IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Интернетот во вероисповеста (религијата)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интернетот во вероисповеста (религијата)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Asya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 902
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Asya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 06:42
Vo Otkrovenieto pishuva deka brojot shesto sheeset i shest, e broj na chovek. Dodeka broevite i bukvite sami posebe ne mozhe da bidat gjavolski.

Изменето од Asya - 18.Ноември.2008 во 06:43
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 21:02
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ne se sekiraj, ne ja brisham.

...
Samo preciziraj dokolku ne ti e teshko, dali ja koristish pretpostavkata ... za da ja propagirash vistinitosta na Evangeto, ili preku Evangelieto ja dokazhuvash pretpostavkata oti ...


БОГУ фала!

Зарем ВИСТИТОСТА на ЕВАНГЕЛИЕТО зависи од моето пропагирање или нечие неверување?

(Исаија 55:10+11) Како што паѓа дожд и снег од небото непрекинато додека земјата не се напои, не се оплоди и не се зазеленее, за да му даде семе на сејачот и леб за јадење,
така Словото што излегува од Мојата уста не се враќа при Мене без плод, туку го прави она што го сакав и ќе го изврши она заради кое го испратив.


Да и погледаме на ВИСТИНАТА во очи бидејќи ТАА е ЖИВОТОТ!

Животот ни покажува дека без интернет ( електронско стопанисување) е се потешко и потешко економски да се опстојува.
Дали ќе се сложиме со ВИСТИНАТА или ќе и се противиме на неа, нам ние оставено да се одлучиме.
Што ќе дробиме - тоа ќе сркаме.

Така?


       






