IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Развој на скопскиот туризам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Развој на скопскиот туризам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 19:18
Да се средат некои недостатоци,и навистина би имало што да се види во Скопје,посебно на лето онака има некој посебен шмек..али нормално, малце да се поработи,да се подобрат некои ствари за да биде уште поубаво од што е сега
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 19:38
Originally posted by LSFC LSFC напиша:

Epa zosto mu e na stranecot taxi i bus?On e dosal da se seta ne da se vozi.A od autobuskata do plostad MKD spokojno moze da se odi pokraj kejo na Vardar i da gleda ubavini 


Ти убаво го познаваш Скопје, се гледа...

Ама што ако треба да се оди доооооо...Матка на пример (тоа се рачуна Скопска околија), навистина штета е да се пропушти таква убавина (ако не го рачунаме Вардар и кејоттрепкање)?


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Џон Траконтра Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џон Траконтра Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 20:17
Ве читам и неможам да вервам колку сте смешни...
Па во скопје не е за живеење а не па за туризам... дај молимте - шо ке се покаже?? Бит пазар??? или панаѓурите на плоштад??? стварно не знам ниту едно место интересно....
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 21:06
Originally posted by Џон Траконтра Џон Траконтра напиша:

Ве читам и неможам да вервам колку сте смешни...
Па во скопје не е за живеење а не па за туризам... дај молимте - шо ке се покаже?? Бит пазар??? или панаѓурите на плоштад??? стварно не знам ниту едно место интересно....
 
 
a ti sto sakas ,toa e normalno za seki golem grad.Odi vo Paris,New York,London ,kade sakas dali tam nema panagjuri po plostadite.zatoa po dore si sedi na selo i cuti
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 12:00
Originally posted by zagor zagor напиша:

...so dvo-katnite reizi na GSP,ke imame retka moznost so 50-na denari da se vozime 2-3 casa niz Skopje..razgleduvajki gi site kulturno-istoriski spomenici...od "63 pa navamu..задоволство


...ма немој,молим те!!!

Изменето од zagor - 27.Јуни.2011 во 12:00
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 13:31
...a shto pa da ne?изненадување....mozebi sega ...od selava ke nagrnat navaka,
 
...za da si go vidat,...nesudeniot dedo !
 
....i normalno,...da si ''letnat' so nevidenoto svetsko chudo,..
 
...za da se prekrstat gore,
 
...barem onie shto imaat pamet!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ivana989 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana989 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 16:15
На оваа страна најдов постови за прекрасни места во Скопје и Македонија на англиски јазик. Најверојатно Македонец ја прави страната....бидејќи така се потпишува.

1. Македонија
2. Скопје, Македонија
3. Кањон Матка
4. Козјак
5. Марков Манастир, Скопје
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.