IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - Трка на Водно во недела
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трка на Водно во недела

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Трка на Водно во недела
    Испратена: 08.Ноември.2008 во 18:15
Во дванаесет часот само незнам каде точно е стартот!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2008 во 18:29
па скоро секој викенд има трки..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2008 во 21:49
Ветуваа дека трките ќе ги забранат на Водно но тие си продолжуваат понатака.

Не е проблемот на трките со коли, туку локацијата. Вревата која при таквите трки се создава е многу голема и не само што го ремети мирот на оние кои се искачуваат до средно или до врв, туку ги плаши бројните животинки на кои планината Водно им е природен дом, и што е најлошо се зголемува загадувањето. Водно со шумите треба да останат белите дробови на Скопје.

Би било добро да се направи сосема нова локација за трки, па дури и да се инвестира во ФОРМУЛА патеки. Верувам од спортско-туристички аспект би се исплатело.

Изменето од Majkl - 14.Ноември.2008 во 21:51
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 18:12
za formula ne treba samo pateka treba mnogu poveke taka da formula za nas e utpija a za trkite na vodno mislam nema nikakov problem sto ke zbrcat 2 pati vo godinata po 2 saati a koga nema trki pominuvaat mnogu poveke koli otkolku koga ima trki taka da mislam deka mora da ostanat na vodno trkite zasto imame edna od podobrite p[ateki na balkanot
faster then light :D
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 00:03
Ovoj vikend se odrzuva "Golemata nagrada na grad Skopje"
koj ke se boduva za 4 shampionati

verifikacijata i tehnickiot pregled se vo petok

kvalifikaciite se vo sabota so pocetok vo 11 casot

a trkata e vo nedela so pocetok vo 11 casot

se najavuva gostuvanje na golem broj vozaci megu koj i Laslo Hernandi so audi ST i Petar Jurena so mitsuibushi lancer evo X isto taka mozno e da ima i ferrari GT
ke bide dosta atraktivna trka
faster then light :D
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 00:11
a koj ke vozi |??

Изменето од laki_bu - 18.Април.2014 во 22:30
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 22:24
bese li nekoj denes u kicevo??????
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 17:56
Јас требаше да идам...ТРЕБАШЕ
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2012 во 19:54
Викендов трка на Водно

Во организација на АКК проспорт и АК Перформанс од Скопје, викендов на Водно ќе се вози ридско-брзински натпревар во автомобилизам.
 
Трката ќе се бодува за шампионатите на Македонија, Србија, Црна Гора и централно-европската зона на FIA, како и за купот за безбедност на патиштата.

Стартот на натпреварот ќе биде од поранешниот хотел Панорама, а целта на 500 метра пред хотелот Водно. Патеката за сообраќај ќе биде затворена во сабота и недела од 9 до 15 часот, додека стартот и на тренинзите и на трката е точно на пладне. Се очекува на натпреварот вкупно 45 возачи од Босна и Херцеговина, Бугарија, Македонија, Црна Гора, Полска, Словачка, Србија и Хрватска), распоредени по групи и класи.

Трката на Водно годинава ќе биде 34-та по ред. Во македонскиот шампионат, рекордот на оваа патека долга 3.450 метри го има Крсте Трајковски во групата хоби 1600, со возило Fiat Ritmo, и тоа со време 2:12,140, постигнат во 2011 година, додека во меѓународната конкуренција најбрз досега е Словенецот Владимир Станкович во групата D/E2 Formula 2000, со време 1:56,14.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2014 во 23:21
 

GOLEM SOBIR 07.06.2014 i GOLEMO IZNENADUVANjE 
  • TIME Sat Jun 07 2014 at 09:00 am 
  • VENUE Aleksandar Palace, Ul. 8-mi Septemvri, Skopje, Macedonia


Изменето од laki_bu - 24.Мај.2014 во 23:23
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2014 во 00:50
sto imalo vo Kicevoзбунетост
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.