Изменето од spiros - 18.Ноември.2008 во 21:05
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 21:06
I sega bez da vrtish kako "kisha oko Kragujevca", kazhi dali ja koristish pretpostavkata deka WWW = 666 za da ja propagirash vistinitosta na Evangeto, ili preku Evangelieto ja dokazhuvash pretpostavkata oti WWW e 666?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 00:28
abe internetot e opsesia i svarno ne cini mn pati ne sum otisol na sluzba vo crkva samo zaradi netot ali BOG neka mi prosti mi zalam...
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
SVEDOK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVEDOK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 00:09
БАРАТЕ ОДГОВОР ЗА ТРИТЕ 666 ЕВЕ ГО ИМАТЕ, ЗА ДА НАПИШЕШ 6 КА ТРЕБА ДА ПОЧНЕШ И ЗАВРШИШ, А ТОА ГО КАЖУВА И ВРЕМЕТО НА ЃАВОЛОТ СЕ ПОЈАВУВА И УМИРА И КОЈ Е СО 666 ТОЈ Е ВЕЌЕ ОСУДЕН И МРТОВ ЗА ВЕЧНОСТ. НО СПРОТИВНО НА 666 Е 888 А ТОА Е БОЖЈИОТ БРОЈ ЗНАК НА БЕСКОНЕЧНОСТ, И ИСТОВРЕМЕНО ЈА СВЕДОЧИ СВЕТАТА ТРОЈЦА ОТЕЦОТ СИНОТ И СВЕТИОТ ДУХ. ПОЧНУВАШ А НЕ ЗАВРШУВАШ, МНОГУ ПРОСТО ОБЈАСНЕТО А ВИСТИНИТО. ШТО СЕ ИНТЕРЕСИРА ЗА ВРЕМЕТО КОЕ ВЕЌЕ СЕКОЈДНЕВНО СЕ ИСПОЛНУВА НЕ Е ЧУДО ТОА Е БОЖЈИ ПЛАН И РЕЖИЈА И ТОА МОРА ДА БИДЕ САКАЛЕ ИЛИ НЕ САКАЛЕ, И НЕКОЈ МОРА ДА БИДЕ ЖРТВА НА САМИОТ ПЛАН БОЖЈИ. А ТОЈ Е ДАДЕН ЗА
ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ЧОВЕЧКИТЕ ДУШИ. ОД ИСУС ХРИСТОС Е РЕЧЕНО. НИШТО НЕЧИСТО НЕМА ДА ВЛЕЗЕ ВО ЦАРСТВОТО БОЖЈО. ЗА ДРУГОВЕРЦИТЕ И ОНИЕ КОЈ НЕ ГО САКАТ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА, И КОЈ СЕ СПРОТИВНИ НА ЕВАНГЕЛИЕТО И СВЕТОТО ПИСМО, ВЕЌЕ ЦРНО ИМ СЕ ПИШУВА. ЌЕ СЕ ВИДАТ СО ДЕНИЦАТА КОЈ Е МОМЕНТАЛНАТА ТЕМНИЦА ВО СВЕТОВ НА СЕКОЈДНЕВИЕТО, А И ВО ПЕКОЛОТ. ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС РЕЧЕ КОЈ НЕМА ДА СЕ КРСТИ НЕМА ДА СЕ СПАСИ. А ТОА Е И МОМЕНТАЛАНА ВИЗА СО ПАШОШ ЗА ВО ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО. ПА КОЈ НЕ СЕ КРСТИ, ТРЕБА ЛИ ДА СЕ НАГЛАСУВА НЕ, СИ СЕ ЗНААТ ТИЕ КОЈ СЕ. И КОЈ БЕГА ОД КРСТОТ БРАЌА МОИ ДА ЗНАЕТЕ ДЕКА ВО НИВ ИМА ДЕМОНИ САМО ЗАВИСИ КОЛКУ ГИ ИМАТ ЕДЕН ИЛИ ПА ЛЕГИОНИ ( ЧУВАЈ БОЖЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ). КРСТОТ Е СИЛА БОЖЈА И ДЕМОНИТЕ НЕМОЖАТ ДА ГО ПОДНЕСАТ БИЛО ДА СЕ НАЈДУВАТ ВО ТЕЛО И ЛИ НАДВОР ОД НЕГО. А НЕ СЕ СВЕСНИ ЗА ТОА, ПА И ОД КРСТЕНИТЕ, ПРАВОСЛАВНИТЕ ТЕШКО НИВ. СИТЕ РЕЛИГИ СЕ САМО ЗАБЛУДА И ЗАБАВА ЗА НЕПИСМЕНИТЕ А ПОВЕЌЕТО СЕ ОД ЃАВОЛОТ САМО ДА БИДАТ ОДАЛЕЧЕНИ ОД ВИСТИНАТА И ВЕЧНИОТ ЖИВОТ КОЈ САМО ИСУС ХРИСТОС ГО ПОСВЕДОЧИЛ И НИКОЈ ДРУГ, ИЛИ САМО СУД, НЕСАКАМ ДА ПОВРЕДУВАМ НИКОЈ НА ЧУСТВО, НО ТОА Е ФАКТ ОД КОЈ НЕМА БЕГАЊЕ И СТЕ ЌЕ ГО ДОЖИВЕАТ. КОЈ ВОДИ ИНАТ ЌЕ ОСТАНЕ ЗИНАТ. ЌЕ НАВЕДАМ ЕДЕН ПРИМЕР: КАЈ МУСЛИМАНИТЕ ВО к*рАНОТ ПИШУВА, ДЕКА ВО ПОСЛЕДНОТО ВРЕМЕ НА КРАЈОТ НА СВЕТОТ, ТРЕБА ДА ДОЈДЕ ИСУС ХРИСТОС ЗА ДА МУ СУДИ НА СВЕТОТ, ТО