 во 10:51
E Bach ... toa sakav da go 4ujam    
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2005 во 11:02
[TRAUS----
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 02:56

pravo da vi kazam pred novogodisna atmosfera cuvstvuvav samo togas ko si go pustev straus.ne znam zs,dodusa znam zs:))),ama stalno ko ke go pustam me potsekjat na nova godina ili na nesto veselo.ne znam kolku godini nemam propusteno nitu eden novogodisen koncert kade so se svirat dela od familijata straus

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 22:57

Porano imase vo teen spisanija (zboruvam za 80desetite) oglasi kao "Zdravo se vikam taka i taka ziveam vo Doboj i sakam da se dopisuvam so site mladi, slusam Zabavna muzika, Narodna kako i Operi...."

Obicno lugjetokoi ja "sakaat" klasikata - zboruvam za 90% "Ljubiteli" na klasikata, doma gi imaat CD-injata "THE BEST OF MOZART" ili 'HIHLIGHTS OF VIVALDI" ili "THE VERY BEST FROM LIST"......  Eden od problemite ovde v MK e nedostatok ili mosne tesko dostapni KOMPLETNI dela. Tie se celina, prikaska koja bi trebalo da se znai pred slusanjeto na deloto, i sekako trpenie volja i ljubov da se islusa celoto. Wagneroviot opus na nordiskite mitovi opfakja nekoi 8 casovi muzika sobrani vo nekolku dela ali prosecniot "ljubitel" na klasikata bi gi prepoznal samo nekolkuminutniot del "Javanje na Valkirite" ili eventualno "Vlez vo zemjata na bogovite". Toa sto blagoprijatno kje vi prozvuci del od nekoe delo - ne znaci deka potpolno se razbira ili saka klasicnata muzika. Koga kje ve donesi solzi na ocite scenata na zakop na Zigfrid vo Gotterdammerung ili kje ve opie do besvest da ja slusate "Rapsodijata vo sino" odnovo i odnovo od Gershwin - koj strogo zemeno i ne e klasicar, Koga si vo sostojba da ja vizueliziras Dvorzakovata 9veta i negovoto viduvanje na Amerika... togas mozis da recis deka - da klasikata ja sakam

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.