IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - American Staffordshire Terier
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

American Staffordshire Terier

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ast_lover Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ast_lover Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: American Staffordshire Terier
    Испратена: 18.Ноември.2008 во 12:06
Epa aj i jas da vi gi pretstavam moite lepotani..a za poveke sliki od site kucinja i infformacii mozete da go posetite nasiot web-sajt www.blood-diamond.com.mk

Pozdrav
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 12:57
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 23:49
Стафи, секоја чест на оние кои искрено ја љубат оваа раса на кучиња и кои искрено ги чуваат без задни намери(за борби) мене морници ме лазат кога ќе ги видам.
Кон врв
nancy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nancy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 21:19
a мене (по ова што го гледам на сајтов) баш и не ми личи дека ги одгледуваат за галење...
,,FANTASTIC f**kER KING OF RING'S"
...Фуј
Кон врв
ast_lover Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ast_lover Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 13:11
Nancy izgleda mn ne gledas,taka da nemas blaga veza za sto stanuva zbor,mozes slobodno da izlezes od temata.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 15:16

Aко сакате куче кое...

  • Е среден до голем раст, силно со мускуларна градба  
  • Изгледа опасно и страшно, но во нормални услови не е агресивно со луѓето
  • Има сјајно, елегантно, лесно одржливо и многубојно крзно

American Staffordshire Terrier е ваш прав избор.


Ако не сакате куче кое...

  • Правни обврски (можна забрана за чување во иднина*, проблеми со здравственото осигурување**,зголемени шанси за тужби против вас)
  • Не се препорачува на луѓе кои немале искуство во одгледување на кучиња, потребен е силен карактер за одгледување на ова темпераментно куче
  • Морате да го социјализирате уште од најрана возраст и да му овозможите професионална дресура со цел да немате проблеми во подоцнежниот период
  • Агресивно со другите животни
  • Нестрпливо и темпераментно скокање,особено кога се мали
  • Уништувач (деструктивно однесување) кога му е здодевно

American Staffordshire Terrier не е правиот избор за вас.* Во Америка и Велика Британија се разгледува законот за забрана за чување на кучиња кои се лесно раздразливи и се користат во борби со кучиња

**Медицинското осигурување не се аплицира во случај кога сте нападнати од вашето куче кое спаѓа во категоријата на борбени кучиња како и неколку други раси на кучиња (меѓу кои и Chow chow)

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.