ЕС НА ЖИВИТЕ И МРТВИТЕ ЗА НИВНИТЕ СТОРЕНИ ГРЕВОВИ. ПА КАЈ НИВ ЛИ ЌЕ ДОЈДЕ ИЛИ ПОЈДЕ, ПА МУХАМЕД НИВНИОТ ПРОРОК САМ ГИ ОСУДИЛ ТО ЕС ИМ ГО ПОКАЖАЛ И ПАТОТ НО ТИЕ НЕ ГО ГЛЕДАТ, КОЈ ДОАЃА ТРЕБА ДА СЕ САКА А НЕ ОБРАТНО. НЕ БРАЌА, ИСУС ЌЕ ПОЈДЕ КАЈ ОНИЕ ШТО ГО САКААТ ГО ЉУБАТ, МУ СЕ МОЛАТ,ГО ПРОСЛАВУВАТ И ГО ПОВИКУВАТ. А НЕ КАЈ ОНИЕ ШТО ГО ПРЕЗИРАТ КАРАТ ХУЛАТ, НЕ ГО ПРИМАТ И НЕ ВЕРУВАТ ВО НЕГО КАЈ ТИЕ НЕМА ДА ПОЈДЕ. ЗА НИВ Е СУДОТ И ТОА ЌЕ БИДЕ, ИСУС РЕЧЕ КОГА ЌЕ ДОЈДАМ КАКО ШТО КРАДЕЦ ИДЕ НОЌЕ, СО ШТО ЌЕ ТЕ НАЧЕКАМ ТАКА И ЌЕ СУДАМ.   СЕКОЈ РОДЕН ЌЕ ГО ДОЖИВЕЕ ОВА МА БИЛ МРТОВ ИЛИ ЖИВ БИЛО ОД КОЈА ВЕРА ДА Е. ЌЕ ЦИТИРАМ: КОГА ЌЕ ГО ВИДАТ ЗНАКОТ НА СИНОТ ЧОВЕЧКИ, СИТЕ ЗЕМНИ ПЛЕМИНА ЌЕ СЕ РАСПЛАЧАТ А ТОЈ Е КРСТОТ, ЗНАКОТ НА ИСУСА ХРИСТА И ЗНАК НА ВОСКРЕСЕНИЕ ЗНАК ЗА ВЕЧЕН ЖИВОТ. МОМЕНТАЛНО СВЕТОТ Е ВО ХАОС ОТИ КНЕЗОТ НА ОВОЈ СВЕТ ЃАВОЛОТ НЕ МОЖЕ ПОВЕЌЕ ДА УПРАВУВА СО НЕГО НЕ Е СПОСОБЕН И МУ ИДЕ КРАЈОТ МОЖЕТЕ ЛИ ДА ОДИТЕ ВО ТЕМНИНА АКО ЈА НЕМА СВЕТЛИНАТА НЕ.. БЕЗ СВЕТИ ДУХ ТОА НЕЕ МОЖНО. СО ДУХ НА ТЕМНИНА ЗЛОБА ТОА Е МОЖНО И ВОДИ ВО ПРОПАС ПА ВАЖИ, КОГА СЛЕП СЛЕП ВОДИ ДВАЈЦАТА ЌЕ ОДАТА ВО ДУПКА ЈАМА, СЕ РАЗБИРА ЛУЦИФЕР СОТОНАТА КАКО САКАТЕ НАРЕЧЕТЕ ГО Е ТОЧНО ТОЈ Е СЛЕПЕЦ АКО ОДИМЕ ПО НЕГО ЌЕ НЕ ОДВЕДЕ ВО ДУПКА ОД КОЈА НЕМА ВРАЌАЊЕ. . НО ВО ОВА ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ НА ИЗВРШУВЊЕ НА ПРОРШТВАТА НА СВЕТОТО ПИСМО, ГОСПОД ГО ПОВЛЕКУВА СВЕТИОТ ДУХ, А ЌЕ ГО ОСТАВИ КАЈ ОНИЕ ШТО ГО ПОВИКУВАТ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА И ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА. СО ПОВИКУВАЊЕТО НА НЕГОВОТО СВЕТО ИМЕ И НЕГОВАТА ПРЕЧИСТА МАЈКА БОГОРОДИЦА. ТОА Е,( ГОСПОДЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ СИНЕ БОЖЈИ, ПОМИЛУЈ МЕ МЕНЕ ГРЕШНИОТ ИЛИ АКО Е ОД ДРУГИОТ ПОЛ ГРЕШНАТА, И ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦЕ СПАСИ НЕ НАС). А НЕКОЈ ОД МОИТЕ БРАЌА ТОА ГО ЗНАЕ ПА ЈА ВКУСИЛ УБАВИНАТА НА ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО, ОВА МОЖЕТЕ ДА ГО ИМЕНУВАТЕ КАКО ШИФРИ ЗА ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО, ПА И ЗА ГОЛЕМО БОЖЈО ЧУДО. НИШТО НЕМА ПОУБАВО И ПОСЛАТКО ГОСПОД ДА СВЕДОЧИ ВО ТВОЈАТА ДУША ЗА ТВОЕТО СПАСЕНИЕ И ВЕЧЕН ЖИВОТ.СЕ МИ Е ЈАСНО НО НАЈУБАВО МИЕ КОГА ГОСПОД ЌЕ ГИ СКРАТИ ВРЕМИЊАТА НА МАКИТЕ КОЈ И ГИ ПОДНЕСУВАМЕ СЕКОЈДНЕВНО СО НОВОВО БРЗО ВРЕМЕ И ВРЕМЕ НА ЗАБЛУДИ АЛИ ЗАРАДИ ИЗАБРАНИТЕ ЌЕ ГИ СКРАТИ ВРЕМИЊАТА ВЕРУВАМ ВО НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ И МНОГУ СУМ РАДОСЕН ОТИ КОЈ БИ ГО ИЗДРЖАЛ КОДИРЊЕТО СО 666 ПА И СИТЕ ПОСЛЕДИЦИ ОД НИВ. НО ИСУС ХРИСТОС РЕЧЕ НЕ ПЛАШЕТЕ СЕ МАЛО СТАДО.СПАСИ НЕ ГОСПОДЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ СИНЕ БОЖЈИ ТЕ МОЛАМ. АМИН!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 15:43
ЕДИНСТВЕНИОТ БОГ да те помилува со својот СВЕТОЛ ДУХ и да те сочува во ХРИСТА!


