IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Декорација на нокти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Декорација на нокти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 87>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 16:44
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Не не е мои ама слично вака ги правам малце и тоа ме поттикна да ја отворам темава! Нормално за обични денови ми се со француски маникир или некој обичен лак колку да не бидат без ништо а сепак убаво да изгедаат ( средено) ама вака знам да ги направам за некоја прилика каде што буквално мислам и ноктите треба да ми блискаат

Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up,samo taka!!!!!!Obozuvam devojki i zeni sto se grizat za svojot izgled
Thumbs%20Up

Изменето од mamma - 08.Март.2007 во 16:46

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 23:25
Ooo epten se grizam i mora se da mi e vo ton

Кон врв
K.Natasa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K.Natasa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2007 во 18:42
  До       SeXY


Ноктиве ти се супер, јас имам долги нокти и многу ретко се случува да ми се скратени  би те прашала како ги правиш така т.е. со што со четка или ......... јас сум пробала многу пати да нацртам нешто поубаво но никако не ми успева. Ми успева да ги обележам со линија, точти ставам, некоја ѕвезда или нешто пообично ама цвет или таму некој шари нема шанси..


Те молам за одговор..............
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2007 во 14:45
а па прво зависи за кој маникир прашуваш. Иначе цветчињава самно бараат тенко четче (има у парфимерии )и прецизност и секако бар малце да знаеш да црташ

Мислам дека има и специјални цртежи и после само врз нив се повторува со четчето
Јас до воклу не ги китам ноктите ова вака ставив за да има повеќе дизајни за повеќе нели пригоди. Иначе сум за по кежуал варијанта но знам по некогаш и вакави да си напраам (барем слични) зашто и јас има долги нокти ама за право чудо (дали дека јадам протеини мн и затоа ми се цврсти и не ми пукаат или да ми скрши некој , опа секогаш само ги турпирам и тоа со мека турпија и ми се ок.Пробај со такава зашто таа ако се користи подолго време ноктите имаа помала можност да се пукаат или да ти се кршат.Од металните се многу јаки и пукаат


позз
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 13:04
и јас сама си ги средувам после хоророт што ми го направија во студио НИКОЛ кога ставав акрилни нокти... абе крв, кожа ми одраа, срам ми беше да ги покажам прстите а искеширав 1200, таа маникирката немаше врска од тоа што го правеше, кожичката околку ноктите не ми заздравуваше со денови, ми се одлепија за две недели иако не миев садови LOL треба да се одбере вистинско место каде ке се маникираат ноктите.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 20:11
Da ne zvuci kako reklama ama ako veke ste resile da stavate nadgradba na noktite ALESANDRO-Conka vi e najbezbedno mesto.
Jas veke 10god.odam tamu i ne mi se slucilo da ima promasaj.
Ima sertifikat za rabota i raboti so mislam najkvalitetni akrili.
Pedikirot e posebna prikazna.
Od klinika gi prakaat onie koi se za operacija(Zanoktici,bolni nokti i sl.)kaj nea!!
Koga ke izlezam od salon ko preporodena sumThumbs%20Up

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 22:05
чим си нашла јас саклам добар педикир

Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 16:29
Ne sum ogranicena so boite,stavam sekakov lak,osven crven,ne mi stoi,posto imam mnogu mali nokti.Inaku imam i problem so noktite.nemozam da si gi pustam zasto mi se mnogu meki i mi se ljupat Ne mi pomaga nisto,ni lak,ni zacvrstuvac,nisto A bas bi sakala da imam pocvrsti i podolgi nokti,a mislam deka sekoja zena go saka toa zasto stvarno izgleda mnogu poubavo.
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 16:34
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

и јас сама си ги средувам после хоророт што ми го направија во студио НИКОЛ кога ставав акрилни нокти... абе крв, кожа ми одраа, срам ми беше да ги покажам прстите а искеширав 1200, таа маникирката немаше врска од тоа што го правеше, кожичката околку ноктите не ми заздравуваше со денови, ми се одлепија за две недели иако не миев садови LOL треба да се одбере вистинско место каде ке се маникираат ноктите.
Da znaes i na mene mi se slucilo slicno nesto.Bev vo TIMOTEJ za nadgradba na nokti,prvo mnogu me bolese,ko da mi gi kornese moite nokti,a i na mene za edna nedela mi se odlepija.Zatoa da znaete,nikako da ne idete kaj niv,ne samo za nokti,tuku za sve ,ic ne rabotat ubavo.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:20
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:22
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:22Изменето од ZeZnAtA - 24.Април.2008 во 18:25
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:26
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:26
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 87>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.