АМИН
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 15:49
Originally posted by Pentakostalec Pentakostalec напиша:

Pred edna godina od prilika zborev so eden so moze da se kaze deka e ateist mislam i coekov baagi se razbirase okolu bibliata i on mi zborese neso veroispoved vo vrska so religiata i mi kaza deka
www znaci 666 togas se zacudiv...
i toa na evreski toa mislam znacelo

inaku mislam ima znaceje neso i so jehovinite svedoci oti moze slobodno da se vidi pravilnoto ime e JAHVE
a oni go prekrstia JEHOVA so e razlikata

J,A,H,V,E-5

J,E,H,O,V,A-6

se izvinuam ako voa im preci na Svedocite.

btw:{Niso ne e slucajno}




Простими но ќе морам нешто да додадам тука.
БОЖЈОТО НЕБЕСНО ИМЕ има 7 букви!
Нити 5, нити 6 туку 7.

Запамети го тоа!



Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 18:37
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

I sega bez da vrtish kako "kisha oko Kragujevca", kazhi dali ja koristish pretpostavkata deka WWW = 666 za da ja propagirash vistinitosta na Evangeto, ili preku Evangelieto ja dokazhuvash pretpostavkata oti WWW e 666?

месинџер , јас се надевам дека ти не се исмејаваш со ЕВАНГЕЛИЕТО!
Тоа ЕВАНГЕЛИЕ што учи дека сё е од МУДРОСТА БОЖЈА (ХРИСТОС), преку НЕА и за НЕА, создадено.
Па и така и нетот е само сенка на мрежата на ДУХОТ БОЖЈИ чија СВЕТЛИНА за спасение на сите се отелотвори во ИСУС.
Тој ни ја покажа Чистата ВОЛЈА БОЖЈА. Потполно невооружан и без скршан денар во џеб, ни го покажа Патот на Спасението.
Тоа е Совршената Волја БОЖЈА, додека нетот е пред се милитантна и комерцијална алатка која нема нити срце, нити чувства за слабите и најслабите. Значи потполно спротивно на ХРИСТА. А ако спротивно тогаш антихрист или подобро кажано – алатка на антихристот!

Драг пријателе, знај го следново: И на војната и на парата и се броени деновите, исто како и на сите оние учења што се противат на Вечната БОЖЈА СВЕТЛИНА (ХРИСТОС) !

п.с. Кога правиш веќе шеги и споменуваш крагујевац, спомениси што им направи таму милитантниот антихрист хитлер на недолжните србски дечиња!
Стотици Илјадници - ако не и милиони - други дечиња и чеда БОЖЈИ кои не се фаќаа за оружје, ги снајде истото






Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 00:09
Internetot e korisna alatka, nesomneno vistinsko cudo e od pojabuvanjeto na televizijata navamu.

No sepak na Internet moze da se najde se i seshto,zatoa kako i sekoja alatka treba da ja koristime za ispravni nameri i raboti: Na pr. dobro e ako go koristime za dobivanje na informacii povrzani so nasata rabota i svetot, za komuniciranje so prijatelite koi se daleku od nas , da se informirame i za drugi korisni raboti.

Samo da ne staneme Internet zavisnici!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 23:19
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Internetot e korisna alatka, nesomneno vistinsko cudo e od pojabuvanjeto na televizijata navamu.

No sepak na Internet moze da se najde se i seshto,zatoa kako i sekoja alatka treba da ja koristime za ispravni nameri i raboti: Na pr. dobro e ako go koristime za dobivanje na informacii povrzani so nasata rabota i svetot, za komuniciranje so prijatelite koi se daleku od nas , da se informirame i za drugi korisni raboti.

Samo da ne staneme Internet zavisnici!


Да, да, но еве на работа имаме десетина информатичари и без овие инфо гуруа неможе да врви веќе ништо.
Пред некој ден ми работеле нешто на станицата и ми оставиле една налепница – демек ако затреба нешто – со нивниот број.

Што мислите кои броеви беа последните три броја на нивниот “хелп деск“ ???       

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 03:25
Originally posted by spiros spiros напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Internetot e korisna alatka, nesomneno vistinsko cudo e od pojabuvanjeto na televizijata navamu.

No sepak na Internet moze da se najde se i seshto,zatoa kako i sekoja alatka treba da ja koristime za ispravni nameri i raboti: Na pr. dobro e ako go koristime za dobivanje na informacii povrzani so nasata rabota i svetot, za komuniciranje so prijatelite koi se daleku od nas , da se informirame i za drugi korisni raboti.

Samo da ne staneme Internet zavisnici!


Да, да, но еве на работа имаме десетина информатичари и без овие инфо гуруа неможе да врви веќе ништо.
Пред некој ден ми работеле нешто на станицата и ми оставиле една налепница – демек ако затреба нешто – со нивниот број.

Што мислите кои броеви беа последните три броја на нивниот “хелп деск“ ???       




Poslednite tri broja bea tri sestki? Pogodiv li brate spiros?

I jas imam eden drugar (ateist se izjasnuva)imeno, ne veruva ni vo Bog ni vo gavolot, ama poslednite 3 broja na mobilniot mu se tri sestki... Toa go pravi onaka, od sega (zdodevnost).

Internetot e korisna alatka koja ni ovozmozuva mnogu raboti koi prethodno ne sme mozele ni da gi zamislime.

Da ne bese Internetot, nemase da se zapoznaeme ovde na forumot i da razgovarame za Boga, iako sme od razlicni mesta .

Sepak, kako i sekoja alatka Internetot ne treba da se zloupotrebuva.

Znaeme deka nekoi stanuvaat internet zavisnici, pedofili go koristat za da zaveduvaat deca, teroristite za da razmenuvaat informacii itn.

Toa e isto kako i so nozot. Mozes da go koristis da seces leb, a mozes i da ubies covek so nego.
Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 03:35

http://www.verujem.org
среќа
Христос посреде нас


(kоран 10, 94)
(аллах рече моамеду) Ako сумљаш у oно што ти oбљављујемо, упитај oне (Жидове и Кршчане) koji Читају Kњигу (БИБЛИЈУ), прије тебе објављену
Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 03:39
(kоран 10, 94)
(аллах рече моамеду) Ako сумљаш у oно што ти oбљављујемо, упитај oне (Жидове и Кршчане) koji Читају Kњигу (БИБЛИЈУ), прије тебе објављену
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 09:22
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

[QUOTE=spiros] [QUOTE=KINGDAVID] Internetot e korisna alatka, nesomneno vistinsko cudo e od pojabuvanjeto na televizijata navamu.

No sepak na Internet moze da se najde se i seshto,zatoa kako i sekoja alatka treba da ja koristime za ispravni nameri i raboti: Na pr. dobro e ako go koristime za dobivanje na informacii povrzani so nasata rabota i svetot, za komuniciranje so prijatelite koi se daleku od nas , da se informirame i za drugi korisni raboti.

Samo da ne staneme Internet zavisnici!



Така е KINGDAVID, но факт е дека ИСУС не носеше ни меч нити новчаник со себе,не убиваше воопшто никого - туку лечеше и смируваше, не купуваше и продаваше - туку безплатно даваше!
За жал интернетот – најповеќе – се користи баш за оние работи кои ИСУС не ги практикуваше.

Јас лично сум среќен за секоја интернет страна што се употребува за ширење на ВИСТИНАТА и ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО и не ги употребува трократните W !

Среќа што idividi форумот за вероисповест, не ги употребува овие букви!

поздрав
     






Орто, ти благодарам за убавите страници!
Многу повеќе би се радувал кога не би го користиле трократниот W знак!

поздрав       


Изменето од spiros - 20.Декември.2008 во 09:25
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.